Nástrahy, krmení Nástrahy, krmení

Krmné boilies

Krmné boilies se hodí nejen jako návnada, ale v mnoha situacích i jako samotná nástraha. Lze je tak v některých případech považovat za levné boilies. Jsou charakteristické svým zjednodušeným složením a rychlou rozpustností. Primárně jsou určeny pro vydatnější zakrmovací kampaně.

Zobrazit více

Cena
Průměr nástrah (4)

Připravte si krmné boilies, abyste z nich vytěžili maximum

K přípravě krmiště si pořiďte levné krmné boilies na kapry v 10kg nebo 20kg baleních. Abyste zvýšili jejich atraktivitu, zalijte je před použitím horkou vodou, aromata se z tvrdé svrchní vrstvy uvolní rychleji. Vodu si snadno uvaříte i na kempingovém vařiči. Boilies můžete vylepšit ještě tekutými atraktanty. Přivábíte ryby z velkých dálek. Když máte zakrmeno, nastražte ty nejlepší boilies a pak už nezbývá nic jiného, než čekat.

Tip, když chodíte na ryby málo

Pokud nechcete řešit uskladnění (mražení/sušení), pořiďte si trvanlivé boilies, které vydrží opravdu dlouho. 

Které příchutě boilies jsou nejatraktivnější?

Nejvýraznější složka boilies je bezpochyby rybí moučka, připomíná totiž přirozenou potravu kaprů a má výraznou pachovou stopu. Stejně dobře fungují také mleté krevety a kalmaři. V létě a na podzim ryby preferují rostlinné příchutě a na jaře v zimě spíše ty živočišné. Starší a zkušenější ryby snadněji obelstíte neobvyklým kořením a příchutěmi. To platí i u krmných boilies.

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR