Zprávy od vody

Podzimní den u vody

16.11.2016 2 minuty čtení

Podzimní den u vody

S kamarádem jsme vyrazili na nedaleký rybník o rozloze necelých 16ha. Počasí bylo chladné chvíli pršelo a chvíli zase bylo pěkně co na to říct? počasí jak na houpačce.

Nebyl jsem si jistý, zda ryby v tomto počasí budou tak aktivní a ještě k tomu ta říjnová studená voda. Nicméně, když už jsme dorazili na místo, tak by byla škoda volný čas nevyužít a pruty nenahodit.

Vybrali jsme místo s průměrnou hloubkou asi 2,5 m s bahnitým dnem a nedaleko rákosí což nebyla zas tak špatná volba.

Ted zůstává otázkou otázkou kam umístit montáže, po dlouhém přemýšlení jsme dospěli k závěru, že jeden prut nahodíme nedaleko rákosí, kde byla ta šance, že ryby budou v blízkosti rákosí hledat přirozenou potravu a tím by lehce našli naše krmné místo.

Druhý prut jsme umístili asi 40 m od břehu a přímo před nás, kde se velká vodní plocha stáčela kolem břehu do menší zátoky. Rozmístění prutů bylo tedy jasné a teď už jen zmapovat dno a prokrmit. Ke zmapovaní dna jsme použili marker, který nám ukázal hloubku a díky popotahovaní olova po dně jsme zjistili, jaké se na našem krmném místě nachází dno.

Vše bylo podle našich představ. K zakrmení jsme použili pelety a boilies zalité boosterem a tekutou potravou.

Po zakrmení jsme nahodili pruty a teď už jen čekat na pořádnou jízdu. Chladný den jsme si krátili posedáváním u ohně  a z rázu přišla krásná jízda od kapra s váhou 13,7 kg 89 cm. Po vyfocení, změření a zvážení byl kapr puštěn do svého vodního živlu a na začátek velmi dobrý úlovek.

Místo jsme znovu prokrmili pouze atraktivními peletami a jelikož den se blížil do odpoledních hodin, tak už nám bylo jasné, že ryby dnes moc spolupracovat nebudou, ale i přes to se nám povedl zaseknout druhý kapr tentokrát s váhou 10 kg a 81 cm.

Díky chladné vodě ryby nebyli, tak aktivní jak jsme předpokládali, ale i ta se nám tato krátká výprava povedla.

 

 

Galerie

Podzimní den u vody
Podzimní den u vody

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR