Kryštof KučeraMikbaits s Chyť a pusť
Kategorie

Jak postupovat při výběru zavážecí loďky a na kolik vás tento pomocník vyjde?

Naposledy nakoupili

Ludmila R. před 19 minutami
Fox Zásobník na návazce Rigid Rig Case System

Fox Zásobník na návazce Rigid Rig Case System

Zboží u dodavatele 936 Kč
Milan P. před 25 minutami
Mivardi Prut Enigma Feeder 3,6 m  30 - 90 g

Mivardi Prut Enigma Feeder 3,6 m 30 - 90 g

Skladem 1 226 Kč 1 290 Kč
Bohuslav N. před 25 minutami
Lowrance Echolot HOOK² 4x GPS se Sondou Bullet Skimmer  + baterie ZDARMA
Libor L. před 26 minutami
NGT Naviják Dynamic Carp 6000 - AKCE 1+1 ZDARMA!
Vloženo 22.10.2014 - Autor: Jaroslav Kučera
Jak postupovat při výběru zavážecí loďky a na kolik vás tento pomocník vyjde?

Kdo si hraje, nezlobí – a v dospělosti to platí dvojnásob! Proč v úvodu tohoto článku zmiňujeme toto známé české pořekadlo? Protože následující řádky budou věnovány rybářskému pomocníkovi, který si na hladině rybníka snadno spletete s hračkou dítěte zapáleného námořníka. Jak již můžete z výše uvedeného tušit, řeč bude o zavážecích loďkách. Komu jsou tito praktičtí pomocníci určeni a podle čeho je vybírat? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek se ukrývají právě v tomto článku.


Co všechno zavážecí lodičky umí?

Moderní zavážecí loďky jsou spolehlivým echolotem, který vám podá aktuální a přesné informace o teplotě vody, hloubce, reliéfu dna, ale i o rybách, které se pod hladinou nacházejí. Zároveň tyto loďky slouží k převážení krmení a zakrmování na kratší, ale i delší vzdálenosti. Zavážecí lodičky umožňují neustálý obousměrný přenos informací mezi vysílačem a lodí. Na displeji, který je součástí tohoto ovladače, pak vidíte údaje o stavu každé komory loďky, vzdálenosti loďky od břehu, ale i aktuální stav baterií a signálu.

Komu jsou zavážecí loďky určeny?

Tohoto praktického, avšak nepříliš levného rybářského pomocníka využívají zejména profesionální rybáři, ale výjimkou nejsou ani rybáři, kteří s lovem rybích velikánů teprve začínají. Předností zavážecích lodiček mohou využívat zkrátka všichni, kteří chtějí mít perfektní přehled o lokalitě, ve které hodlají chytat a chtějí si dopřát určitý komfort při zakrmování a následném chytání. Jedinou podmínkou a zároveň nemalým omezením je v tomto případě cena zavážecích loděk, která představuje značný zásah do rodinného rozpočtu.

Podle čeho zavážecí loďky vybírat?

Před samotným výběrem si položte otázky týkající se frekvence využívání zavážecí loďky, ale i množství krmiva, které chcete v jejích útrobách převážet. Dle toho si vyberte nosnost lodičky a její třídu. Dále je vhodné prozkoumat, jakými funkcemi daná loďka disponuje a zda všechny z těchto funkcí u vody opravdu využijete. Dalším kritériem, které může výběr zavážecí lodičky ovlivnit, je typ a výkon baterií i dosah signálu. Pro bezchybné manévrování s lodí, se také nezapomínejte informovat, jakým způsobem je zajištěno ovládání lodě. V drtivě většině jsou tito praktičtí pomocníci vybaveni joystickem, ale i možností naprogramovat loďku na několik automatických plaveb. V neposlední řadě vám může při výběru pomoci také možnost připojení loďky k notebooku nebo počítači a zpětná kontrola zachycených informací.

Na kolik vás taková zavážecí loďka vyjde?

Jelikož se jedná o profesionální rybářskou pomůcku, která vyniká nejen svými funkcemi, ale také designem, nepatří pořízení zavážecí lodičky k nejlevnějším. V sortimentu e-shopu Chyť a pusť jsme pro vás připravili zavážecí loďky od výrobce Mivardi, které disponují nespočtem praktických funkcí, jež u vody zaručeně oceníte. Levnější z nich - Mivardi Zavážecí loď Carp Scout - Nová generace + echolot s GPS vyniká svým extrémním dosahem stejně jako automatickou navigací na zadané cílové body. Tuto zavážecí loďku nyní zakoupíte za akční cenu 28 491 Kč.

Mivardi Zavážecí loď Carp Scout - Nová generace + echolot s GPS

Její dražší sestřička Zavážecí loď Mivardi Carp Scout – LI je nejlépe vybavenou zavážecí loďkou s LI-POL bateriemi na našem trhu! Pořídit si tuto krásku můžete za 33 241 Kč.

Mivardi Zavážecí loď Mivardi Carp Scout - LI

Komentáře ke článku (1)

Přidat příspěvek
Vloženo 21.02.2018 08:56:45 od Vlasta

Vinikajici pomocnik


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR