Muškařské pruty

2 produktů

Muškařské pruty jsou druhy prutů určené pouze k technice lovu muškaření. Vynikají kvalitním provedením a pořídíte je za velice příznivé ceny. Vyzkoušet je mohou i nováčci v tomto druhu rybaření. Muškařské pruty se vyrábějí v různých variantách. Liší se délkou, materiálem a počtem dílů. K výrobě se používají moderní lehké materiály s vysokou pevností a životností. V našem e-shopu se můžete spolehnout na kvalitu od prověřených výrobců.

Hledáte prut pro jinou techniku lovu? Prohlédněte si aktuální nabídku kaprových, přívlačových a dalších prutů a vyberte si typ, který potřebujete.

Zobrazit filtrySkrýt filtry
Cena
Značky
Délka prutu (2)
Počet dílů prutu (1)
AFTMA (2)

Naposledy nakoupili

radim m. před 11 minutami
Chyť a pusť Nabíjecí víceúčelová svítilna Thunder 3in1
Robert N. před 9 minutami
Giants Fishing Vlasec Carp Master Camu Green 1200m
Ilona M. před 8 minutami
Delphin Teleskopická zavrtávací vidlička C-Stick
matej p. před 8 minutami
Starbaits Dip Probiotic 500ml

Nejprodávanější

Delphin Prut Flayka 7.5ft 4díly
U dodavatele 1 421 Kč 1 579 Kč

K muškaření potřebujete speciálně vyvinuté muškařské pruty. Od klasických rybářských prutů se liší konstrukcí a použitelností značně ovlivněnou díky své hmotnosti a ohybem. Muškařský prut musí předat dostatečné množství energie muškařské šňůře, aby dopravila lehkou  nástrahu v podobě umělé mušky na lovné místo. Díky speciálně konstruovaným děleným prutům se zakončením v podobě krátké rukojeti se sedlem,  můžete neustále nahazovat nástrahu.

Při výrobě se používají lehké materiály, kam patří grafitová vlákna, různé kompozity a jako pojiva se využívají pryskyřice. Sedlo muškařského navijáku je umístěno pod rukojetí. Očka k vedení šňůry se nacházejí nedaleko blanku prutu. Proto nedochází k bočním rotacím. Muškařské pruty se váhově značí dle druhu šňůry. Jde o mezinárodní značení AFTMA.

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR