Rybářský magazín

V magazínu Chyť a pusť se dozvíte, co se děje ve světě rybaření. Zkušení rybáři ve svých příspěvcích prozradí, jak dostat rybu na háček. Dozvíte se, kde jsou nejlepší rybářské revíry, jakým rybářským vybavením se vyzbrojit, kde se konají rybářské soutěže a mnoho dalších tipů k vodě. Nenechte si uplavat nové články a sledujte náš Chyť a pusť rybářský magazín.

Nejnovější články:

19.10.2017 | Autor: Martin PosledníJak vidí ryby? Ošálit jejich zrak není jednoduché

Jak vidí ryby? Ošálit jejich zrak není jednoduché

U ryb rozlišujeme smysly trochu jinak než u suchozemských tvorů. Můžeme je rozdělit na zrakové, čichové, hmatové, chuťové, statoakustické a postranní čáry. Dravci mají zpravidla vždy lepší zrak, naopak mrchožrouti toho moc vidět nemusí, za to mají perfektní čich.  My se dnes zaměříme na zrak a zodpovíme časté otázky rybářů. Pak už jen stačí poznatky aplikovat do praxe a zvýšit tak šanci na úlovek.

Přečíst celý článek »

05.10.2017 | Autor: Miro TomalaKaždý si musí svou cestu vyšlapat sám

Každý si musí svou cestu vyšlapat sám

Když vidím, jaká je dnešní kaprařina, nedá mi to si trochu nezavzpomínat. Dnes to vypadá, že kaprař může být opravdu každý. Stačí si koupit drahé pruty, stojan, navijáky a mnoho dalšího, vybavit se tím nejdražším a nejvíce propagovaným krmením a hurá na soukromé revíry, nejlépe do zahraničí, kde plave doslova „dvacka na dvacce“. První výprava, neskutečné množství obřích kaprů na břehu a fotek, hurá, jsem kaprař! Opravdu to takto funguje?

Přečíst celý článek »

28.09.2017 | Autor: Miro TomalaPár dní na Slovensku

Pár dní na Slovensku Přečíst celý článek »

20.09.2017 | Autor: Michal SamohýlExtrémní počasí = extrémní kaprařina

Extrémní počasí = extrémní kaprařina

Pomalu se blížil konec mé dovolené a já jsem se chystal na poslední noc na rybách na své milované vodě Orlíku. Parťák Patrik Smrt by měl také navečer dorazit a společně se půjdeme snad kapříkům podívat na kobylku. Věděli jsme, že by měli být někde nějaké bouřky a přívalové deště, ale to nás neodradilo. Osobně se bouřky nebojím, spíše mám strach, aby blesk neuhodil někde poblíž a nespadl na mě nějaký strom. Prostě jsme do toho šli s vidinou, že by měli před bouřkou a nebo po bouřce ryby jít.

Přečíst celý článek »

19.09.2017 | Autor: Martin PosledníRybolov v Polsku

Rybolov v Polsku

Polsko a jeho pobřeží s baltským mořem je pro Čechy kompromisem, když chtějí vyrazit na moře, ale Norsko či Španělsko představují dlouhou cestu a větší náklady. Náš severní soused těmto zemím může velmi dobře konkurovat. Velké řeky jsou útočištěm kapitálních sumců, moře nabízí lososy, tresky, platýse či mořské pstruhy v celé jejich kráse. Plánujete-li Polsko navštívit jako rybář, seznamte se se základním informacemi, které se vám budou hodit.

Přečíst celý článek »

17.09.2017 | Autor: Jakub PosledníBuďte u vody neviditelný

Buďte u vody neviditelný Přečíst celý článek »

15.09.2017 | Autor: Carp team ČečeliceNejvětší sladkovodní ryby světa

Největší sladkovodní ryby světa

V tomto článku se zaměříme na největší sladkovodní ryby světa, které jsou obrovským lákadlem snad pro každého rybáře a spousta z nás sní o ulovení některé z nich. Jsou druhy, které jsou nám vzdálené, o kterých možná někteří ani nevědí, ale existují druhy, které se dají chytit i u nás a nebo se za nimi vydat do zahraničí. Některé druhy jsou na tom s výskytem velmi špatně a proto jejich ulovení zůstane pro většinu rybář na vždy jen snem. Jedním z takových druhů je určitě Veslonos čínský.

Přečíst celý článek »

13.09.2017 | Autor: Martin PosledníHobby fishing s Chyť a Pusť - Richard se učí rybařit VIII.

Hobby fishing s Chyť a Pusť - Richard se učí rybařit VIII.

V minulém díle si Richard nachytal ouklejky, kterými bude lákat dravce na svůj háček. Teď už jen stačí vyměnit háček na úhoře za háček na dravce a nastražit rybku.

Přečíst celý článek »

10.09.2017 | Autor: Carp team ČečelicePoslední výprava na sumce

Poslední výprava na sumce Přečíst celý článek »

05.09.2017 | Autor: Martin PosledníJak na ostroretky?

Jak na ostroretky? Přečíst celý článek »
| 1  2  3  4  32 | 1 / 32