Trvanlivé boilie - hotovky Trvanlivé boilie - hotovky

Trvanlivé boilie - hotovky

Trvanlivé boilies jsou ty nejpoužívanější boilies vůbec. Velmi dlouho vydrží ve vodě, mají nespočet příchutí, mnoho rozměrů a spousty kombinací na ten nejúspěšnější lov kaprů. Na skladě máme pro vás tuny trvanlivých boilies od nejžádanějších značek a výrobců, které vám dopomohou k ulovení vaší vysněné ryby. 

Už jste zkusili naše boilies Chyť a pusť? vyzkoušejte na co Jarda loví ty největší kusy na Orlíku. A samozřejmě nezapomeňte na pop-up boilies, ty také budete potřebovat.

Zobrazit více

Cena

Vliv ročních období na výběr boilies

V zimních měsících, kdy je voda nejchladnější jsou kapři méně aktivní. V této době je vhodné zvolit boilies s nižším obsahem proteinů a s atraktivními příchutěmi, jako je ryba, česnek nebo ovocné příchutě. Oproti tomu, v letních měsících, kdy se voda prohřeje se kapři rádi pustí do boilies s vyšším obsahem proteinů a příchutěmi, jako je maso, krev nebo pepř.

Strategie v závislosti na aktivitě ryb

Pokud jsou kapři aktivní, je vhodné použít tvrdší boilies s delší dobou rozpadu. Pro lov pomalejších a nebo hibernujících ryb se naopak doporučuje měkčí boilies, které se rychleji rozpadá a uvolňuje do vody výrazněji atraktivní látky.

Výběr boilies podle velikosti a lokality lovu

Velikost boilies je rovněž klíčová. Pro menší kapry se osvědčují menší kuličky o průměru 10-14 mm, zatímco pro větší kapry jsou vhodné i boilies s větším průměrem, 16-20 mm. V případě, že se věnujete selektivnímu lovu trofejních ryb, můžete sáhnout i po boilies větších rozměrů o průměru 24 mm a více.

Dále je důležité zohlednit typ dna a vodní vegetace. Na bahnitém dně s bohatou vegetací je vhodné vyvážené boilies, nebo pop-up boilies. Zatímco na čistém dně s minimem vegetace se osvědčí potápějící se boilies.

Vždy je důležité pamatovat si, že výběr boilies je pouze jedním z faktorů úspěšného lovu kaprů. Rovněž je nezbytné mít správně zvolenou montáž, zakrmování samozřejmě a znalost chování kaprů v daném období a lokalitě. V6dy je třeba experimentovat a zkoušet jiné taktiky.

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR