Jak začít

Zaručený návod, jak se stát špatným rybářem. Zn. funguje na 100 %!

Tipů, na co nezapomenout před první návštěvou rybářského revíru, jak se připravit na své první úlovky nebo kdy je nejvhodnější doba s rybařením začít, je na internetu velká spousta. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás netradiční článek, jehož obsahem bude zaručený návod, jak se stát nikoli dobrým, ale naopak špatným rybářem!

26.11.2014 4 minuty čtení

Zaručený návod, jak se stát špatným rybářem. Zn. funguje na 100 %!

Tipů, na co nezapomenout před první návštěvou rybářského revíru, jak se připravit na své první úlovky nebo kdy je nejvhodnější doba s rybařením začít, je na internetu velká spousta. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás netradiční článek, jehož obsahem bude zaručený návod, jak se stát nikoli dobrým, ale naopak špatným rybářem!

Budete-li se držet následujících rad, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. To vám garantujeme!

Po hlavě do toho!

Proč studovat rybářské publikace, na co se zapisovat do rybářských kroužků, k čemu vyhledávat informace o jednotlivých rybářských technikách? Učený přece z nebe (ne)spadl a všechny potřebné zkušenosti jednoduše načerpáte u vody. Veškerá příprava je pouze ztráta času a ryby přece čekat nebudou, to je nad hvězdy jasné.

Chci rybu a hned!

Půlhodina, hodina nebo snad hodina a půl bez záběru? Sbalte vybavení a jděte vyčkávat ostatní smolaře do známé rybářské putyky v blízkém okolí. Trpělivost přece přináší růže, nikoli ryby. Tak proč opětovně ztrácet čas, když ten je – zvláště u nedočkavých rybářů – obzvláště drahý!

Nekecej mi do toho!

Vyrážet k vodě se zkušeným rybářem nebo snad otcem či dědečkem, kteří se rybářskému řemeslu již nějaký ten rok věnují? Proč? Ještě by vám vaše úlovky záviděli nebo se snažili radit v situacích, které pochopitelně máte v malíčku. Poslouchat několik dlouhých hodin neustálé poznámky a chytré rady? Ani náhodou! Toho máte jistě dost doma. Co z toho plyne? K vodě se vydejte jedině sami nebo v doprovodu ovíněných přátel z nějakého blízkého restauračního zařízení.

Na velikosti záleží!

…a kdo tvrdí opak, ten si lže do kapsy. Malá ryba – není ryba! Tím se řiďte během každé návštěvy rybářského revíru. Pokud neulovíte rybu, která přesáhne délku vaší natažené paže, pak bylo veškeré vaše počínání zcela zbytečné. A budeme se opakovat, ale i v takovém případě se jedná o naprostou ztrátu času. Mějte to prosím na paměti.

Na výběru vybavení nezáleží

Co je nejdražší, to je nejlepší – to dá přece rozum. Proč kupovat specifický druh prutu, když to ryby stejně nepoznají? Jak v jednom známém filmu tvrdil Mirek Donutil: „Mám velmi jednoduchý vkus, spokojím se vždy s tím nejlepším!“ – a tímto výrokem se od nynějška řiďte také vy!

Jsem venku, můžu si dělat, co chci!

Poházené papírky, plechovky od piva, sáčky, zbytky z nesnědeného oběda a odpolední svačinky - přesně tak by po vás mělo vypadat místo, které opustíte. Během svého pobytu u vody si také dejte pořádně záležet na tom, abyste dělali pokud možno, co největší hluk. Přizvěte si na pomoc kamarády z vedlejší hospody nebo věčně nespokojeného vnoučka, jehož řev se bude rozléhat celým revírem. Zkrátka a jednoduše se chovejte tak, aby o vás věděly nejen ryby, ale i ostatní rybáři snažící se o nějaký ten úlovek.

První neúspěchy? Vyměňte rybaření třeba za vyšívání!

Nakoupili jste ty nejlepší pruty, nejchutnější návnady a silné vlasce – to by bylo, abyste neulovili pořádného macka! Pokud ani po druhé, nedej bože třetí návštěvě rybářského revíru nepřijde očekávaný úlovek, vybodněte se na to a vyměňte rybaření za jinou aktivitu. Zkuste své štěstí třeba při vyšívání nebo horolezectví. Proč se taky věnovat něčemu, co nepřináší žádné výsledky. No ne?

A teď vážně…

Doufáme, že všechny rady týkající se toho, jak se stát špatným rybářem, jste vzali s nadsázkou a humorem. Takový byl totiž původní záměr tohoto článku. Ve své podstatě jsme však výše vyjmenovali základní chyby, kterých byste se neměli dopouštět v případě, že chcete, aby se rybářství stalo nejen vaší vášní, ale zejména koníčkem.

Tak tedy pozor: zaručený návod na to, jak se stát špatným rybářem máte přímo před sebou!

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR