Zábava a inspirace

Jedním z důvodů, proč člověk chodí na ryby, je uvolnění a bezbřehá relaxace. Méně vážnou tvář tedy v magazínu Chyť a pusť představují články Zábava a inspirace. Najdete tu rybářské vtipy, fotografie od vody a spoustu dalšího, co vám vykouzlí úsměv na tváří a vyloví z hlavy nejednu hezkou vzpomínku. Radost z chytání ryb začíná už přípravami doma, zpříjemněte si je s námi při čtení tohoto magazínu.

Nejnovější články:

13.10.2016 | Autor: Martin PosledníRybolov v Norsku - jaké druhy ryb zde můžeme ulovit?

Rybolov v Norsku - jaké druhy ryb zde můžeme ulovit?

Rybář by měl o rybách, které loví, vědět pár informací. Hlavně se seznámit s jejich způsobem života. To je totiž mnohdy základ úspěšného lovu.

V 1. díle o rybolovu v Norsku jsme si představili oblíbené oblasti a revíry. Kromě mořských oblastí jsme zabrousili i na jezera a řeky, které hostí spousty sladkovodních ryb. Dneska si představíme spíše mořské obyvatele. Nebudeme popisovat všechny ryby, které se v norských vodách zdržují, ale hlavně ty, které jsou pro sportovního rybáře v Norsku atraktivní a přístupné. 

Přečíst celý článek »

11.09.2016 | Autor: Martin PosledníRybolov v Norsku – oblíbené oblasti a revíry

Rybolov v Norsku – oblíbené oblasti a revíry

Norsko – země trollů a fjordů, říše ryb a také krajina s malebnou přírodou, která vás pohltí a okouzlí. Tato severská země nabízí přes 80 000 kilometrů pobřeží včetně všech ostrovů, ale i nespočet jezer a řek, kde se příznivci přívlače a muškaření vyřádí při lovu trofejních štik, okounů, pstruhů, lososů a lipanů.

Do Norska by se měl alespoň jednou vydat každý příznivec mořského rybolovu. Tahle hornatá země totiž nabízí, kromě mnoha rybářských zážitků, také možnost vidět věci, které vám rozbuší srdce. V létě můžete narazit na kosatky dravé nebo zažít 24 hodin bez setmění a všudypřítomný křik racků se vám vryje do paměti. A to zdaleka není vše.

Přečíst celý článek »

02.09.2015 | Autor: Martin PosledníHistorie rybolovu

Historie rybolovu

Lov ryb je znám snad od nepaměti. Už v dávné historii lidé chytali ryby, které pro ně zároveň představovaly významný zdroj obživy. Za tu dobu však v rybaření došlo k významnému posunu vpřed. Nejenže se zdokonalovaly pruty, ale vymýšlely se i nejrůznější návnady, jak ulovit největší rybu či jak přilákat kapry.

Přečíst celý článek »

05.08.2015 | Autor: Martin PosledníRekordní úlovky Jakuba Vágnera

Rekordní úlovky Jakuba Vágnera

Jakub Vágner je nejznámějším českým rybářem. Znají ho mnozí i po celém světě, a to především díky pořadu Fish Warrior vysílaném na populárním kanále National Geographic, ve kterém Jakub Vágner lovil obří druhy ryb v Jižní Americe a Africe.

Přečíst celý článek »

30.07.2015 | Autor: Jakub KučeraChytré rybaření s aplikací SmartCHYTEJ

Chytré rybaření s aplikací SmartCHYTEJ

Už je to téměř dva roky, co na světlo světa byla uvedena mobilní aplikace SmartCHYTEJ od programátorů z rybářského portálu Chytej.cz. S touto chytrou aplikací je rybaření snazší nejen pro nováčky, ale i zkušené matadory. Je sice pravda, že prut za vás aplikace nenahodí, ovšem nabídne vám například kompletní seznam českých rybníků a přehlednou mapu.

Přečíst celý článek »

22.06.2015 | Autor: Slávek FreeCarpRys versus žralok

Rys versus žralok Přečíst celý článek »

20.05.2015 | Autor: Slávek FreeCarpVláčkaři, pozor, i takhle to může vypadat pod hladinou vašeho oblíbeného místa!

Vláčkaři, pozor, i takhle to může vypadat pod hladinou vašeho oblíbeného místa!

Obrázek, který vidíte, byl pořízen na americké Maumee River, oblíbeném to místě lovců pstruhů. Rybář Robert Krumroy se nechtěl smířit se ztrátou své oblíbené nástrahy, která se mu pod hladinou do čehosi zasekla, a vydal se pro ni do vody.

Přečíst celý článek »

13.05.2015 | Autor: Slávek FreeCarpHejno kaprů útočí na trénující veslaře

Hejno kaprů útočí na trénující veslaře

Veslaři z Washingtonské univerzity zažili při nedávném tréninku něco velmi překvapivého – útok hejna kaprů.

Přečíst celý článek »

24.04.2015 | Autor: Carp team ČečeliceJuniorské kaprařské závody

Juniorské kaprařské závody

Spousta lidí si možná říká, že rybářské závody jsou hloupost a zbytečnost. Ještě před pár lety jsme si to mysleli i my. Velké množství krmení naházené do vody během krátké doby, přetlak rybářů a hluk kolem vody. Opak je ale pravdou, kouzlo závodů je něco, co pohltí úplně každého rybáře, který někdy vyzkouší nějaký závod.

Přečíst celý článek »

29.03.2015 | Autor: Carp team ČečeliceEvropské kaprové top revíry

Evropské kaprové top revíry

Plánujete letos vyrazit na kaprařskou výpravu za hranice České republiky? Podívejte se, na 7 nejzajímavější evropských kaprařských revírů. Na většině revírů není problém chytit kapitální kapry s váhou přes 30 Kg!

Přečíst celý článek »

13.02.2015 | Autor: Jakub KučeraRybářské simulátory jsou jasně nejlepší

Rybářské simulátory jsou jasně nejlepší

Když počasí rybaření nepřeje, pak nezoufejte. Chytat ryby můžete i na obrazovkách. Online her s rybářskou tematikou je totiž na internetu nespočet. Některé jsou méně vydařené, některé více. Ovšem všechny spojuje cíl hry a tím je - ulovit rybu.

Přečíst celý článek »

04.12.2014 | Autor: Jakub Kučera3 videa s rybářskými kousky, které mají blízko k rekordům

3 videa s rybářskými kousky, které mají blízko k rekordům

Kdo by nechtěl chytit tu největší rybu? Vsadíme se, že si pečlivě zapisujete největší dosažené úlovky a chcete pokořit světový rekord… To by bylo fajn, ne? Podívejte se na 3 videa, kdy se povedlo milovníkům rybaření vylovit parádní kousky nebo prostě jen kousky, za to v neuvěřitelném čase či neuvěřitelným způsobem. Trumfli byste je?

Přečíst celý článek »

24.11.2014 | Autor: Jakub KučeraNejvětší faily rybářů všech dob! Vtipná videa uvnitř

Největší faily rybářů všech dob! Vtipná videa uvnitř

Rybaření je sice na první pohled docela bezpečná záliba, ale na druhou stranu – stát se může kdykoli cokoli. Podívejte se na čtyři vybraná videa a nebudete se stačit divit, co všechno se dá při rybaření zažít!

Přečíst celý článek »

18.11.2014 | Autor: Slávek FreeCarpVideo: Je libo čerstvé dary moře? Pozor, ať vám neodejdou z talíře!

Video: Je libo čerstvé dary moře? Pozor, ať vám neodejdou z talíře!

Sice patřím mezi milovníky darů moře a čerstvého sushi v dobré restauraci, nicméně tohle video mi na nějakou dobu vzalo chuť na takovýto kulinářský zážitek.

Přečíst celý článek »
| 1  2 | 1 / 2