Nástrahy, krmení Nástrahy, krmení

Boilies

Boilie je speciální směs k rybaření a zájemci o chytání ryb se s ní setkávají již dlouhá léta. Nejrůznější druhy boilies se vyrábějí v domácích podmínkách, ale také si je můžete koupit v mnoha obměnách. Hodí se hlavně k lovu kaprovitých ryb. K dispozici je populární rohlíkové boilie, mražené z přírodních surovin, nebo trvanlivé boilie. V případě potřeby zvýraznění nástrahy zkuste pop-up boilie v několika barvách.

Zobrazit více

Cena

Nejčastější dotazy při výběru boilies

Jaké boilies do studené vody?

Vůně a atraktanty se uvolňují podle teploty vody. Čím teplejší voda, tím rychleji se rozpouštějí a naopak. Proto výrobci připravili speciální boilies do studené vody, které skvěle fungují i za nízkých teplot.

Jaké boilies na jaro?

Na jaře slaví největší úspěch boilies s živočišnými příchutěmi, jako jsou červi, krevety, játra, halibut nebo kalmaři. V brzkých jarních měsících, když je voda ještě studená, sáhněte opět po boilies do studené vody. 

Jaké boilies na léto?

V létě se bílé ryby rády sluní na hladině, a proto jsou nejlepší boilies na kapry výrazně zbarvené plovoucí kuličky (pop-up) s výraznou pachovou stopou a rostlinnými složkami, která vyprovokuje i odpočívající ryby. Kapr dokáže skvěle rozeznat kontrast, a proto vedou razící žluté, růžové a oranžové plovoucí boilies, které prezentujeme těsně pod hladinou a ve vodním sloupci. Této metodě se říká ZIG-RIG

Jaké boilies na podzim?

Na podzim rybám nabízejte boilies s ovocnými a kořeněnými příchutěmi. Až se voda ochladí, vybírejte mezi boilies určenými do studené vody.

Ideální boilies na velké kapry?

Pokud cílíte na největší kapry v revíru, volte boilies s velkým průměrem 30 mm+ s unikátními ochucujícími složkami. Ti největší matadoři už jsou zkušení a znají kdeco, překvapte je kořením (pepř, červená paprika, chili). Při lovu opatrných ryb jsou skvělé vyvážené lehoučké kuličky, které se prezentují velice přirozeně (neleží těžkopádně na dně) a patří k nejlepším boilies na kapry.

Kvalitní složení boilies je důležité

Proč bych si měl koupit již hotové boilies? Každý rybář má možnost si vytvořit své dokonalé boilie, ale při nedostatku fantazie nebo času se nemusí obávat ani výběru boilies z nabídky e-shopu Chyť a pusť. Bohatý sortiment nabízí směsi k přípravě nepostradatelných kuliček i přímo hotové kusy v různých rozměrech. 

Boilies mají mnoho příchutí a obsahují kvalitní komponenty k selektivnímu a snadnějšímu nalákání ryb a následně k jejich lovu. Hlavními složkami směsí na boilie jsou ingredience z potravinářství a chovu hospodářských zvířat. Mohou vonět po rybách, mořských živočiších, salámech, klobásách, zelenině i ovoci.

Fantazii se rozhodně nekladou meze a záleží na tom, jaká esence dovede rychle přilákat ryby. Právě proto můžete chutě těch "svých" ryb vyzkoušet na více druzích hotových boilies a pak si ty, které měly u ryb největší úspěch, vyrobit sám. Vyzkoušejte i plovoucí boilies nebo speciální sety.

Pochopitelně byly námi prodávané boilies pečlivě vyzkoušeny, než se dostaly k zákazníkům. Těstové návnady v různých vůních vám snadno pomohou k vytouženým úlovkům.

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR