Jaromír DufekLegendou se stáváš
Kategorie

Pár dní na Slovensku

Naposledy nakoupili

Jana P. před 18 minutami
Delphin Držák swingeru KSW

Delphin Držák swingeru KSW

Skladem 14 Kč 15 Kč
Renata R. před 25 minutami
Fox Rage Podběrák Speedflow Landing Net - X-Large

Fox Rage Podběrák Speedflow Landing Net - X-Large

Zboží u dodavatele 2 430 Kč
Filip N. před 40 minutami
Awa-S Vlasec Ion Power Red Iso Fluorine 300m
Marek H. před 53 minutami
Mivardi Akční balíček boilie a doplňků Rapid - Ananas+N.BA.
Vloženo 28.09.2017 - Autor: Miro Tomala
Pár dní na Slovensku

Měl jsem to potěšení strávit spolu s taťkou a jeho bratrancem několik úžasných zářijových dní, pro nás již tradičně, na nádherné slovenské vodě plné ostrovů a také parádních ryb. Myslím si, že není potřeba zacházet do zbytečných detailů, proto se pokusím o velmi stručné shrnutí našeho počínání.

Čtyři pruty jsme měli nonstop vyvezeny na kapra, zbylé dva pruty jsme opatřili bójkami a "pletňami". Co se týká dravců, sumce jsme na břeh nedostali, ale štika 67 Cm si cejna "šlukla" hravě.

Ohledně kaprů to také nebyla žádná sláva. Záběrů nebylo mnoho, naštěstí pouze jedinou rybu jsme ztratili, jak to tak většinou bývá, 2 metry od mola, ale zbytek se podařilo naštěstí zdárně zdolat. Chytali jsme většinou z dvou sort ryb. Buď ryby kolem 55 Cm nebo ryby 75-82 cm ve váhové kategorii 8-9,2 kg. Nebudu to zbytečně prodlužovat, dočkali jsme se přece jen oné třešničky na dortu v podobě rybky, která měla přece jen o trochu víc, než ty ostatní. Půl hodinový souboj na kolenách v lodi, kdy mi ruky už doslova umíraly, stál opravdu za to. I když se nám v minulosti podařilo dostat na břeh i větší ryby, tak si troufám říct, že to byl největší bojovník, s kterým jsem měl doposud doslova tu čest, změřit své síly. Kapr s mírami 95 Cm a 17,7 kg se stal největší rybou naší výpravy. Paradoxem je, že po ulovení tohoto kapra jsme byli téměř dva dny bez jediného kontaktu s rybou.

Nastala nám poslední noc a taťkovi se podařilo několik hodin do balení ještě zdolat jednoho lysce opět ze sorty ryb kolem 55 Cm.
Velkou zajímavosti pro nás bylo, že téměř všechny ryby, až na několik výjimek, přišly na jeden a ten stejný prut, i když po sérii záběrů jsme dali úspěšnou nástrahu na všechny pruty a montáže ležely nedaleko sebe. Zkrátka někdy se u vody dějí věci mezi nebem a zemí, ale na druhou stranu kdyby všechno bylo jasně dané a předvídatelné, zcela jistě by nás tento nádherný koníček tak nebavil. Takže díky, Slovensko! Tak zase za rok!

S pozdravem za Carp X team
Miro Tomala ml.

Galerie

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR