Připravte se na pstruhovou sezónu

Od 16. dubna do 30. listopadu

16. dubna se vám otevírají pstruhové revíry, kde si můžete užít lov pstruhů duhových, potočních, ale i lipanů podhorních, sivenů amerických a spousty dalších zajímavých druhů. Zdolávání ryb na těchto vodách je akční a má podobu přívlače nebo muškaření, které si vás získá velkou variabilitou.

  1. Přívlač pro začátečníky
  2. Nymfování pro pokročilé lovce
  3. Suchá muška pro ostřílené rybáře
  4. Pochlubte se svými úlovky a vyhrajte
  5. Oblékněte prsačky a užijte si brodění

Přívlač pro začátečníky

Pokud se chcete s lovem na pstruhovce teprve seznámit, nemusíte si nutně kupovat muškařský prut, skvěle funguje i lehká přívlačová výbava v kombinaci se třpytkami, woblery, twistery, streamery a háčky bez protihrotů. Abyste si užili zahájení pstruhové sezóny na řece, či potoku se vším všudy, pořiďte si alespoň jednoduché prsačky, ve kterých pohodlně prozkoumáte i odlehlá zákoutí.

Nymfování pro pokročilé lovce

Pokud jste chytání na pstruhových revírech propadli, zkuste nymfování. Má dvě podoby: tradiční české nymfování – spočívá v prezentaci zatížených nymf na krátkém návazci přímo pod prutem, nebo moderní francouzské nymfování – chytání na dlouhý návazec na větší vzdálenosti.

Suchá muška pro ostřílené rybáře

Když ryby sbírají potravu na hladině, přichází ideální čas na suchou mušku, která se právem považuje za královskou disciplínu sportovního rybolovu. Vyžaduje perfektní vedení, taktiku a dobrou znalost prostředí, potravy a chování ryb. Zdolání trofejního lipana nebo pstruha na suchou mušku je nezapomenutelným zážitkem.

Pochlubte se svými úlovky a vyhrajte

Ulovili jste trofejního pstruha nebo lipana? Vyfoťte se a zkuste štěstí v soutěži Rybářský Oskar, kterou každoročně pořádáme, a zahrajte si o hodnotné poukazy na rybářské vybavení.

Oblékněte prsačky a užijte si brodění

Abyste si chytání na řece náležitě užili, investujte do prsaček – brodících kalhot. Mohou být zakončeny holínkami, nebo neoprenovými ponožkami, na které si obujete speciální muškařské boty. Nižší alternativu, a to doslova, představují brodící holínky končící v půlce stehen. Více se o výběru potřebného vybavení k lovu na pstruhových revírech dozvíte v článcích z našeho magazínu.

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR