Vážení přátelé, rybáři i nerybáři, Vy všichni kteří navštěvujete naše webové stránky E-shopu firmy Chyť a pusť, dovoluji si Vám tímto způsobem přiblížit dění v místě nejdelšího maratónu v lovu kaprovitých ryb v České republice, kdy se loví NON STOP a  který byl již třetím rokem pořádán Českomoravským kaprařským spolkem  v době od 13.9. do 19.9. na jezeře Anín III, které se nachází v katastrálním území města Tovačov, v Prostějovském okrese. Jednotlivé členy spolku nemohu představovat, neboť by to zabralo celou stránku a ještě bych mohl na někoho opomenout, proto zájemcům o přesné informace doporučuji navštívit stránkywww.carpmaraton.cz a na nichž se nachází vyčerpávající informace ze samotného závodu a dění kolem něho a za všechny vkládám společné foto pořadatelů. 

Na stránkách E-shopu máme ve stálé nabídce kompletní řadu výrobků určených k lovu kaprů, dnes již od světoznámého výrobce nástrah firmy LK baits. Kaprařům není nutno tohoto výrobce nástrah nijak blíže představovat, neboť svými výrobky již pevně vešel do podvědomí každého z nich.  Letošního ročníku závodu jsem se osobně zúčastnil jako člen IV. teamu  firmy LK Baits. Není žádným tajemstvím, že při závodu jsme všichni, tedy členové teamů LK Baits I.- IV., používali k lovu pouze komerční výrobky firmy LK Baits , tedy pouze boilies  které je běžně k dostání  jak na našem E-shopu, tak i u kteréhokoliv obchodního partnera Lukáše Krásy a to jak  v podobě hotovek, tak i v mraženém stavu a ne žádné speciálně upravené a připravené příchutě, jak by se některý věci neznalý laik mohl domnívat, což mělo za cíl v praxi opětovně ověřit a potvrdit funkčnost výrobků LK Baits  v přímé konkurenci s ostatními výrobci nástrah, což se patrně opětovně povedlo na výtečnou, neboť za vše hovoří skutečnost, že teamy LK Baits I. a III. obsadili  první a druhou příčku  v závodě a tímto daly dostatečně možnost vyniknout nad ostatními. Patrně Vás bude zajímat jaký druh boilie bylo použito. Samozřejmě čím dál více oblíbená řada ReStart  -  Wild Strawberry (Lesní Jahoda)Mussel (Mušle) včetně dipůtvořila zastoupení z řad trvanlivého boilie. V naší výbavě nemohl chybět samozřejmě mražený boilies SEA FOODPALERMO a CASS 07 PINEAPPLE.  Právě prvně jmenovaný se ukázal jako hlavní pilíř úspěchů teamů LK Baits. Nemohu také opomenout tekutou potravu All Amino Nutric, kterého jsme měli pořád málo. Naši závodníci ho nazvali doslova „živou vodou“. Po přelití nástrah bylo evidentní, že tato tekutina přitahuje ryby jako magnet.  Za podstatné považuji rovněž uvést, že nástrahy přelité NUTRICEM  nebraly pouze bodované ryby (od 60 cm výše), ale i kapři a amuři běžných velikostí.

Za zmínku rovněž stojí skutečnost, že před samotným závodem team LK Baits za účasti samotného majitele firmy Lukáše Krásy a dalších uznávaných předních českých i francouzských  kaprařů testoval boilies na jezeře se srovnatelnými podmínkami ve Francii, kde se však nachází obsádka již starší a tudíž i váhově větších kaprů, přičemž bylo Lukášem uloveno několik kaprů převyšující váhou u mnohých rybářů na hranici snů. Já jsem si tyto ryby sám mohl prohlédnout v průběhu závodů a musím říci, že se máte na co těšit. Jakmile budou fotky těchto ryb uvolněny pro veřejnost slibuji Vám, že jejich krásu budete moci obdivovat i na našich stránkách.

Z vlastní zkušenosti vím, že závod na Tovačovském jezeře je jeden z nejtěžších vůbec, neboť se loví na lokalitě silně zarostlé vodní řasou a s hojným výskytem lavic, na kterých se nachází spousta sláviček a tudíž to není závod o tom, že umístím tyčovou bójku, zakrmím a poté v klidu čekám na záběr, ale o neustálé práci na břehu i na vodě.

Rovněž k tomuto patří i servis ze strany pořadatelů, zajištění stravy, informatika a mediální prezentace, samotný dohled rozhodčích na závod další věci se závodem spojené, což bylo kolektivem ČMKS zvládnuto na jedničku s hvězdičkou za což jim patří mé poděkování a myslím si, že se nikoho nedotknu, když tvrdím, že pořadatelé některých rádoby obdobných rybářských závodů by se mohli jezdit na Tovačov učit, jak pořádat závody, aby vše bylo v duchu fair-play. 

            Jaroslav Kučera 22.9.09


Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR