Jak začít

Byla dřív udice nebo rybář? Začátečníci mají v rybářském magazínu Chyť a pusť zelenou. V rubrice Jak začít vám rádi poradíme s vybavením, vychytávkami v technice lovu ryb, prozradíme vám zásadní předpisy, které každý rybář musí znát a nasměrujeme vás pro rybářský lístek. Máte zájem o konkrétní informace? Napište nám.

Nejnovější články:

05.09.2017 | Autor: Martin PosledníJak na ostroretky?

Jak na ostroretky? Přečíst celý článek »

01.12.2015 | Autor: Martin PosledníZpůsoby krmení

Způsoby krmení

Zakrmení patří mezi důležité kroky v lovu kaprů. Krmit se dá respektive čímkoliv, ať jsou to pelety, boilies, method mix nebo partikl.

 

Přečíst celý článek »

10.02.2015 | Autor: Martin PosledníAlarmy pro rybáře aneb nedejte zlodějům prutů šanci

Alarmy pro rybáře aneb nedejte zlodějům prutů šanci

Který rybář by to neznal? Plánujete víkend na rybách a těšíte se, jak si po dlouhém pracovním týdnu opět odpočinete, klidné prostředí, krásná příroda a jen vy, ryby a ticho. Jenže občas se přeci jen najde někdo, kdo by vám rád tuto pohodovou atmosféru narušil.

Přečíst celý článek »

22.01.2015 | Autor: Jaroslav KučeraTipy na věci, které nesmí chybět v tašce na ryby

Tipy na věci, které nesmí chybět v tašce na ryby

Se stejnou zálibou, s jakou si více či méně pravidelně dámy doplňují drobnosti do své kabelky, si rybáři obstarávají věci, které při svém hobby potřebují. Bez čeho byste opravdu na ryby vyrážet neměli? To jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Přečíst celý článek »

14.01.2015 | Autor: Martin PosledníV čem tkví kouzlo sportovního rybolovu

V čem tkví kouzlo sportovního rybolovu

Důvodů, proč lovit ryby, je více. Zatímco dříve šlo především o obživu samotného rybáře a jeho rodiny, což samozřejmě trvá dodnes, někteří lidé si z rybolovu udělali velký byznys, který jim přináší peníze. A pak je tu ještě jedna skupina rybářů. Jsou to ti, kteří loví pro radost, milují chvíle strávené v samotě a tichu u rybníka a jen co chycenou rybu přeměří, pustí ji zpět do vody. Jsou to sportovní rybáři.

Přečíst celý článek »

05.12.2014 | Autor: Martin PosledníJak na candáty? Tohle jsou ty nejlepší způsoby!

Jak na candáty? Tohle jsou ty nejlepší způsoby!

Máte pocit, že je chytání candátů složité, těžké, ba dokonce skoro nemožné? Vyzkoušejte naše 3 tipy na nejlepší způsoby lovu tohoto dravce a uvidíte, že tak složité to zase není!

Přečíst celý článek »

27.11.2014 | Autor: Martin PosledníNejznámější druhy okounovitých ryb v českých řekách, které byste měli znát

Nejznámější druhy okounovitých ryb v českých řekách, které byste měli znát

V českých řekách plave ohromné množství ryb a ulovit můžete spoustu z nich. Pojďme se teď ale podívat speciálně na čtyři příslušníky čeledi ryb okounovitých, které by měl znát každý rybář.

Přečíst celý článek »

26.11.2014 | Autor: Martin PosledníZaručený návod, jak se stát špatným rybářem. Zn. funguje na 100 %!

Zaručený návod, jak se stát špatným rybářem. Zn. funguje na 100 %!

Tipů, na co nezapomenout před první návštěvou rybářského revíru, jak se připravit na své první úlovky nebo kdy je nejvhodnější doba s rybařením začít, je na internetu velká spousta. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás netradiční článek, jehož obsahem bude zaručený návod, jak se stát nikoli dobrým, ale naopak špatným rybářem!

Přečíst celý článek »

22.10.2014 | Autor: Jaroslav KučeraJak postupovat při výběru zavážecí loďky a na kolik vás tento pomocník vyjde?

Jak postupovat při výběru zavážecí loďky a na kolik vás tento pomocník vyjde?

Kdo si hraje, nezlobí – a v dospělosti to platí dvojnásob! Proč v úvodu tohoto článku zmiňujeme toto známé české pořekadlo? Protože následující řádky budou věnovány rybářskému pomocníkovi, který si na hladině rybníka snadno spletete s hračkou dítěte zapáleného námořníka. Jak již můžete z výše uvedeného tušit, řeč bude o zavážecích loďkách. Komu jsou tito praktičtí pomocníci určeni a podle čeho je vybírat? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek se ukrývají právě v tomto článku.

Přečíst celý článek »

16.10.2014 | Autor: Martin PosledníJak poznat kvalitu rybářského prutu? Praktické rady a tipy pro vás!

Jak poznat kvalitu rybářského prutu? Praktické rady a tipy pro vás!

Ať už s rybařením teprve začínáte či se této vášni a zároveň koníčku věnujete už nějaký ten rok, jistě si uvnitř každého obchodu s rybářskými potřebami kladete zásadní otázku: „Jak poznám kvalitu rybářského prutu?“ Bohužel výběr konkrétního prutu v drtivé většině odráží sílu vaší peněženky a je takovým malým kompromisem, který je značně ovlivněn právě objemem finančních prostředků, jež se v peněžence nachází. Nenechte se při výběru nalákat na nápadně výhodné akce nebo persvazivní techniky prodavačů. Později byste svého rozhodnutí mohli hořce litovat. Ne vždy je také možno spoléhat výlučně na ukazatel ve formě ceny nebo značky. Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém naleznete spoustu praktických rad i tipů, které vám mohou být při nákupu kvalitního rybářského prutu nápomocny.

Přečíst celý článek »

08.10.2014 | Autor: Jaroslav KučeraJak vyzrát na štiku v českých vodách?

Jak vyzrát na štiku v českých vodách?

Štika obecná, neboli „zubatá“, si libuje ve vodách s dostatkem skrýší – nachází se mezi vodními a bahenními rostlinami, pod podemletými břehy, poblíž kořenů stromů, u vývratů i ponořených větví. I ty nejmenší úkryty stojí za to nepřehlížet, pečlivě si vybrat místo k nahození a čekat, až se štika vydá na lov potravy.

Přečíst celý článek »

19.09.2014 | Autor: Martin PosledníKdy se bude hodit rybářský nafukovací člun? Prozradíme vám to!

Kdy se bude hodit rybářský nafukovací člun? Prozradíme vám to!

Ať už s rybařením teprve začínáte nebo patříte mezi zkušené matadory, jistě jste se už někdy za skleněnou výlohou nebo u ostatních rybářů setkali s rybářským člunem, loďkou nebo pramicí. Zvažujete, zda zařadit tento rybářský doplněk také do své výbavy? Komu se tato investice vyplatí? A dát přednost spíše nafukovacímu člunu nebo klasické rybářské loďce? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek naleznete o pár řádků níže.

Přečíst celý článek »

16.09.2014 | Autor: Martin PosledníNejznámější ryby našich vod – znáte je?

Nejznámější ryby našich vod – znáte je?

V českých rybnících, potocích a řekách žijí desítky druhů ryb. My z nich vybíráme ty, které by měl znát opravdu každý rybář. Ať už proto, že na ně narazíte u vody nejčastěji, nebo proto, že jsou mezi rybáři nejvyhledávanější. Které to jsou?

Přečíst celý článek »

11.09.2014 | Autor: Jakub Kučera5 tipů na vybavení pro rybáře-začátečníky

5 tipů na vybavení pro rybáře-začátečníky

Propadli jste kouzlu rybaření? Milujete klid u vody a lesklou hladinu, kterou čas od času rozčeří ploutev kapra nebo jiné sladkovodní ryby? Chcete jít ve šlépějích svého otce – úspěšného rybáře - nebo jednoduše toužíte vyzkoušet, jaké to je sedět poklidně u vody a čekat na první záběry? Ať již jsou důvody, proč jste se rozhodli začít s touto oblíbenou disciplínou jakékoli, jistě vás budou zajímat následující řádky, na kterých vám představíme 5 položek, které by rozhodně neměly chybět ve výbavě žádného rybáře-začátečníka.  Pohodlně se usaďte, naše hitparáda právě začíná!

Přečíst celý článek »
| 1  2 | 1 / 2