Zábava a inspirace

Ženy v rybaření

Není to nic nového, ba naopak, dávno už víme, že mají ženy ve světě rybaření své místo a pomalu jich přibývá. Dnes se podíváme na spojení rybaření a něžného pohlaví trochu podrobněji, povíme si pár vět o ryze ženských závodech a soutěžích ve světě rybolovu a zmíníme i několik představitelek, které rybaření propadly. Co je k rybaření dostalo? Často to má pár společných jmenovatelů…

26.10.2016 4 minuty čtení

Ženy v rybaření

Není to nic nového, ba naopak, dávno už víme, že mají ženy ve světě rybaření své místo a pomalu jich přibývá. Dnes se podíváme na spojení rybaření a něžného pohlaví trochu podrobněji, povíme si pár vět o ryze ženských závodech a soutěžích ve světě rybolovu a zmíníme i několik představitelek, které rybaření propadly. Co je k rybaření dostalo? Často to má pár společných jmenovatelů…

Jak se žena stala rybářkou…

Fotbal, kulturistika, motorky, záliba v pivu…najdete v tom spojitost? Ano, přesně tak. Původně dalo by se říct, chlapské záliby, do kterých ale pomalu a jistě vstupují také ženy. Rybaření už k těmto zálibám také patří. Stejně jako se mezi muži najdou skvělí kadeřníci, kuchaři a účtaři, tak se i mezi ženami najdou úspěšné rybářky. Nejčastěji se rybářky stanou rybářkami díky svým partnerům, kteří již rybaří.

Klasický scénář vypadá tak, že se čistě náhodou vydá žena se svým partnerem k vodě, aby spolu strávili více času a ona zjistila, co na tom rybaření vlastně je. A ejhle! Ona to fakt zjistí a už v tom plave taky.

S větším štěstím se rybářka stane rybářkou třeba díky svému tatínkovi a u vody je téměř od malička. Z obou případů se pak rodí úspěšné zástupkyně tohoto sportu, které tahají z vody jednu rybu za druhou. Ženský cit, vnímavost a fantazie občas představují výhodu a mnohdy tak přechytají i mužské zastoupení. Jak to muži vnímají? To by vydalo za další článek. :-) Ve většině případů to ale hodnotí kladně.

České i zahraniční rybářky

Šárka Kašpárková

Ačkoliv by to jeden neřekl, Šárka Kašpárková – ano ta atletka, která nám v roce 1996 přivezla bronzovou medaili z OH v Atlantě a v roce 1997 se stala mistryní světa v trojskoku – je vášnivou rybářkou. Docela nedávno, v květnovém čísle 2016 časopisu Český rybář, prozradila, že s rybařením začala už jako malá holka. Poněvadž díky atletice procestovala velkou část světa, zachytala si i na moři, kde se ji podařilo ulovit její dosud největší rybu – barakudu.

Šárka Kaucká

Šárka minulý rok skončila na krásném 2. místě v soutěži Miss Česko-slovenská rybářka 2015. Je součástí týmu Mikbaits a věnuje se naplno kaprařině. Patří mezi jedny z nejaktivnějších rybářek a na jejich fotkách ji můžete vidět s nemalými kousky. Nedávno byla také hostem pořadu Dobré ráno České televize, kde ji zpovídali z úspěchu v soutěži. Vy se můžete podrobněji se Šárkou seznámit v následujícím videu, kde prozrazuje, jak začala s rybařením, čím se živí v běžném životě, nebo jak přišla k týmu Mikbaits a mnoho dalšího. 

Kayleigh Smith

Vynikající anglická rybářka, která se k rybolovu dostala již v 10 letech a v 11 se už účastnila prvních národních soutěží. Během následujících let se zúčastnila i mistrovství světa žen, které vyhrála v roce 2015. Je také vítězkou anglické národní soutěže „Ladies National Winner“ pro rok 2014 a 2016.

Na Facebook profilu Kayleigh si můžete prohlédnout její úspěchy. 

Rybářské soutěže pro ženy v Česku

Kromě již zmiňované soutěži Miss Česko-slovenská rybářka roku, která není ani tak o chytání, se v Česku pořádá mnoho menších soutěží v rybolovu zaměřených pouze na ženy. Pak je tady také GIRLS CARP RACE- KAPRAŘSKÉ ZÁVODY PRO ŽENY, které mimochodem organizuje právě Šárka Kaucká. Letos se tento závod konal 15.-18.9. v Lysé nad Labem

Dále stojí za zmínku 2 závody letos pořádané Sportovním klubem Kubšovka, a to:

  • Girls Fishing Acipenser Cup - 2016 - 1.ročník
  • Rybářské závody pro ženy v chytání JESETERŮ

 

Počet takových závodů roste. Od malých lokálních soutěží až po zmíněné závody většího typu. Dámy se tedy v dnešním světe rybolovu již neztratí.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR