Novinky

Reportáž z Carp & Feeder Show

Firma Chyť a pusť uspořádala po roční pauze další úspěšnou přednáškovou a prezentační akci pod názvem Carp and feeder show, která byla opět vyprodána.

04.03.2014 5 minut čtení

Reportáž z Carp & Feeder Show

Firma Chyť a pusť uspořádala po roční pauze další úspěšnou přednáškovou a prezentační akci pod názvem Carp and feeder show, která byla opět vyprodána.

Carp and Feeder show pod záštitou firmy Chyť a pusť

    Firma Chyť a pusť uspořádala po roční pauze další úspěšnou přednáškovou a prezentační akci pod názvem Carp and feeder show, která byla opět vyprodána. Akce se zúčastnilo 170 návštěvníků a letos byla celá ještě akce vylepšena o tombolu. O zajímavou náplň se postarali reprezentanti firmy Sportcarp, Mikbaits, dále pánové Pepa Konopásek a Dalibor Hašpica.

  Jako první se s návštěvníky podělili o své poznatky kluci ze Sportcarpu. Jaromír Kratěna přednesl svou taktiku pro vnadění při chytání na krátkých výpravách, kdy hrají zásadní roli atraktivní nástrahy a pochlubil se také zážitky z výpravy do Francie, kde se mu podařilo vylepšit svůj osobní rekord. Míra Ešpander se pak věnoval taktice zakrmování a možnostem selekce malých ryb. Dan Němec nás seznámil se zkušenostmi z chytání na francouzské pískovně, ukázal úspěšné návazce účinné na prochytávané vody se zdůrazněním požadavku na absolutní ostrost háčků. Zajímavé bylo použití aquascopu (podvodního dalekohledu) jehož pomocí umisťoval nástrahu do malých ok v travním porostu, kdy zátěž byla schována v trávě, a jen návazec s nástrahou ležely na volném dně.

  Pak se dostal ke slovu Dalibor Hašpica, který předvedl ukázky nástrah DH baits  a spolu se svým kolegou předvedli konfigurátor kaprařských prutů a seznámili nás s možností stavby prutů na zakázku, přesně odpovídajících tělesným proporcím rybáře a způsobu použití prutů. Prostě něco pro labužníky.

  Pan Michal Kučera z firmy Mikbaits se s námi podělil o vyzkoušené funkční sestavy koncových montáží pro různé situace. Jaká je ta „nej“ sestava? Taková neexistuje, vše závisí na konkrétních podmínkách, ale stále platí, že v jednoduchosti je síla a nezbytnou podmínkou je ostrý háček. Druhou část pak věnoval výrobkům firmy Taska.

  Dalším účinkujícím byl Pepa Konopásek, vícemistr světa ve feederu z listopadového mistrovství pořádaného v JAR. Pro mnohé z nás to byla první možnost se seznámit s děním na takové vrcholné soutěži a velmi zajímavé bylo například i to, že tamní kapři brali nejvíce na kukuřici a bez zakrmování. Měli jsme rovněž možnost si v praxi osahat vítězné sestavy prutů, které Pepovi přinesly tento vynikající výsledek.

 Na závěr proběhlo vylosování tomboly o ceny věnované firmou Chyť a pusť. Šťastní výherci si pak domů odnesli kromě velkých balení pelet od této firmy, také prut od firmy Chub a první cenou bylo brolly od firmy JRC. Jako každá z akcí pořádaných firmou Chyť a pusť se i tato přednáška, pořádaná za téměř jarního počasí, vydařila, o čemž svědčilo množství spokojených účastníků. Teď nám nezbývá nic jiného, než si přát, aby slibně se rozbíhající sezóna, pokračovala ve stejném duchu i po celý rok.

                                                                                                              Za firmu Chyť a pusť

                                                                                                                     Jarda Strnad

 

 

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR