Krmné boilies
Krmné boilies se hodí nejen jako návnada, ale v mnoha situacích i jako samotná nástraha. Lze je tak v některých případech považovat za levné boilies. Jsou charakteristické svým zjednodušeným složením a rychlou rozpustností. Primárně jsou určeny pro vydatnější zakrmovací kampaně.
Na co se zaměřit při výběru krmného boilies na ryby?
Dejte rybám to, co jim chutná, a užijte si pořádný lov. Na trhu existuje nepřeberné množství krmných boilies různých barev a příchutí a velikostí.
Ideální je, když je vaše krmné boilies co nejvíce svým charakterem podobné těm trvanlivým boilies, na které následně budete lovit. Někdy je však úspěšné využít mix příchutí krmného boilies a spoléhat na pestrost. Inu, na rybách to není nikdy jednoduché a správný odhad situace bývá klíčem k úspěchu.
Nejprodávanější Krmné boilies
Připravte si krmné boilies, abyste z nich vytěžili maximum
K přípravě krmiště si pořiďte levné krmné boilies na kapry v 10kg nebo 20kg baleních. Abyste zvýšili jejich atraktivitu, zalijte je před použitím horkou vodou, aromata se z tvrdé svrchní vrstvy uvolní rychleji. Vodu si snadno uvaříte i na kempingovém vařiči. Boilies můžete vylepšit ještě tekutými atraktanty. Přivábíte ryby z velkých dálek. Když máte zakrmeno, nastražte ty nejlepší boilies a pak už nezbývá nic jiného, než čekat.
Tip, když chodíte na ryby málo
Pokud nechcete řešit uskladnění (mražení/sušení), pořiďte si trvanlivé boilies, které vydrží opravdu dlouho.
Které příchutě boilies jsou nejatraktivnější?
Nejvýraznější složka boilies je bezpochyby rybí moučka, připomíná totiž přirozenou potravu kaprů a má výraznou pachovou stopu. Stejně dobře fungují také mleté krevety a kalmaři. V létě a na podzim ryby preferují rostlinné příchutě a na jaře v zimě spíše ty živočišné. Starší a zkušenější ryby snadněji obelstíte neobvyklým kořením a příchutěmi. To platí i u krmných boilies.