Novinky

Carp Rod casting 2010

Dne 3. 4. 2010 jsem se společně s Jakubem a Jardou Kučerou zúčastnil II. ročníku akce Českomoravského kaprařského spolku Carp Rod Casting 2010...

08.05.2010 4 minuty čtení

Carp Rod casting 2010

Dne 3. 4. 2010 jsem se společně s Jakubem a Jardou Kučerou zúčastnil II. ročníku akce Českomoravského kaprařského spolku Carp Rod Casting 2010...

Dne 3. 4. 2010 jsem se společně s Jakubem a Jardou Kučerou zúčastnil II. ročníku akce Českomoravského kaprařského spolku Carp Rod Casting 2010. Akce spočívala ve třech disciplínách a to hodu na cíl, hodu do dálky a hodu kobrou.  Hlavním sponzorem společně s firmou www.chytapust.cz a dodavatelem prutů byla firma LK Baits v čele s Lukášem Krásou, který připravil na hod do dálky 4 pruty Retro bamboo ve žlutém provedení s navijáky zn. Daiwa.

Já jsem se osobně zúčastnil pouze hodu prutem do dálky, což jsem přivítal jako možnost si vlastnoručně otestovat pruty, které mne svým zpracováním a nezvyklým barevným provedením již oslovily na výstavě v Praze Letňanech. Můj závěr je takový, že bych dlouho neváhal a v případě, že bych někde vyštrachal oněch 20.000 Kč, jely by se mnou domů. Rovněž nepřeháním, když uvedu, že s těmito pruty by neměl být problém dosáhnout hranice 100 m pro každého dospělého rybáře. Samozřejmě možná ne hned na první pokus, ale po několika hodech by jistě každý přišel na to, jak s pruty zacházet, aby z nich dostal potřebný výkon.

Pravděpodobně budete namítat, že hodnotit nějaký prut na základě třech hodů není objektivní. Na toto můžu říci pouze toto, že vycházím ze skutečnosti, že pruty Retro bamboo byly použity minimálně 100x a vystřídalo se na nich 30 soutěžících, z nichž nikdo pruty nešetřil a snažil se dosáhnout co nejdelšího hodu, přičemž u žádného prutu nedošlo k poškození blanku či jiné části prutu.   Když jsem po prvním pokusu viděl, že zaostávám za ostatními o dobrých 20 metrů, snažil jsem se druhý hod směřovat co nejblíže k místu dopadu hodu prvního, což se mne rovněž podařilo beze zbytku.

Třetí hod jsem měl v úmyslu poslat o něco dále, ale jak už to bývá, když hodně něco chcete, většinou se to pokazí, prostě jsem ho strhnul a byl jsem rád, že jsem to hodil kolem sta metrů. Z reakcí některých soutěžících jsem nabyl dojmu, že ne každému prut sedl do ruky, ne každý by s ním byl beze zbytku spokojen ale jedno je jisté a nepopiratelné, že prut byl navržen a postaven předním českým stavěčem prutů panem Michalem Studeným, na blankách od  firmy Harisson , pro firmu LK Baits, ne jako odhozový speciál, ale jako universální kaprový prut a dle toho byla patrně volena vzdálenost sedla navijáku od konce prutu.a také to, že případný zájemce má možnost si říci, jak chce aby jeho prut vypadal.

Rovněž za zmínku stojí i expozice 12 ft kaprových prutů SONIK SK3 a SK4, které rovněž zaujmou svým zpracováním a zejména přijatelnou pořizovací cenou, zejména když některé modely jsou nabízeny firmou LK Baits v AKCI 1+1, expozice prutů od firmy MIKBAITS, ze které by si vybral i náročný rybář. Je dobré vědět, že na těchto akcích je dostatek prostoru a času na prohlížení, vystavené pruty Vám půjčí ochotně do ruky, můžete si s nimi provádět různé „cviky“, přičemž je úplně jedno, zda tam jste jako divák či soutěžící.

V průběhu Castingu se Jarda Kučera pasoval do role fotografa, aby pro příznivce firmy www. chytapust.cz zachytil svým fotoaparátem dění na akci. Pokud by někdo měl zájem o výsledky a další podrobnosti s akcí spojené, je vše podrobně uvedeno na stránkách ČKS. Rovněž záměrně neuvádím podrobnosti k prutům, neboť o nichž již bylo napsáno dosti na MRKu, v neposlední řadě v katalogu a na stránkách firmy LK baits, rovněž vystavené pruty firmou Mikbaits jsou podrobně popsány v katalogu a na stránkách firmy Mikbaits.

 

Pro www.chytapust.cz v krátkosti  zpracoval Jirka Voříšek

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR