Zprávy od vody

Dva dny u vody

08.08.2016 2 minuty čtení

Dva dny u vody

Ukázal se volný víkend a proč ho nevyužít na dvou denní výpravu. Přišlo to ráz na ráz honem pobalit věci a šup do auta a hurá k vodě.

Pro tuhle výpravu jsem si vybral revír, který je pro mě zcela nový co a jak a kde se v rybníce nachází, kde je koryto, kde je jaká hrana dna a kde se ryby zdržují. To vše jsem se dozvěděl od místních rybářů, kteří měli rozbalené věci kousek ode mně.

Po krátkém zjišťování od místních rybářů jsem našel místo zcela obklopené stromy a druhý břeh byl skalnatý, takže zbylo jen zjistit povrch dna a hloubku u mého místa.

Marker ukázal hloubku cca 2m a bahnité dno, takže pro mně super podmínky k lovu.

Po zakrmení jsem rozbalil pruty a jeden nahodil asi 10m od druhého břehu a druhý prut asi 2m od skály. Kapři se hodně ukazovali na hladině, takže pod háček jsem dal výraznou chuť boilie a co nejvíce zatraktivnil obalovací pastou a dipem. Použil jsem i fluoro pop-up malé velikosti. Brzy přišly záběry od malých kaprů, ale byl jsem rád, že ryby byly na mém krmném místě.

Ale na velkou rybu se musí počkat. Proto, abych přilákal ryby co se nacházely ve sloupci, tak jsem použil zig mix. Zig mix se pomalu potápí a láká ryby ze sloupce k nástraze.

Po dvou hodinách přišel záběr od většího kapra a patřil k tomu neskutečný souboj a přesně to mi prolítlo hlavou, že to je to proč na ryby jezdím. Kapr měl 78cm a 9 kg. Na druhý prut se dlouho nic neozvalo, takže mě napadlo použít halibut pelety v lososovém oleji. Bez pop up a jiného zatraktivnění.

Za nedlouho přišel velmi divný záběr vypadalo to jak od jesetera, ale nakonec to byl kapr s vahou 6 kg a délkou 77 cm. Kaprů se poté dostavilo ještě šest, ale žádný větší mezi nimi už nebyl, ale i tak jsem byl velice spokojen.

Galerie

Dva dny u vody
Dva dny u vody
Dva dny u vody

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR