Zábava a inspirace

Rekordní úlovky Jakuba Vágnera

Jakub Vágner je nejznámějším českým rybářem. Znají ho mnozí i po celém světě, a to především díky pořadu Fish Warrior vysílaném na populárním kanále National Geographic, ve kterém Jakub Vágner lovil obří druhy ryb v Jižní Americe a Africe.

05.08.2015 3 minuty čtení

Rekordní úlovky Jakuba Vágnera

Jakub Vágner je nejznámějším českým rybářem. Znají ho mnozí i po celém světě, a to především díky pořadu Fish Warrior vysílaném na populárním kanále National Geographic, ve kterém Jakub Vágner lovil obří druhy ryb v Jižní Americe a Africe.

Vágner má na svém kontě několik opravdových gigantů, které zároveň patří mezi světové rekordy. Ovšem nejen oficiální rekordy si může Jakub Vágner zapsat do své knihy rekordů. Například v roce 2006 se rozhodl zjistit, kolik je možné ulovit sumců za 40 hodin. Spolu s dalšími osmi rybáři nachytali neskutečný počet, celkem 147 sumců. Nutno podotknout, že své trofeje si nejznámější český rybář nenosí domů na výstavu ani na oběd, ale je zastáncem a propagátorem spásné myšlenky „chyť a pusť“.

Světové rekordy IGFA

Jakub Vágner je držitelem několika rybářských rekordů, které sdružuje Mezinárodní asociace sportovního rybolovu IGFA. Mezi jeho významné úlovky patří například sumci neuvěřitelných rozměrů. V roce 2007 chytil v Itálii rovnou dva. Jeden vážil 102 kg a měřil 243 cm a druhý vážil 110 kg a měřil přes dva a půl metru.

Další tři rekordy si Vágner zapsal i rok poté. Nejdříve díky sumci Kokuni, kterého chytil na řece Kongo, a poté na řece Amazonce díky rybě arapaima gigas o délce 249 cm a hmotnosti 130 kg. Jeho třetím rekordem v roce 2008 byl tajmen s délkou 146 cm.

Expedice do Keni a Texasu

V roce 2005 se Vágner se svým týmem rozhodl vydat k povodí řeky Amazonky, kde zjistil, že divoké arapaimy zde žijí ve volné přírodě. V roce 2007 ho poté čekala expedice do Texasu. Během dvou týdnů úspěšný rybář a jeho tým ulovili několik kostlínů, kteří vážili přes 70 kg. Největší z nich pak měl až 90 kg.

Leden roku 2010 strávil Jakub Vágner v Keni u jezera Turkana. Zde chtěl zmapovat žijící nilské okouny. Právě jezero Turkana totiž v sobě skrývá největší okouny světa, což expedice potvrdila. Navíc však český rybář chytil i vzácného zlatého okouna, který nebyl spatřen více než 30 let.

Třikrát překonaný rekord piraíby

Jakub Vágner však nepřekonává jen ty světové rekordy, ale často i sám sebe. Například při lovu amazonské piraíby svůj rekord překonal rovnou třikrát. První z nich měla 190 kg a stala se tak největší chycenou sladkovodní rybou. Ovšem ne na dlouho. O dva roky později, v roce 2010, na svém prutu vytáhl dokonce piraíbu o hmotnosti 186 kg a posléze o neuvěřitelných 215 kg.

Rok 2010 byl pro Vágnera velmi úspěšným. Na amazonské expedici se mu podařilo do té doby nemožné. Jeho úlovek v podobě arapaimy vážil 154 kg a měřil neskutečných 307 cm. Nutno však také podotknout, že všechny své legendární úlovky Vágner chytá na rybářský prut. Není divu, že u mnohých slaví o to větší úspěchy.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR