Rady zkušených rybářů

Lov kaprů s Pop-Up boilies

Tato velmi oblíbená metoda lovu k nám přišla před pár lety a ihned si získala své příznivce. Pop-up je plovoucí boilie různých příchutí a barev, kterému kapři neodolají.

18.04.2016 2 minuty čtení

Lov kaprů s Pop-Up boilies

Tato velmi oblíbená metoda lovu k nám přišla před pár lety a ihned si získala své příznivce. Pop-up je plovoucí boilie různých příchutí a barev, kterému kapři neodolají.

pop-up boilies máme možnosti více metod lovu. Pop up boilies se vyrábí v mnoha různých barvách a těmi nejoblíbenějšími barvami jsou fluoro, které pod vodou vytváří velký reflexní signál pro ryby a stávají se tak nepřehlédnutelnými.

Na panáčka 

Tato montáž je nejoblíbenější mezi rybáři. Pod háčkem se jako první nachází potápivý boilie a ihned za ním je navlečena kulička pop up. Ve vodě se tak nástraha lehce nadnáší a je pro rybu lépe viditelná a zajímavější. U této montáže je vhodné použít jako návazcový materiál pletenou šňůru, která je lehká a dobře se nadnáší.

Důležitým úkonem je pak použití malého olůvka, které se nacvakne na pletenou šňůru asi 5cm od háčku, aby jsme zajistili správné nadlehčení nástrahy.

Lov ve sloupci

I tato metoda lovu je stále oblíbenější a využívá se většinou v teplé vodě, kdy se ryby pohybují v různých hloubkách, kam se jezdí vyhřívat.

Tato metoda vyžaduje dlouhý návazec podle dané hloubky.

Můžeme si určit v jaké hloubce budeme chytat a podle toho si uděláme dlouhý návazec s klasickým olovem, které leží na dně a námi zvolený návazec s boilies pop up se vznáší ve sloupci.

Lov s bublinou

Další - né až tak oblíbená metoda - je lov s bublinou.

Bublina je plastová kulička naplněná z půlky vodou, která se vznáší na hladině. Návazcový materiál je nejvhodnější použít plovoucí pletenou šňůru a nástrahu boilie pop up.

Tento způsob lovu je vhodný v teplých měsících, kdy se ryby jezdí ke hladině vyhřívat a sbírat potravu z hladiny.

K zatraktivnění nástrahy, které nám zvýší naše šance se používá plovoucí obalovací pasta, která se stejně jako naše nástraha vznáší nade dnem či na hladině. K zatraktivnění můžeme dále použít sypké i tekuté dipy a různé zvýrazňovače barev i chutí.

Dnešní trh je přesycený novinkami a tak i na něm najdeme různé napodobeniny pop up s různými barvami i příchutěmi. Plovoucí zrna kukuřice a další umělé nástrahy.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR