Jakub KučeraVždy rád poradím
Kategorie

Na co si dát pozor při nákupu rybářských potřeb v bazaru?

Naposledy nakoupili

Petr Z. před více jak hodinou
Awa-S Vlasec ujímaný Ion Power Fluorine Taper Leaders 10x15m
Miroslav K. před více jak hodinou
Easy Fishing PVA punčocha ELASTIC FINE 40mm komplet v tubě 7m
Pavel Š. před více jak hodinou
NGT Naviják Carp Runner MAX60 1+1 ZDARMA!
Vloženo 11.08.2014 - Autor: Jakub Kučera
Na co si dát pozor při nákupu rybářských potřeb v bazaru?

Chytil vás za srdce „rybářský adrenalin“? Propadli jste jedinečnému kouzlu rybářských revírů a nezapomenutelné atmosféře u vody? Pak s největší pravděpodobností dřív nebo později zamíříte do rybářské rodiny. Pro to, abyste se však stali rekreačním nebo profesionálním rybářem, bude nutno pořídit rybářskou výbavu, která bude odpovídat vašim požadavkům a zejména zkušenostem. Mnoho začínajících rybářů místo do rybářského obchodu míří raději do bazarů ve snaze ušetřit nějakou tu korunu. Ovšem zde na vás čeká mnoho nástrah a pokušení, které mohou vaši peněženku značně vyždímat. Máme pro vás několik tipů, na co si dát pozor při nákupu použitého rybářského vybavení.


Možnost záměny padělku s originálem

Jako v kterémkoli jiném odvětví, také v rybářství existují výrobky tzv. „No name“ a pak také kvalitní značkové vybavení, které se však vyznačuje vyšší cenou. Pokud jste zamířili do bazaru a narazili na značkový prut, podběrák nebo jiné rybářské zboží, které se vyznačuje neúměrně nízkou cenou, pak se mějte na pozoru. S největší pravděpodobností se bude jednat o neoriginální napodobeninu, která nadělá více škody nežli užitku nebo výrobek, který v sobě ukrývá nějakou vadu většího rozsahu. Proto si raději překontrolujte všechny specifické prvky prutu, kvalitu použitých materiálů nebo se tomuto nákupu zcela vyhněte.

Jak s rybářským náčiním zacházel bývalý majitel

Ačkoli mohou být pruty nebo další rybářské potřeby perfektně naaranžovány za výlohou, nikdo vám v bazaru zpravidla neřekne, jaké je jejich stáří, kdo byl jejich majitelem a jak se k danému zboží choval. Na první pohled třeba vůbec nemusíte poznat, že se jedná o opotřebované pruty nebo rybářské sítě, které mohou při samotném rybolovu nadělat více škody, nežli užitku. Proto je vhodné nakupovat rybářské náčiní spíše u uvěřených prodejců nebo ve známých rybářských e-shopech.

Pozor na skryté vady!

Jak již bylo zmíněno o pár řádků výše, za výlohou může vypadat rybářské zboží takřka nepoužitě, skutečnost však může být někde úplně jinde. Prodejce v bazaru často vůbec nemusí vědět (nebo záměrně pomlčí) o skrytých vadách zboží, a vy si tak domů donesete prut, podběrák nebo jinou rybářskou výzbroj, která vypoví službu po několika málo návštěvách vody. Nepřipadá vám to jako zbytečná ztráta finančních prostředků?

A jak je to s reklamací

Pokud nakupujete zboží v bazaru, zpravidla nebudete mít nárok na reklamaci. Jelikož jak sám název napovídá – jedná se o zboží bazarové, tudíž majitel bazaru neručí za jeho bezporuchovost a stoprocentní funkčnost. Někde se pochopitelně s ochotným prodejcem setkat můžete, jedná se však zpravidla o výjimky a drtivá většina bazarů vrácení zboží a následně peněz neumožňuje.

Kam tedy pro rybářskou výzbroj a výstroj

Jak můžeme z výše uvedeného pozorovat, nákup rybářského (i kteréhokoli jiného) vybavení v bazarech s sebou nese řadu rizik, která nám mohou pobyt u vody značně zpříjemnit. Často také po propočítání nákladů v porovnání s životností zboží dospějete k názoru, že jste učinili značně nevýhodný nákup. Proto se raději poohlédněte po kvalitní rybářské výbavě v ověřených kamenných prodejnách a e-shopech, kde vám mohou jejich zaměstnanci pomoci s výběrem i vyřešit případné reklamace.

Pestrá nabídka rybářského náčiní na vás čeká v e-shopu Chyť a pusť!

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR

arrow banner-prepinani-kruh cart desktop-vyhledavani detail-kategorie-dalsi detail-video drobeckova-navigace-sipka hlavicka-kosik hlavicka-menu-sipka hlavicka-uzivatel kategorie-filtry-tahlo-vnitrek kategorie-filtry-vnitrek-posuvnik kategorie-filtry-zrusit kategorie-stitky-novinka-okraj kategorie-stitky-novinka-pozadi kategorie-stitky-sleva-okraj kategorie-stitky-sleva-pozadi kategorie-stitky-video-okraj kategorie-stitky-video-pozadi kategorie-zobrazit-dalsi kosik-hvezdicka kosik-kroky-sipka-velka kosik-minus kosik-plus kosik-zrusit mate-dotaz-mobil mate-dotaz-zeleny-vnitrek mobil-detail-dotaz mobil-detail-kalkulacka mobil-hlavicka-menu mobil-hlavicka-menu-sipka mobil-stitky-akce mobil-stitky-novinka mobil-stitky-sleva mobil-stitky-varianty objednavka-telefon oblibene-popruh-okraj oblibene-srdce paticka-mailing paticka-prodejna-email paticka-prodejna-telefon paticka-vyhody-darek paticka-vyhody-dnes-objednate paticka-vyhody-doprava paticka-vyhody-garance paticka-vyhody-prodejna paticka-vyhody-splatky paticka-youtube paticka-zaskrtnuti-male paticky-instagram prepinani-meny-zrusit rozbalovaci-menu-vyrobci rozbalovaci-menu-zbozi-v-akci sipka-mala-tucna sipka-mala-vpravo sipka-velka-dolu sipka-velka-vpravo skladem-zaskrtnuti splatky-displej splatky-kalkulacka truck user zoom