Zprávy od vody

Šedesátky znovu v akci!

Jarda Kučera s Jardou Strnadem se vydali na výpravu na náš veletok. Magický úplněk, narozeniny a plno dalších zážitků se přihodilo téhle dvojičce J+J. Teď už ale k článku očima jedné z šedesátek :) 

24.08.2021 4 minuty čtení

Šedesátky znovu v akci!

Jarda Kučera s Jardou Strnadem se vydali na výpravu na náš veletok. Magický úplněk, narozeniny a plno dalších zážitků se přihodilo téhle dvojičce J+J. Teď už ale k článku očima jedné z šedesátek :) 

    Šedesátky znovu v akci

   Naposledy jsem byl s Jardou Kučerou na rybách na jaře, kdy teploty v noci klesaly pod nulu. Již delší dobu jsme hledali společný termín, kdy bychom opět strávili u vody pár společných dní. Protože jsem ještě nechytal na velké řece, nabídl mi, že mě vezme na místa, kde dříve trávil každý svůj volný víkend. 

    V pondělí jsme vyrazili na jeho oblíbené místo. Jen trochu krmení do vody a vyzkoušet, jaké zátěže tentokrát řeka dovolí.  Průtok byl poměrně malý, a tak jsme si vystačily se 140 gramovými olovy. Jardovi zabral slušný jelec a my začali přemýšlet o postavení bivaku, když jsme zaregistrovali podezřelý pohyb na protějším břehu a po chvíli bylo jasné, že jsme se bohužel trefili do špatného termínu a na tomto úseku řeky nebude celý týden klid.

    Nezbylo, než zkusit najít jiné volné místo na řece. Najezdili jsme spoustu kilometrů, ale na březích to vypadalo jako o pouti a rybáři byli po padesáti metrech všude. Nakonec jsme zůstali na místě, které si Jarda vyzkoušel již během zimy, a tak se naše pruty dostaly do vody až večer. Po řádném zakrmení jsme byli plni očekávání, co nám následující dny přinesou. První noc byla bez záběru (tedy s pauzou dle řádu) a my znovu pravidelně zakrmovali. Během následujícího dne a noci jsme se oba dostali každý ke třem kaprům mezi 7-10 kg a počasí slibovalo ještě lepší úlovky. 

 Svatý Petr Jardovi, asi jako dárek k jeho narozeninám, přichystal úžasnou noc a den, které si každý rybář přeje někdy zažít. 

  Celé to začalo kolen 22. hodiny, kdy mu zabral amur o délce 96 cm a váze 10,4 kg.

Udělal mu velikou radost, protože je to jeho největší tuzemský úlovek amura. Po nezbytném zapití kvalitním rumem, jsme se rozhodli, že nastal čas na otestování nové nástrahy.  Použili jsme nový druh boilie, které jsme dostali k vyzkoušení od jeho obchodního partnera a kamaráda, jež bude již brzo připraveno k uvedení na trh.

   Krátce před půlnocí dostal Jarda na břeh největší rybu této výpravy, šupináče o parametrech 99 cm/20,15 kg. Rovněž i já jsem dostal na břeh dalšího slušného šupináče. 

   Již jsme se těšili na ráno, až zase nahodíme, samozřejmě s novou a osvědčenou nástrahou na háčku. V deset ráno jsem Jardovi podebral kapra o váze 15,4 kg a délce 90 cm a před polednem zakončil výpravu kaprem 96 cm a 17,6 kg. 

    

Náš test nových nástrah tedy dopadl na výbornou a vy se můžete těšit na brzké uvedení boilies do prodeje.

Maya s River také čekaly na svůj úlovek, ale my s Jardou byli úspěšnější.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR