Jaromír DufekLegendou se stáváš
Kategorie

Rybářské dokumenty

Naposledy nakoupili

Martin S. před více jak hodinou
Nikl Boilie READY Scopex & Squid
Milada D. před více jak hodinou
Giants Fishing Podběrák Classic Landing Net 2,1m, 50x50cm
Jan M. před více jak hodinou
NGT Prut Feeder Max Medium 3m/75gr + naviják Carp Runner EG40 ZDARMA
Petr Š. před více jak hodinou
Gaby Polštář Kapr šupináč 64 cm
Vloženo 19.12.2017 - Autor: Martin Poslední
Rybářské dokumenty

Dokumentární filmy jsou patrně nejstravitelnější formou získávání informací. Nemusíte držet pozornost u čtení a vše vidíte přímo v praxi tak, jak to skutečně je. Dnešní doba nabízí spoustu možností, kde takový film sehnat, nebo kde se slze na něj online podívat. Ne všechny dokumenty jsou ovšem kinematografické skvosty. Abyste se takovému filmovému braku vyhnuli, koukněte na náš přehled dokumentů, které rozhodně stojí za zhlédnutí.


Klasik Jakub Vágner

Těžko byste v souvislosti s rybolovem našli zvučnější české jméno, než je Jakub Vágner. Tak jako vydal mnoho publikací, natočil i celou sérii dokumentů pro Českou televizi pod názvem Rybí legendy Jakuba Vágnera. Tenhle seriál má už 3 řady, přičemž každý díl trvá okolo 48 minut. Kamera Jakuba doprovázela po celém světě, kde poznává nejen zdejší přírodu a ryby, ale i místní obyvatele, kteří své ryby dobře znají a často mu byli nápomocni při výlovu opravdových krasavců, protože zkrátka vědí jak na ně.

Ani na děti Jakub nezapomněl! Pro všechny začínající rybáře a rybářky škvrněcího věku natočil Rybářskou školičku s Jakubem, kde děti seznamuje se základy rybaření, ale také je zasvěcuje do jeho etiky a pravidel. Jeden díl je k vidění i na YouTube, celý seriál opět vyprodukovala Česká televize. Ale je to už nějaký ten pátek. Kuba ale stihl natočit i novější verzi, totiž pořad S Jakubem v přírodě, na který se můžete podívat také na YouTube.

Pokud vás zajímají další Jakubova videa, není nic jednoduššího než navštívit přímo jeho kanál.

Další nejen televizní rybářské dokumenty

Jestli už máte za sebou všechna DVD z našeho eshopu, hurá na internet a do televizních archivů! Nesčetné množství dokumentů najdete např. ve videoarchivu České televize. Pro všechny pamětníky či milovníky retro stylu doporučujeme cyklus Ryby a rybáři, který je koláží všemožných rybářských materiálů z let 1945—1989. Ačkoliv to nejsou materiály zrovna nejsoučasnější, najdete zde spoustu nadčasových témat a rozhodně je to kus stojící za zhlédnutí.

Pozadu nezůstává s kvalitními dokumenty ani Prima ZOOM, která přináší filmy především ze zahraničí o lovu mořských ryb, ale není to pravidlem.

Pro další vyhledávání se vyplatí zabrousit do ČSFD, kam stačí zadat heslo "rybolov" nebo "rybaření" a najde vám to řadu filmů i s hodnocením. Špatným zdrojem není ani ChytejTV.

YouTube dokumenty o rybách

Tato stránka tu již byla několikrát zmíněna a ne náhodou. Jistě dobře víte, že na YouTube se dá najít ledacos. Nejinak je tomu i s rybářskými dokumenty, kterých tu lze najít několik tisíc. Ne všechny ovšem stojí za to, abyste u nich ztráceli čas. Než si řekneme o nějakých konkrétních, pojďme se podívat na parametry YouTube dokumentu, kterému je lepší se vyhnout.

 

  1. STOPÁŽ - jestliže má video 2 minuty, pak asi příliš přínosné nebude. Rozhodně ale neplatí, že čím delší dokument je, tím lépe. Pro jistotu si video napřed zběžně proběhněte, abyste věděli, jestli do toho půjdete nebo ne.
  2. POČET ZHLÉDNUTÍ - pozor, vysoký počet zhlédnutí hned neznamená kvalitní film!
  3. POČET ODBĚRATELŮ - to už je spolehlivější údaj, ovšem také ne všeříkající. Je ovšem velká pravděpodobnost, že víc odběratelů bude mít ten, kdo přidává kvalitní videa.
  4. NÁZEV - jestliže se video jmenuje např. "Luboš na rybách", pak by bylo možná lepší utíkat, protože se od něj nedá čekat nijak zvlášť dobrá úroveň.
  5. POPISEK - nebuďte lenošní a přečtěte si popisek pod videem. U seriózních videí je stručný, výstižný, bez gramatických chyb a měli byste už z něj poznat, zda chcete vidět i video.

 

Docela úspěšným rybářským "youtuberem" je Michal Simčo. Najdete u něj krátká i dlouhá videa o chytání nejen sladkovodních, ale i mořských ryb. Dokonce se věnuje i gastronomii!

Mnohem větší možnosti ovšem máte, pokud ovládáte angličtinu, jelikož anglických kanálů je poměrně více. Kromě BlacktipH můžete sledovat třeba Scotta Martina, který rozhodně nemá líné pruty, a mnoho dalších.

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR

arrow banner-prepinani-kruh cart desktop-vyhledavani detail-kategorie-dalsi detail-video drobeckova-navigace-sipka hlavicka-kosik hlavicka-menu-sipka hlavicka-uzivatel kategorie-filtry-tahlo-vnitrek kategorie-filtry-vnitrek-posuvnik kategorie-filtry-zrusit kategorie-stitky-novinka-okraj kategorie-stitky-novinka-pozadi kategorie-stitky-sleva-okraj kategorie-stitky-sleva-pozadi kategorie-stitky-video-okraj kategorie-stitky-video-pozadi kategorie-zobrazit-dalsi kosik-hvezdicka kosik-kroky-sipka-velka kosik-minus kosik-plus kosik-zrusit mate-dotaz-mobil mate-dotaz-zeleny-vnitrek mobil-detail-dotaz mobil-detail-kalkulacka mobil-hlavicka-menu mobil-hlavicka-menu-sipka mobil-stitky-akce mobil-stitky-novinka mobil-stitky-sleva mobil-stitky-varianty objednavka-telefon oblibene-popruh-okraj oblibene-srdce paticka-mailing paticka-prodejna-email paticka-prodejna-telefon paticka-vyhody-darek paticka-vyhody-dnes-objednate paticka-vyhody-doprava paticka-vyhody-garance paticka-vyhody-prodejna paticka-vyhody-splatky paticka-youtube paticka-zaskrtnuti-male paticky-instagram prepinani-meny-zrusit rozbalovaci-menu-vyrobci rozbalovaci-menu-zbozi-v-akci sipka-mala-tucna sipka-mala-vpravo sipka-velka-dolu sipka-velka-vpravo skladem-zaskrtnuti splatky-displej splatky-kalkulacka truck user zoom