Zprávy od vody

Noc sumců

06.07.2017 2 minuty čtení

Noc sumců

Jak asi většina ví, nejsme pouze kapraři. S oblibou vyměníme kaprařskou výbavu za sumcařskou nebo za přívlač. Ať už lehká nebo těžká. Na rybníku nebo na řece či potoce. Zkrátka baví nás lovit i jiné druhy ryb a obzvlášť sumce. Jednu takovou výpravu jsme podnikli hned týden po zahájení lovu dravců. Měli jsme pouze jednu noc.

Jak to tak bývá, první zádrhel bylo chytání nástražních rybiček. Když je nepotřebujeme nachytáme jich spoustu, ale když je potřeba, jakoby se po nich slehla zem. Nakonec se nám podařilo nachytat několik plotic kolem 30cm, což je pro nás naprosto perfektní nástraha. Po příjezdu na místo, kterým pro nás bylo Labe, jsme jako první rozvozili bójky, všechno nechystali tak, aby fungovalo na 100% a postupně zavezli všechny pruty na svá místa.

Čtyři pruty, čtyři naděje. V půl 8 bylo vše jak má být a my netrpělivě pozorovali naše kačeny houpající se ve vlnách. Plotice pracovali spolehlivě, což se nám každou chvíli potvrdilo lehkým zacinkáním rolničky, které nás okamžitě donutilo zbystřit. Kolem 10 hodiny přichází první záběr, kačena se potápí a prut ve stojanu se ohýbá pod útokem sumce, ihned bereme prut a zasekáváme. Je tam. Po několika minutách souboje máme na břehu sumce o délce 130cm. Spokojeni zavážíme prut s novou nástrahou, která je pro nás také poslední.

O 40 minut později slyšíme další záběr, hned po záseku víme, že tentokrát se jedná o menšího sumce 100cm dlouhého, který si však s velkou ploticí poradil úctyhodně. Bez nástražní rybičky, máme ve vodě už jen tři pruty a nám zbývá asi hodina do půlnoci. Netrvalo ani 5 minut a máme další záběr. Už se nám tomu nechce ani věřit. Bohužel sumec po několika vteřinách padá. Škoda. Už jen dva pruty. Užíváme si nočního ticha, které cca v 23:45 přeruší razantní záběr, prut se ohýbá pod tíhou sumce a trhačka samovolně praská, ten bude lepší, říkáme si. Razantní kopance do prutu a velký tah nám dávají za pravdu. U břehu se ve světle čelovky ukazuje pro nás sumec krásných rozměrů, kterého na Labi nechytáme každý den.

Po změření jsme spokojeni délkou sumce 160cm a váhou odhadem 30-35kg. Spokojeně stahujeme zbylý prut, balíme a odjíždíme domů.

Galerie

Noc sumců
Noc sumců
Noc sumců

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR