Alessandro BiancardiNakupuji zde pravidelně
Kategorie

Aktivní rybolov na zapomenutých vodách

Naposledy nakoupili

Kateřina B. před 16 minutami
Giants Fishing Spací pytel 5 Season Maxi
Petr V. před 21 minutami
Fox Rage Gumová Nástraha Pro Grub Bulk Marble
Jan Š. před 38 minutami
Python Zkracovací lanový zámek 5mm
Petr B. před 41 minutami
Mivardi Křeslo Comfort Quattro

Mivardi Křeslo Comfort Quattro

Skladem 1 986 Kč 2 090 Kč
Vloženo 02.05.2015 - Autor: Carp team Čečelice
Aktivní rybolov na zapomenutých vodách

Chytání kaprů nemusí být jen o dlouhých výpravách na jednom místě, při kterých zkrmíme několik kilo krmení. Mnohdy stačí jen jeden prut a jedna určitá nástraha. V mém případě bývá touto nástrahou chléb. Často vyhledávám zapomenuté vodní plochy v neprostupném terénu, kde ryby neznají nástrahy rybářů. To ale neznamená, že chycení ryb je zde jednodušší. Většinou je tomu právě naopak. Na těchto vodách se často nachází mnoho vodních překážek, jako jsou napadané stromy a větve do vody nebo rákosová a stulíková pole. V nich kapři velice rádi nacházejí své úkryty, následné zdolání ryb však bývá přírodními překážkami ztíženo.


U vody se musíme pohybovat velmi tiše, protože na těchto vodách nejsou ryby na pohyb člověka zvyklé a poplašení lovného místa může znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Ryby vyhledávám primárně zrakem. Ať už jsou to ryby plující těsně pod hladinou, nebo indikátory naznačující polohu ryb. Mezi ně patří pohyb rákosu a větví trčících z vody, rozvířený sediment dna nebo bubliny ryjících kaprů.

Taktiku lovu volím právě podle polohy ryb. Jestliže se ryby nachází pod hladinou, volím kostku chleba. Když ryby nevidím, zvolím raději splávek s chlebovou kuličkou a nahazuji do míst, kde výskyt ryb předpokládám. Při chytání poblíž vodních překážek je nutností dobře nastavená brzda navijáku. Tu mám obvykle utaženou, abych nedal rybě prostor, vjet do vázky. Vázky jsou místo, kde se ryby rády zdržují. Vyhledávají v nich nejen úkryt, ale i potravu v podobě hmyzu nebo sláviček, jimiž jsou větve stromů porostlé. Do jejich těsné blízkosti se snažím nahazovat a často platí, že čím blíž k překážce nahodím, tím dřív přijde záběr. Následné zdolání ryby je výsledkem dobře odvedené práce a pohled na krásně stavěnou a od lidských háčků neporušenou rybu, musí potěšit srdce každého rybáře.

Přejeme hodně úspěchů na zapomenutých vodách.

© Carp team Čečelice

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR