Rybářské klobouky
Rybářský klobouk: multifunkční ochrana i módní doplněk
Chraňte si hlavu bucket kloboukem. Při delším pobytu na slunci dochází k přehřátí hlavy a krku ke vzniku nepříjemného úžehu, který je doprovázen bolestmi hlavy, závratěmi, nevolnostmi a zvracením. Klobouk na ryby využijete, i když prší nebo proti otravným komárům.
Rybářské klobouky jsou v populárním bucket střihu (bucket = kbelík), který je nejen funkční, ale i módní a představuje nadčasový doplněk.
Rybářský klobouk versus kšiltovka
Není to jen otázka vkusu. Rybářský klobouk má na rozdíl od kšiltovky krempu (kšilt) po celém obvodu, takže nezastiňuje jen oči a obličej, ale chrání také uši a částečně i krk.
Klobouk s moskytiérou proti komářím náletům
Klobouk na ryby lze kombinovat také s moskytiérou chránící obličej a krk před komáry a jiným bodavým hmyzem. Moskytiéru (síťku) přehodíte přes klobouk a pod krkem utáhnete. Krempa udrží síťovinu i komáry dál od obličeje. Některé modely klobouků dodávají výrobci už rovnou s moskytiérou (například značka Kinetic) u jiných si ji musíte dokoupit zvlášť – moskytiéra na klobouk.
Rybářský klobouk do deště
Rybářský klobouk využijete i v dešti. Některé modely jsou z funkčních voděodolných materiálů a mají vodní sloupec až 10 000 mm. Dobře odolávají vodě, jsou nenasákavé a zabrání tomu, aby vám pršelo do obličeje.
Vychytávky rybářských klobouků
- Stahovací šňůrka – drobnost k nezaplacení: když fouká vítr, stáhnete si šňůrku pod krkem a klobouk zůstane, kde má, i v těch nejsilnějších poryvech větru.
- Větrací otvory – v horkých dnech oceníte, když kloboukem bude proudit vzduch a nezapaří se vám hlava.
Pokrývkou hlavy to nekončí
Ať už zvolíte jakoukoliv pokrývku hlavy, nezapomínejte ani na ochranu očí před oslňujícími odlesky vody a pořiďte si polarizační rybářské brýle.