Rady zkušených rybářů

Hledání kaprů v podzimních měsících

06.11.2016 2 minuty čtení Komentář (2)

Hledání kaprů v podzimních měsících

Chytání kaprů je krásné v každém období, ale v chladnější vodě poněkud těžší. Začal podzim a pro ryby je to období, kdy hledají co nejvíce potravy aby se mohly uložit do zimního spánku. Chladná voda je poněkud zrádná a nevypočitatelná. Ryby můžeme hledat v každé hloubce rybníka, nikdo nám, ale nezaručí, kde se ryby nachází a proto musíme vyvinout větší úsilí pro zmapovaní dna a hledání ryb.

V těchto podzimních měsících je nejvýhodnější pro lov kaprů najít přiměřenou hloubku, ani mělkou a ani hlubokou část rybníka. Ryby se rády zdržují na bahnitým dně bohatým na přirozenou potravu, kde ze dna rády vytahují kořínky a hledají škeble.

Ryby přirozeně sbírají potravu aby nabraly více tukových zásob a mohly se uložit k "zimnímu spánku". Pro rybáře je nejvýhodnější umístit své pruty na střední hloubku rybníka, kde je větší šance na výskyt ryb. Jak v podzimních měsících zlákat ryby na lovné místo, kdy voda dosahuje nízkých teplot? Jelikož ryby sbírají přirozenou potravu a plní své trávící ustrojí k nabrání tukových zásob na zimu.

Je nejlepší si své lovné místo prokrmit den před výpravou, aby ryby měli čas naše lovné místo najít a zdržovat se v něm či poblíž něj. Po příchodu k lovnému místo ještě jednou místo prokrmit velmi atraktivní nástrahou jako jsou dipované pelety či boilies.

Při lovu v chladné vodě je nejlepší používat co nejvíce tekutých či sypkých složek, které naší návnadu či nástrahu velmi zatraktivní a zláká ryby do našeho místa a dokáže je udržet po dobu lovu. Co se týče nástrah, platí pořád stejné pravidlo čím atraktivnější tím výhodnější pro nás. Ryba si lépe všimne nástrahy, která je pro ní atraktivní např. obalená v pastě či nadipovaná.

Dalším důležitým krokem se stává pro nás pravidelně místo prokrmovat z toho důvodu, aby místo bylo pořád atraktivní a ryba se na něj nadále vracela s vědomím že najde potravu.

 

 

Komentáře ke článku (2)

sumec 23.06. 11:35:48

Je pravda, ze v chladne vode je tezke kapra ulovit rybarovi je zima a tak se musi zahrat nejakym destilatem a pak se mu vsechno zamota, ale kapr prijde von to vycenicha. Filip je borec.

sumec 13.08. 17:09:29

Ryby byly jsou a budoj.

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR