Rady zkušených rybářů

Zkušenosti ze stovek hodin v rybářských botách přetavujeme v inspirativní čtení. Do rubriky Rady zkušených rybářů v magazínu Chyť a pusť přispívají rybáři téměř z terénu – dozvíte se zde, kde zrovna berou, jaké rybářské revíry se vyplatí navštívit a proč a v rozhovorech se s vámi podělí ostřílení rybáři o své know-how, názory i zážitky od vody.

Nejnovější články:

04.02.2017 | Autor: Michal SamohýlZimní lov kapra

Zimní lov kapra

Zimní lov kapra je pro většinu kaprařů tabu, ale najdou se i tací, kteří to doma nevydrží a vyrazí k vodě i v takto nehostinné době. Ledová královna zahalila vody do svého království a rybáři spíše rekapitulují minulou sezónu a připravují se na tu nadcházející. Kdysi panovaly názory, že kapři při poklesu vody pod 8 stupňů celsia nepřijímají potravu. Dnes už víme, že tomu tak není. Není nad ten pocit, když zdoláte kapra a kolem vás poletuje sníh.

Přečíst celý článek »

12.01.2017 | Autor: Carp team ČečeliceJarní kaprařina

Jarní kaprařina Přečíst celý článek »

17.09.2016 | Autor: Michal SamohýlKde hledat kapry na velkých přehradách?

Kde hledat kapry na velkých přehradách?

Spousta rybářů si myslí, že když loví na ty nejmodernější nástrahy typu boilies, musí to znamenat záruku úspěchu. Samozřejmě kvalitní nástrahy jsou také nedílnou součástí mého vybavení. Pokud chcete selektovat a chytat velké ryby troufám se říci, že jsou nezbytné. Pro mě ovšem nejdůležitější je najít místa, kde se kapři zdržují nebo kudy alespoň migrují. Na velkých přehradách typu Orlíku, Slap nebo Lipna to není vůbec jednoduché.

Přečíst celý článek »

31.08.2016 | Autor: Carp team ČečeliceChytání kaprů na řece

Chytání kaprů na řece

Už od minulé sezóny jsem měl jasný cíl, jaké vodě se budu letos intenzivně věnovat. Jedná se o řeku nedaleko mého bydliště - Vltavu. Již v zimních měsících jsem se snažil získat co nejvíc informací od kamarádů, kteří na této vodě rybařili. Ohlasy nebyly takové, jaké jsem si představoval, ale ani to mě neodradilo od cíle, kterého bych chtěl tuto sezónu dosáhnout. Můj rybářský sen je ulovit kapra nad 10 kg, protože si myslím, že takovýto kapr by byl na řeku Vltavu slušný.

Přečíst celý článek »

28.07.2016 | Autor: Filip KadrnožkaPop-up v létě funguje

Pop-up v létě funguje Přečíst celý článek »

13.06.2016 | Autor: Michal SamohýlPop up boilie, ano nebo ne?

Pop up boilie, ano nebo ne?

Pop up, nebo chcete-li plovoucí boilie. Pro spoustu kaprařů neodmyslitelná součást výbavy. Ale kdy ho vůbec používat a proč? Pop up používám pokaždé alespoň na jednu svou udici. Výjimku tvoří snad jen řeky, kde kvůli proudu ztrácí své přednosti. Plovoucí boilie se pak na dně hýbe a to ryby spíše odradí než přiláká.

Přečíst celý článek »

05.06.2016 | Autor: Filip KadrnožkaLov kaprů v rákosí

Lov kaprů v rákosí Přečíst celý článek »

01.06.2016 | Autor: Filip DavídekČasově nenáročná kaprařina

Časově nenáročná kaprařina

Pokud tento název vidí dnešní kapraři, ihned se začnou rozmýšlet jaké boilies a jaké jiné přísady přidat, aby dokázali ryby v co nejkratším časovém horizontu nachytat. Je pravda, že většina rybářských firem má ve svém sortimentu různé druhy boilies, které se vyznačují rychlou rozpustností i účinností. Tyto nástrahy bezpochyby fungují, ale jejich cena je kolikrát dosti velká a někdy lze najít ještě rychleji fungující alternativy. Chtěl bych zde napsat několik typů jak uspět i na hodinové vycházce s použitím pouze jednoduchých a finančně nenáročných nástrah a prostředků. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že při tomto stylu lovu jsou běžné úlovky bílé ryby a také menších kaprů.

Přečíst celý článek »

11.05.2016 | Autor: Filip KadrnožkaSprávná taktika zakrmení

Správná taktika zakrmení Přečíst celý článek »

06.05.2016 | Autor: Filip KadrnožkaPřirozená a umělá potrava

Přirozená a umělá potrava

Jak je mezi rybáři známo přirozená potrava rybám velmi svědčí. Ryby si potravu v rybníce dokáží najit i schovanou v bahně. Obzvlášť kaprovité ryby jsou schopni si svojí potravu vyhrabat hluboko z bahna. Jako třeba různé kořínky, škeble a různý hmyz. Kapři dokáží vyhrabat škebli z 30 centimetrové hloubky bahna a následně ji rozmělní a sežerou.

Přečíst celý článek »

23.04.2016 | Autor: Filip KadrnožkaSoukromé vs. svazové vody

Soukromé vs. svazové vody

Ryba ze soukromáku? Pro mnohé bezcenný kus. Ryba ze svazovky? Jednoduše poklad. Každý rybář zná rozdíl mezi soukromou a svazovou vodou. Soukromé vody jsou velmi „přerybňené“ a nachází se v nich velmi malé množství přirozené potravy. Rybám tedy nezbývá nic jiného než se pustit do krmení, které do vody naházeli rybáři. Což znamená, že aby se ryba vyhnula háčku potřebuje k tomu velké štěstí.

Přečíst celý článek »

18.04.2016 | Autor: Filip KadrnožkaLov kaprů s Pop-Up boilies

Lov kaprů s Pop-Up boilies

Tato velmi oblíbená metoda lovu k nám přišla před pár lety a ihned si získala své příznivce. Pop-up je plovoucí boilie různých příchutí a barev, kterému kapři neodolají.

Přečíst celý článek »
| 1  2  3  4  5 | 1 / 5