Zábava a inspirace

Juniorské kaprařské závody

Spousta lidí si možná říká, že rybářské závody jsou hloupost a zbytečnost. Ještě před pár lety jsme si to mysleli i my. Velké množství krmení naházené do vody během krátké doby, přetlak rybářů a hluk kolem vody. Opak je ale pravdou, kouzlo závodů je něco, co pohltí úplně každého rybáře, který někdy vyzkouší nějaký závod.

24.04.2015 4 minuty čtení

Juniorské kaprařské závody

Spousta lidí si možná říká, že rybářské závody jsou hloupost a zbytečnost. Ještě před pár lety jsme si to mysleli i my. Velké množství krmení naházené do vody během krátké doby, přetlak rybářů a hluk kolem vody. Opak je ale pravdou, kouzlo závodů je něco, co pohltí úplně každého rybáře, který někdy vyzkouší nějaký závod.

U nás, ale samozřejmě i v zahraničí existuje spousta rybářských závodů, kterých je veliké množství. Přes krátkodobé závody až po závody které trvají i týdny, jednočlenné závody, týmové, s omezeným množstvím krmení, se zákazem používaní lodí a spousta dalších pravidel, které dělají závody ještě zajímavější.

V tomto článku bych vám chtěl představit několik juniorských závodů, které se konají v České republice.

Hruškov junior cup 2015

Tento závod většina z nás zná pod názvem Asuán junior cup. V tomto roce ale tento závod změnil místo konání a proběhne na soukromém revíru Hruškov v blízkosti Stříbrné Skalice. Jedná se o závod s již několikaletou tradicí, který každoročně hostí špičku české juniorské kaprařiny. Závodu se pravidelně zúčastňují týmy největších českých kaprařských značek jako Mikbaits, Nikl, Lk Baits, Jet fish a další.

Jedná se o závod 2-3členných týmu, který trvá 48hodin a bodovanými rybami jsou kapr a amur.

Závodů se můžou účastnit kapraři v letech narození 1995-2001. Startovné je 2200.- Kč na tým.

Každý tým loví na 4 pruty, je zákaz používání lodí, krmení probíhá ze břehu.

V tomto roce závod proběhne od 31.7.2015 do 2.8.2015 a Carp team Čečelice bude u toho. Tohoto juniorského závodu se zúčastníme již potřetí a vždy jsme odjížděli spokojeni. Výborná organizace, skvělá atmosféra a spousta krásných ryb, to vše k závodu patří.

 

R-spekt junior cup Čerťáky 2015

Jedná se o závod dvoučlenných kombinovaných týmu dítě od 8 do 13 let + dospělá osoba.

Revírem jsou Čertovy rybníky u Konice v okrese Prostějov.

Závod proběhne 30 - 31.5.2015. Startovné 1111.-Kč na tým.

Povolené nástrahy jsou boilies, pelety v pevném stavu v průměru 8-24 mm, vařená kukuřice, foukaná kukuřice a rohlíkové boilies. Obalovací těsta, boostery a dipy jsou povoleny.

Vnadění a krmení je povoleno pouze ze břehu a to pouze pomocí PVA materiálů, lopatky, kobry, košíčku a praku. Vnadění pomocí spombu nebo rakety povoleno pouze do startu závodu nebo dle dohody všech týmů před startem závodu.

Bodovanou rybou je kapr, amur a jeseter od 40 cm včetně!
Rozhodující je její délka, a to následovně 1 cm = 1 bod, tj. 100 cm = 100 bodů. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje nejdelší ulovená ryba.

World carp classic junior 2015

Jednoznačně nejprestižnější juniorský závod vlastně nejen u nás. Česká republika má tu čest, že se WCCJ poprvé v historii koná u nás na jezeře Katlov.

Jedná se o soukromou vodu Jakuba Wágnera. Najdeme zde rybí obsádku, kterou na moc revírech v České republice nenajdeme. Nejde však o množství ryb, ale o velikost a krásu těchto ryb. Nejedná se pouze o ráj pro rybáře, ale samozřejmě také pro ryby. Na jezeře se nachází 3 rozsáhlé ostrovy, členité dno, pole vodních rostlin, desítky lavic.

Výtězek z této akce poputuje do nemocnice Motol na podporu onkologického oddělení.

Na jezeře bude soutěžit pouze 15 týmů z různých zemí. Týmy z České republiky, Slovenska, Anglie, Nizozemska, Norska, Švédska, Dánska, Německa, Itálie, Polska, Ukrajiny, USA, Maďarska a Rumunska. Posledním týmem bude tým Fakultní nemocnice Motol.

Závod se koná na jezeře Katlov od 27-30.5.2014. Začíná se již 27.5.2015 slavnostním průvodem z Vlašského dvora, kde přivítá závodníky starosta Kutné Hory, pan Bc. Martin Starý, a poté budou pokračovat do Chrámu sv. Barbory, kde závodníkům popřeje štěstí pan arcibiskup Uhlíř.  Závodníci se pak přesunou na břeh jezera Katlov, který se nachází u Červených Janovic. Nedaleko Katlova je malý asi 1 ha rybníček, kde se bude ve čtvrtek, pátek a v sobotu od 10:00 do 16:00 hodin konat rybářská školička.

Vítězové závodu dostanou kromě cen také volné místo na startovní listině World capr classic 2015, který se bude konat na francouzském jezeře Lac de Madine.

Carp team Čečelice se stal rozhodčími tohoto závodu.

Určitě všem vřele doporučujeme zkusit někdy kouzlo závodů a věříme, že většina z vás nám dá za pravdu, že rybářské závody mají své kouzlo a spousta z vás si je oblíbí. Ve většině případů ani nejde o umístění, i když nikdo z nás nejede prohrát. Rybařina je ale zrádný sport. Na závodech poznáme spoustu nových přátel, kolegů a naučíme se spoustě nových věcí.

Carp team Čečelice.

 

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR