V rámci pořádané výstavy For Fishing v Praze Letňanech ve dnech 28 – 31. ledna 2010, jsem navštívil jako v loňském roce v prodejní expozici mého obchodního partnera pana Lukáše Krásu, majitele firmy LK baits a jeho tým spolupracovníků. Že se jedná o renomovanou českou firmu zabývající se výrobou rybářských návnad a nástrah, dobře známou v podvědomí rybářů v České republice, ale i v mnoha zemích Evropy, vám nemusím nijak podrobněji předesílat. Jako novinku pro rok 2010 firma rozšířila výrobu boilies řady Re-strart o řadu Top Re-start v  několika dalších příchutích a také počala vyrábět toto velice úspěšné boilies ve velikosti o průměru 12 mm. Patrně by zde nebyl problém vyjmenovat všechny novinky, ale ke kompletnímu sortimentu nástrah byl pro rok 2010 zpracován velice zdařilý katalog, který je v současné době k dispozici u všech prodejců produktů firmy LK baits., viz obr. 1 - 2.

Dále jste zcela jistě slyšeli o úspěších kterých bylo dosaženo přibalováním nástrah obalovacím těstem, obr. č. 3  rovněž jste se s těmito obdobnými  těsty na prodejních pultech ostatních vystavovatelů již setkali, ale patrně nikdo jiný než LK baits vám veřejně nedemonstroval průběh rozpadu a funkčnost použitých obalovacích těst.  obr. č. 4 - 6.

Kdož jste navštívili výstavu, viděli jste patrně na prodejním pultu expozice výrobků LK baits, několik sklenic s vodou, které obsahovaly vždy jednu montáž s nastraženým Pop-up boiliesem, nebo kombinací Pop-up s neplovoucím boiliesem   Kdo by se domníval, že je takto prezentováno možné nastražení Pop-up, nebyl zase tak vzdálen od pravdy, ale ta hlavní demonstrovaná vychytávka spočívá v demonstraci účinnosti a rozpadu obalovacího těsta a následného chování nastraženého pop up boiliesu.

Tedy obrázek č. 4 vám fakticky ukazuje nastraženou pop up kuličku na boiliesové montáži, která je „přibalena“ obalovacím těstem firmy LK baits, po náhozu či zavezení. Obrázek č. 5 demonstruje rozpad obalovacího těsta a následné uvolnění atraktorů, barviva a partiklu do okolí pop-up na lovném místě. Na obrázku č 6 je zřetelně vidět okolí pop-up, kde se na dně sklenice, na ze štěrku stimulovaném dně, nachází vrstva pocházející z obalovacího těsta a nad ním se vznáší nastražený Pop-up, čímž je v praxi několika násobně zvýšena účinnost této nástrahy. Obdobným způsobem se obalovací těsto používá k zatraktivnění klasického boilies nebo i jiných nástrah.

Patrně by na pultu vynikala ještě jedna sklenice, kde by byl demonstrován záběr ryby, ale bohužel nebylo v silách pana Krásy takovou rybu, která by naše požadavky beze zbytku splnila, opatřit, ale to by zase tato metoda pozbyla svého kouzla z rybolovu, když by každý dopředu věděl, jak vše včetně záběru dopadne.

Další podrobné informace naleznete na stránkách www.chytapust.cz  a na stránkách www.lkbaits.cz . V neposlední řadě budou pořádány besedy s Lukášem Krásou a jeho testery, při nichž bude k dispozici pro zájemce kompletní sortiment výrobků.

 

Martin Poslední - 30.1.2010

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR