Jaroslav KučeraSrdcová záležitost
Kategorie

Jak se stát dobrým rybářem. 5 tipů pro začátečníky!

Naposledy nakoupili

Jaroslava K. před 11 minutami
Awa-S Vlasec Ion Power Browny Carp 1200m
Jaroslav Š. před 16 minutami
Giants Fishing Hlásič Bite Alarm TRS (12V Baterie) AKCE 1+1!
Milada B. před 16 minutami
NGT Taška QuickFish Green Carryall
Miloslav K. před 18 minutami
Mivardi Pouzdro na kaprové pruty CamoCODE 215
Vloženo 08.07.2014 - Autor: Jaroslav Kučera
Jak se stát dobrým rybářem. 5 tipů pro začátečníky!

Rybaření je nejen skvělým koníčkem, ale také velkou vášní a zábavou různých věkových skupin. Každoročně mu propadnou na desítky nových nadšenců a rozšíří rybářskou základnu, která čítá na několik stovek tisíc členů. Pokud i vy zvažujete vstoupit do řad milovníků příjemného a mnohdy také adrenalinového posezení u vody a kapitálních úlovků, jež si zaslouží uznání nebo alespoň přátelské poplácání od kolegů-rybářů, pak nepřestávejte číst následující řádky. Připravili jsme pro vás malý přehled základních osobnostních předpokladů, které by si měl osvojit každý začínající rybář i zkušený matador. 


Tip č. 1 – Seberte odvahu a odhodlejte se udělat první krok

Vyzkoušet nový koníček, to vyžaduje notnou dávku odvahy a odhodlání. A rybářství není výjimkou. Přestaňte o sobě pochybovat, přestaňte odkládat nákup rybářské výbavy na později. Seberte odvahu, klepněte prasátko a upalujte do nejbližšího rybářského obchodu nebo e-shopu s potřebami pro rybáře a odhodlejte se udělat ten pomyslný první krok, který vás přiblíží k legendárním úlovkům.

Tip č. 2 – Buďte trpěliví

Trpělivost růže přináší a ne jinak tomu je také u vody. Nečekejte, že hned po prvním náhozu se budete před celým rybářským revírem, potažmo manželkou a synem chlubit kapitálním úlovkem, jež se zapíše do rybářských dějin. Obrňte se notnou dávnou trpělivosti a vyčkávejte na tu správnou příležitost. Odměnou vám ze začátku bude nejen čistá hlava a příjemně strávený den u vody, ale také nějaká ta rybka na háčku. Postupem času se propracujete ke stále větším a větším úlovkům a s notnou dávkou štěstí (a nabytými rybářskými zkušenostmi) se budete i vy jednou fotit u pořádného rybího macka.

Tip č. 3 – Předvídejte!

Předvídatelnost patří mezi jednu z klíčových vlastností každého správného rybáře. Každý den totiž musíte předvídat a volit z několika možností. Bude dnes pěkné počasí? Budou brát ryby? Nebo nechat rybářský výlet na zítřek? Předvídat však musíte i během samotného pobytu u rybníka. Mnohdy totiž stačí pouze jedna malá chybka a kapitální kousek může jednou pro vždy zmizet v zeleno-hnědých hlubinách revíru.

Tip č. 4 – Spolupráce

Ačkoli se může na první pohled zdát, že všichni rybáři spolu vzájemně soupeří, poměřují si své úlovky a vychloubají se počtem záběrů, ve své podstatě se jedná o jednu velkou rodinu se stejnými zájmy a cíli. Proto, pokud kolega vedle vás začne bojovat se silným dravcem, který se očividně nechce jen tak vzdát, nezáviďte mu. Raději přispěchejte na pomoc s podběrákem nebo pevnou rybářskou sítí a dejte se do díla společně. Sdílená radost je totiž tou nejlepší a unavený, přesto šťastný kolega, se vám zajisté odmění nějakou tou štamprličkou.

Tip č. 5 – Pečlivost je základ úspěchu

Pečlivý rybář = nejlepší rybář. Než vyrazíte k vodě, nepodceňte pečlivou přípravu veškeré výstroje, návnad i samotného rybářského náčiní. Zejména po skončení sezóny všechny pruty pečlivě uložte, vlasce smotejte a před začátkem další sezóny nezapomeňte zkontrolovat jejich pevnost a funkčnost. Mnohým rybářům se totiž nejednou stalo, že díky své nepečlivosti a minimální kontrole náčiní přišli o legendární úlovky.

Napadají vás další vlastnosti, které by měl každý rybář splňovat?
 Podělte se s námi o ně!

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR

arrow banner-prepinani-kruh cart desktop-vyhledavani detail-kategorie-dalsi detail-video drobeckova-navigace-sipka hlavicka-kosik hlavicka-menu-sipka hlavicka-uzivatel kategorie-filtry-tahlo-vnitrek kategorie-filtry-vnitrek-posuvnik kategorie-filtry-zrusit kategorie-stitky-novinka-okraj kategorie-stitky-novinka-pozadi kategorie-stitky-sleva-okraj kategorie-stitky-sleva-pozadi kategorie-stitky-video-okraj kategorie-stitky-video-pozadi kategorie-zobrazit-dalsi kosik-hvezdicka kosik-kroky-sipka-velka kosik-minus kosik-plus kosik-zrusit mate-dotaz-mobil mate-dotaz-zeleny-vnitrek mobil-detail-dotaz mobil-detail-kalkulacka mobil-hlavicka-menu mobil-hlavicka-menu-sipka mobil-stitky-akce mobil-stitky-novinka mobil-stitky-sleva mobil-stitky-varianty objednavka-telefon oblibene-popruh-okraj oblibene-srdce paticka-mailing paticka-prodejna-email paticka-prodejna-telefon paticka-vyhody-darek paticka-vyhody-dnes-objednate paticka-vyhody-doprava paticka-vyhody-garance paticka-vyhody-prodejna paticka-vyhody-splatky paticka-youtube paticka-zaskrtnuti-male paticky-instagram prepinani-meny-zrusit rozbalovaci-menu-vyrobci rozbalovaci-menu-zbozi-v-akci sipka-mala-tucna sipka-mala-vpravo sipka-velka-dolu sipka-velka-vpravo skladem-zaskrtnuti splatky-displej splatky-kalkulacka truck user zoom