Reportáž z prezentace výrobků firmy JET FISH
 
4.2.2012 proběhla první předváděcí akce letošního roku pořádaná naší firmou, ve spolupráci s firmou JET FISH.  Jako tradičně se setkání zúčastnila spousta rybářů a sál byl zaplněn do posledního místa a velkým přínosem pro příjemnější pobyt byl zákaz kouření v přednáškovém sále. Pánové Jarda Těšínský a Jarda Dufek se s námi podělili o své zkušenosti získané při chytání na řekách a velkých nádržích u nás i v zahraničí. Všichni, kteří přišli, měli možnost, si na vlastní nos očichat novinky, připravované pro letošní sezónu, a nebude jich málo.
 
Od letošního roku jsou v nabídce firmy JET FISH i konzervovaná boilie ze směsí, které byly k dostání loni pouze jako mraženky (jedná se o směsi biokrab a biosquid). Samozřejmě budou k dispozici i dipyv příslušných příchutích a esence k dipování i na zalévání. Novinkou jsou i Pop Up boilie v příchuti bílý pepř, Chilli fish, patentka, obalovací směs játra a liver booster.  Firma JET FISH se zaměřuje na výrobu směsí, boilie i ostatních produktů jen z vysoce kvalitních vstupních surovin a množství ryb, které byly chyceny na tyto novinky, jen potvrzuje, že se jedná o velmi účinné produkty. Jak ale bylo oběma přednášejícími několikrát zdůrazněno během jejich přednášek (a to mi bylo velmi sympatické na rozdíl od jiných výrobců), ani sebelepší nástrahy a návnady nikomu nezaručí, že pokaždé nachytá.
 
Pravděpodobnost  záběru si nezajistíte pouze tím , že  koupíte nejlepší  kuličky a hodíte je nazdařbůh do vody. Sebelepší nástraha položená do míst, kde se ryby nezdržují, nepřinese očekávaný výsledek.
 
Před zahájení přednášky jsem měl možnost si s Jardou Těšínským popovídat o tom, co podle něj skutečně rozhoduje o výsledcích lovu kapitálních kaprů, především na svazových vodách, u nás i v zahraničí.
 
Na prvním místě je to výběr lokality. Optimální je vybrat si starší revír o větší rozloze a na něm najít lovná místa s minimálním rybářským tlakem. Horkým místem pro položení montáží jsou pak místa na lavicích, před lavicí, v původním korytě nebo v prohlubních ve dně (na rovném dně je zajímavá i prohlubeň o průměru 1 metr s hloubkou 20 cm) a místa na okrajích trav a potopených stromů.
 
Dalším předpokladem je vhodná taktika krmení. Ta záleží na druhu rybí obsádky. Pokud je ve vodě mnoho malých ryb, je dobré zakrmit větším množstvím, abychom tyto menší ryby stáhli na jedno místo a montáž pak položit stranou na okraj zakrmené oblasti. Pokud je ve vodě méně, převážně větších, kusů, je lepší zakrmit na malý prostor (cca 2 m) kolem dvaceti kuliček.
 
Co se týká koncových montáží, není třeba vymýšlet zbytečně složité návazce, vystačíte si se třemi základními materiály. Měkkou šňůrkou, ztuženou šňůrkou (s odstraněným potahem 5 cm od háčku) nebo fluorocarbonovým tuhým návazcem dle typu dna a aktivity ryb. Vždy se snažit o použití lehkých návazců a perfektně ostrých lehkých háčků (v případě potřeby doplněných o rovnátko ze smršťovací trubičky). Vhodné je použití kombinace potápivých a plovoucích nástrah.
 
O záběru nerozhoduje vybavení, které máte na břehu (hlásiče, bivaky, lehátka -  to je důležité při dlouhých výpravách, aby rybář přežil), ale to co leží ve vodě a kde to leží.
 
Na závěr jen dodám to, že jsem musel s Jardou souhlasit také v tom, že nejdůležitější věcí pro budoucí chytání je to, aby se s každou rybou vracenou do vody zacházelo šetrně, aby nedocházelo k poškození ryb při podebírání, manipulaci s rybou na břehu a jejím vracení do vody. Pořád bude totiž platit, že pokud rybu poškodíš, jde většinou o nevratný proces, který ji poznamená na vždy.
 
Sympatické na obou přednášejících bylo to, že své přednášky prezentovali lidovou formou (pánové si své projevy nepřipravují předem) a každý, kdo chtěl, si z prezentace odnesl nové poznatky.
 
Závěrem jen tolik, že všechny novinky i osvědčené výrobky firmy JET FISH si budete samozřejmě moci zakoupit v naší prodejně nebo na e-shopu www.chytapust.cz

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR