Dne 13.2. 2010 nás na pozvání Jardy Kučery z CHaP navštívil v regionu majitel firmy MIKBAITS pan Michal KUČERA se svými kamarády, aby se společně podělili o svoje zážitky z rybolovu na českých i zahraničních revírech, aby Vám předali své poznatky a výsledky testování nových nástrah firmy MIKBAITS a v neposlední řadě aby odprezentovali novinky v jejich sortimentu.
 
 
Celá beseda proběhla v poklidném duchu v sokolovně ve Vejprnicích, kdy účast zájemců o besedu byla o něco menší než u Lukáše Krásy, ale zcela určitě si z ní každý odnesl patrně odpověď na to, co ho zajímalo.
 
 
Po začátku akce se slova ujal Michal KUČERA, který probral české vody, zejména Vltavskou kaskádu, Berounku., Vltavu jako takovou, Labe, Moravu a různé pískovny a zajímavé lokality, zejména Novomlýnské nádrže a Dyji, kde i v dnešní době je možno ulovit slušného kapra.  Z řeči Michala jasně vyplynulo, že se nehodlá honit na zahraničních kaprodromech za vidinou velikého kapra, ale že své výrobky staví pro rybolov na svazových vodách a také vlastně pro Vás, normální rybáře, kteří loví dle svých možností na lokalitách v okolí místa bydliště.
 
 
Za svoji osobu rovněž považuji za nutné uvést, že je sice hezké se prezentovat veřejnosti nějakým obrázkem veliké ryby, ale rovněž se mne osobně líbil názor Michala a jeho kolegů, že je nutno rozlišovat velikost vody, kde lovím a také relativní možnosti maximální velikosti ryb. Tudíž pro někoho je krásnou rybou kapr 5 kg +, pro někoho zase 18 kg +. To znamená, že vše záleží na možnostech revíru, tak i samotného rybáře.
 
 
Druhá polovina besedy byla spojena s prezentací fotografií ze zahraničních revírů, dále Michal a jeho přátelé probrali Slovensko a jeho dosud úplně nevydrancované revíry. Michal rovněž sdělil, který jeho výrobek kde fungoval, co by na daný revír doporučil.
 
 
Součástí besedy byla i v sálu situovaná expozice výrobků firmy Mikbaits, kde byly k vidění zejména novinky, a to trvanlivé boilie pro chytání trofejních ryb GANGSTER, vysoce atraktivní trvanlivé boilie řady eXpress ve velikosti 12 a 18 mm, trvanlivé boilie z halibut pelet NEW HALIBOOM a trvanlivé bolie MAMUT, které se vyznačuje velkou tvrdostí a velikostí nugetů 50 x 45 mm a je určeno k lovu velkých kaprů a sumců. Dále zde byly k vidění pelety, obalovací dipy, obalovací pasty, Pop-up bolie, smáčedla. Svoji zaslouženou pozornost na sebe poutal zejména PVA Program. Rovněž za zmínku stojí skutečnost, že pan Michal Kučera dodal velice zdařilé firemní katalogy pro rok 2010, který si každý zájemce mohl osobně zdarma vyzvednout ve zde instalované expozici.
 
 
V současné době jsou výrobky firmy Mikbaits k dostání přímo v Plzni u čtyřech prodejců v rybářských potřebách a to  U Habakuka, v rybářském centru Big fisch, v ryb. prodejně J. Kokošky a v neposlední řadě ve firemní prodejně Martina Posledního a Jardy Kučery v Chyť a pusť v Plzni, na Rokycanské třídě 62, která bude oficiálně otevřena od 1.3. 2010 a nyní je již zřejmé, že po otevření kamenného obchodu se tato prodejna zařadí okamžitě na 1. místo v celém Západočeském regionu v distribuci kompletního programu firmy Mikbaits.
 
V současné době veškeré Vaše požadavky o zboží ze sortimentu firmy MIKBAITS uspokojí E-shop Chyť a pusť na www.chytapust.cz nebo přímo firma Mikbaits na www.mikbaits.cz
 
Pro Chyť a pusť zpracoval Jirka Voříšek
 Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR