Zábava a inspirace

Jedním z důvodů, proč člověk chodí na ryby, je uvolnění a bezbřehá relaxace. Méně vážnou tvář tedy v magazínu Chyť a pusť představují články Zábava a inspirace. Najdete tu rybářské vtipy, fotografie od vody a spoustu dalšího, co vám vykouzlí úsměv na tváří a vyloví z hlavy nejednu hezkou vzpomínku. Radost z chytání ryb začíná už přípravami doma, zpříjemněte si je s námi při čtení tohoto magazínu.

Nejnovější články:

06.12.2017 | Autor: Martin PosledníJak spolu ryby komunikují?

Jak spolu ryby komunikují?

Jistě jste se někdy koukali na nějaký akční film nebo detektivku. Když agent nebo detektiv pátrá po pachateli, snaží se přemýšlet jako on, potřebuje vědět, jak se zachová, musí ho zkrátka znát, aby ho mohl úspěšně polapit. I rybáři se hodí, když zná svého protivníka na druhé straně udice. Proto si povíme nejen, že jsou ryby schopné docela dobře spolu navzájem komunikovat, ale dokonce jak to dělají!

Přečíst celý článek »

15.11.2017 | Autor: Martin PosledníRybolov v Maďarsku aneb Co všechno se hodí vědět

Rybolov v Maďarsku aneb Co všechno se hodí vědět

Nejen klobáskami živ je člověk a to platí překvapivě i v Maďarsku. Rybky zde také mají své místo na talíři nebo v sítích rybářů typu "chyť a pusť". Jaké ryby zde můžete potkat? V jakých podmínkách se vlastně chystáte rybařit? Je třeba vyřizovat nějaká speciální povolení a podobné záležitosti? Kolik vás to bude stát? Jestliže vás zajímají odpovědi na tyto otázky, pak jste na té nejsprávnější adrese! Pojďme se tomuto problému juknout na zoubek...

Přečíst celý článek »

30.10.2017 | Autor: Martin PosledníNejlepší knihy o rybaření nejen pro začátečníky

Nejlepší knihy o rybaření nejen pro začátečníky

Není nad to si po úspěšném lovu sednout domů do sucha a tepla a otevřít nějakou krásnou knihu, která nám nejen připomene příjemně strávený den, ale také se něco nového dozvíme. No jo, jenže kterou knihu pro rybáře stojí za to otevřít? Nezoufejte, rádi vám poradíme!

Přečíst celý článek »

19.10.2017 | Autor: Martin PosledníJak vidí ryby? Ošálit jejich zrak není jednoduché

Jak vidí ryby? Ošálit jejich zrak není jednoduché

U ryb rozlišujeme smysly trochu jinak než u suchozemských tvorů. Můžeme je rozdělit na zrakové, čichové, hmatové, chuťové, statoakustické a postranní čáry. Dravci mají zpravidla vždy lepší zrak, naopak mrchožrouti toho moc vidět nemusí, za to mají perfektní čich.  My se dnes zaměříme na zrak a zodpovíme časté otázky rybářů. Pak už jen stačí poznatky aplikovat do praxe a zvýšit tak šanci na úlovek.

Přečíst celý článek »

19.09.2017 | Autor: Martin PosledníRybolov v Polsku

Rybolov v Polsku

Polsko a jeho pobřeží s baltským mořem je pro Čechy kompromisem, když chtějí vyrazit na moře, ale Norsko či Španělsko představují dlouhou cestu a větší náklady. Náš severní soused těmto zemím může velmi dobře konkurovat. Velké řeky jsou útočištěm kapitálních sumců, moře nabízí lososy, tresky, platýse či mořské pstruhy v celé jejich kráse. Plánujete-li Polsko navštívit jako rybář, seznamte se se základním informacemi, které se vám budou hodit.

Přečíst celý článek »

15.09.2017 | Autor: Carp team ČečeliceNejvětší sladkovodní ryby světa

Největší sladkovodní ryby světa

V tomto článku se zaměříme na největší sladkovodní ryby světa, které jsou obrovským lákadlem snad pro každého rybáře a spousta z nás sní o ulovení některé z nich. Jsou druhy, které jsou nám vzdálené, o kterých možná někteří ani nevědí, ale existují druhy, které se dají chytit i u nás a nebo se za nimi vydat do zahraničí. Některé druhy jsou na tom s výskytem velmi špatně a proto jejich ulovení zůstane pro většinu rybář na vždy jen snem. Jedním z takových druhů je určitě Veslonos čínský.

Přečíst celý článek »

28.08.2017 | Autor: Martin PosledníZloděj nebo tkanička – aneb rybářské přezdívky ryb

Zloděj nebo tkanička – aneb rybářské přezdívky ryb

Zaslechli jste někdy rybáře říkat, že je ten zloděj už otravný? Nebo že chytil malou tkaničku? A že jste netušili, o čem je řeč? Tak potom je tenhle článek právě pro vás. Sepsali jsme několik používaných přezdívek pro parmu, pstruha nebo úhoře…

Přečíst celý článek »

27.07.2017 | Autor: Martin PosledníRybaření v Chorvatsku aneb adrenalin na Jadranu

Rybaření v Chorvatsku aneb adrenalin na Jadranu

V minulých článcích jsme si posvítili na to, jak se rybaří v Norsku a ve Španělsku. Dneska přichází na řadu další oblíbená krajina nejen Čechů, ale i našich sousedů Slováků, a to Chorvatsko. Oblíbené místo pro rodinnou dovolenou i rybolov. Vypadá to jako „dvě mouchy jednou ranou“. Jaké ryby lze v Chorvatsku chytit? Na co si dát pozor u legislativy a kde jsou oblíbená lovná místa? To vše si řekneme.

Přečíst celý článek »

12.06.2017 | Autor: Martin PosledníMořští zabijáci - žraloci

Mořští zabijáci - žraloci

Žraloci – slovo, které ve většině lidí vyvolá dávku respektu, ba i strachu. Ačkoliv je zaznamenaná pěkná řádka útoků žraloka na člověka, je to jen zlomek v porovnání s tím, kolik jich naopak zabijí lidé. Tito tvorové dokáži zaznamenat kořist, která se vůbec nepohybuje, jen díky jejího tlukotu srdce. Nikdy nespí a v ústech se jim za život vytvoří desítky tisíc zubů. Největším zástupcem je žralok obrovský, který se paradoxně živí planktonem. Čím nás ještě tyto ryby překvapí?

Přečíst celý článek »

26.05.2017 | Autor: Martin PosledníRybolov na řece

Rybolov na řece

Dneska se od stojatých vod přesuneme na řeku, která nám také nabízí širokou škálu trofejních kousků. Ať už je to řeka velká nebo malá, chytání je velkým zážitkem, protože každá má své specifické kouzlo a pravidla, jak to pod její hladinou funguje. Je pak radost tahle tajemství odhalovat.

Přečíst celý článek »

15.04.2017 | Autor: Martin PosledníRybaření a děti

Rybaření a děti

Dětské srdce je odvážné a touží po velkých dobrodružstvích. Rybařina jim tohle dokáže dát a ochránit je od lákavých notebooků, mobilů, tabletů a podobně. Myslíme, že každý rybář, který loví už od mala, bude souhlasit, že tento sport dává skvělé předpoklady i do běžného života. Dítě se naučí pečlivosti, trpělivosti, férovosti a získá vztah k přírodě, který už nevyprchá. Zní to krásně, ale začít s rybařinou není úplně jednoduché. Pojďme si projít základní informace o možnosti stát se právoplatným rybářem se vším všudy.

Přečíst celý článek »

08.02.2017 | Autor: Martin PosledníJak uložit rybářskou výbavu k zimnímu spánku

Jak uložit rybářskou výbavu k zimnímu spánku

Rybářská výbava je vyráběna tak, aby nám sloužila celé roky. Je potřeba se o ni ale pečlivě starat. Po skončení sezóny to platí dvojnásob a při příjezdu z posledního rybářského výletu sezóny bychom měli své výbavě věnovat velkou pozornost. Jenom tak si totiž zajistíte dlouho životnost a také spolehlivost. Když pak na háčku budete mít svou životní rybu, vzpomenete si, proč jste to dělali.

Přečíst celý článek »

20.01.2017 | Autor: Martin PosledníRybolov ve Španělsku

Rybolov ve Španělsku

Po našem seriálu o rybolovu v Norsku jsme se přesunuli do teplejší krajin, a to do Španělska. Rybolov ve Španělsku je nejen u Čechů velmi oblíbený a to primárně díky obřím sumcům, za kterými si tady sjíždí „celý svět“. Neméně zajímavý je ale také mořský rybolov, který je, co se týče druhové nabídky, velmi bohatý. Kam tedy vyrazit, co předem vyřídit a jak se vybavit? Pojďme se na to podívat…

Přečíst celý článek »

06.01.2017 | Autor: Martin PosledníRybářské faily roku 2016

Rybářské faily roku 2016

Rok 2016 je za námi, utekl jako voda a byl plný rybářských úspěchů a chvílí strávených u vody. Důkazem toho jste vy sami, naši čtenáři, zákazníci a fanoušci, kteří na Facebook posíláte soutěžní fotky svých úlovků, a není jich zrovna málo. Některé z vás dokonce vaši šupináči dovedli až k výhře hodnotných cen. Ne každému se ale vždy daří a my se tentokrát chceme obrátit za tím, co se v roce 2016 nepovedlo. Někomu to může přijít k pláči, někomu k smíchu, jednoznačně to jsou ale pravé rybářské faily, ze kterých bychom se měli poučit.

Přečíst celý článek »
| 1  2  3  4 | 1 / 4