PELETY – CO O NICH VÍTE ?

Na základě častých dotazů od našich zákazníků, jsem přistoupil ke krátkému článku týkající se PELET. Jedná se o špičkovou návnadu i nástrahu, jež je určena především pro ryby a k jejich lovu. Ve firmě Chyť a pusť máte možnost zakoupit širokou škálu pelet v různých velikostí od 5mm po 40mm a je již jedno, zda se jedná o klasické tvrdé pelety (Chyť a pusť), pelety v dipu (Mikbaits), pelety měkčené a tvrdé feederové (BaitTech), krmé pelety (Mikrop).  Všechny tyto výrobky však mají jednu společnou a pro rybolov podstatnou  vlastnost: 

JSOU VYROBENY A URČENY PRO RYBY A RYBOLOV,

Tudíž se nejedná o žádnou napodobeninu ani o žádné krmivo pro drůbež a hospodářská zvířata. Kupujete si zde vždy čerstvé zboží, které můžete bez obav skladovat dle pokynů výrobce klidně do příštího roku a přičemž nic neztratí ze své přitažlivosti pro ryby a ze své atraktivnosti.
PELETY se vyrábí dle originálních receptur firmy Chyť a pusť a dle orig. receptur ostatních renomovaných firem, kdy přesné složení výrobku je výrobním tajemstvím.

CO SE ROZUMÍ POJMEM PELETA?

Každý z rybářů má zafixováno v hlavě, že peleta je onen váleček s dírkou uprostřed a však již neví, že výroba pelet se provádí lisováním směsí pod tlakem za studena a již není podstatné zda má kulatý či válcovitý tvar a zda má otvor či nikoliv. Většina rybářů, jež si vyrábí nástrahy doma, říká, udělal jsem několik kilo sušenek, mají na mysli boilies, které nevařili a pouze vysušili, aby bylo dosaženo rychlejšího rozpadu a lepšího uvolňování potravních signálů pro ryby, ale již netuší, že vlastně vyrobili pouze pelety, byť podstatně zdlouhavější cestou.

Dále by jste měli vědět, že doba rozpadu pelet je přímo závislá na výrobním postupu,  na použitých komponentech a v neposlední řadě na teplotě vody, která se postupně mění dle ročního období ve kterém lovíte a tím také délka doby rozpadu vašich použitých pelet.

Vzhledem k tomu, že ne všici rybáři mají stejné možnosti a stejně hluboko do kapsy, firma Chyť a pusť rozvažuje pelety dle přání zákazníka, tak, aby byly jako návnada a nástraha dostupné všem zájemcům.

V případě nákupu pelet je dobré si ověřit vlastnoručně a jednoduše, zda jsou čerstvé, zda nejsou staré s prošlou dobou použitelnosti a to tak, že normální peleta nesmí povolit pod tlakem mezi prsty ruky. Pokud se tak stane, pravděpodobně se jedná o výrobek s prošlou dobou trvanlivosti nebo nesprávně skladovaný, který do sebe absorboval vlhkost a který je dobrý tak na krmení, nikoliv na chytání. Samozřejmě se jedná o klasické lisované pelety, ne o měkčené nebo jinak upravené výrobcem, ale to je zase na balení výrazně uvedeno, tak aby nedošlo k záměně.

ÚLOVKY

Patrně by jste zde očekávali foto trofejních kaprů a sumců jež byli v loňském a letošním roce již uloveni na pelety, ale to by nebylo pro všechny skupiny rybářů objektivní, neboť na pelety loví i milovníci feederu a plavačky. Ale jedno vím zcela jistě, že většina rybářů byla se svými pelatami velice spokojena a nachytali na ně neuvěřitelné množství trofejních ryb. V případě Vašeho zájmu si prohlédněte níže uvedené stránky firmy Chyť a pusť, kde se nachází široká škála pelet od různých výrobců a to v takovém množství, aby byly uspokojeny všichni zastánci různých rybolovných technik.

 

Pro firmu Chyť a pusť a naše zákazníky

Jaroslav KUČERA

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR