Jaroslav KučeraSrdcová záležitost
Kategorie

Lov kaprů s Pop-Up boilies

Naposledy nakoupili

Stanislav B. před více jak hodinou
Zfish Tripod Elite 3 Rods + 2x Bite Indicator Zdarma!
Vítězslav N. před více jak hodinou
Matrix Box Double sided feeder & tackle box
Jiří S. před více jak hodinou
Prologic Hlásiče BAT+ Bite Alarm 3+1
Jan B. před více jak hodinou
Fox Triko T-Shirt Black/Orange
Vloženo 18.04.2016 - Autor: Filip Kadrnožka
Lov kaprů s Pop-Up boilies

Tato velmi oblíbená metoda lovu k nám přišla před pár lety a ihned si získala své příznivce. Pop-up je plovoucí boilie různých příchutí a barev, kterému kapři neodolají.


S pop-up boilies máme možnosti více metod lovu. Pop up boilies se vyrábí v mnoha různých barvách a těmi nejoblíbenějšími barvami jsou fluoro, které pod vodou vytváří velký reflexní signál pro ryby a stávají se tak nepřehlédnutelnými.

Na panáčka 

Tato montáž je nejoblíbenější mezi rybáři. Pod háčkem se jako první nachází potápivý boilie a ihned za ním je navlečena kulička pop up. Ve vodě se tak nástraha lehce nadnáší a je pro rybu lépe viditelná a zajímavější. U této montáže je vhodné použít jako návazcový materiál pletenou šňůru, která je lehká a dobře se nadnáší.

Důležitým úkonem je pak použití malého olůvka, které se nacvakne na pletenou šňůru asi 5cm od háčku, aby jsme zajistili správné nadlehčení nástrahy.

Lov ve sloupci

I tato metoda lovu je stále oblíbenější a využívá se většinou v teplé vodě, kdy se ryby pohybují v různých hloubkách, kam se jezdí vyhřívat.

Tato metoda vyžaduje dlouhý návazec podle dané hloubky.

Můžeme si určit v jaké hloubce budeme chytat a podle toho si uděláme dlouhý návazec s klasickým olovem, které leží na dně a námi zvolený návazec s boilie pop up se vznáší ve sloupci.

Lov s bublinou

Další - né až tak oblíbená metoda - je lov s bublinou.

Bublina je plastová kulička naplněná z půlky vodou, která se vznáší na hladině. Návazcový materiál je nejvhodnější použít plovoucí pletenou šňůru a nástrahu boilie pop up.

Tento způsob lovu je vhodný v teplých měsících, kdy se ryby jezdí ke hladině vyhřívat a sbírat potravu z hladiny.

K zatraktivnění nástrahy, které nám zvýší naše šance se používá plovoucí obalovací pasta, která se stejně jako naše nástraha vznáší nade dnem či na hladině. K zatraktivnění můžeme dále použít sypké i tekuté dipy a různé zvýrazňovače barev i chutí.

Dnešní trh je přesycený novinkami a tak i na něm najdeme různé napodobeniny pop up s různými barvami i příchutěmi. Plovoucí zrna kukuřice a další umělé nástrahy.

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR

arrow banner-prepinani-kruh cart desktop-vyhledavani detail-kategorie-dalsi detail-video drobeckova-navigace-sipka hlavicka-kosik hlavicka-menu-sipka hlavicka-uzivatel kategorie-filtry-tahlo-vnitrek kategorie-filtry-vnitrek-posuvnik kategorie-filtry-zrusit kategorie-stitky-novinka-okraj kategorie-stitky-novinka-pozadi kategorie-stitky-sleva-okraj kategorie-stitky-sleva-pozadi kategorie-stitky-video-okraj kategorie-stitky-video-pozadi kategorie-zobrazit-dalsi kosik-hvezdicka kosik-kroky-sipka-velka kosik-minus kosik-plus kosik-zrusit mate-dotaz-mobil mate-dotaz-zeleny-vnitrek mobil-detail-dotaz mobil-detail-kalkulacka mobil-hlavicka-menu mobil-hlavicka-menu-sipka mobil-stitky-akce mobil-stitky-novinka mobil-stitky-sleva mobil-stitky-varianty objednavka-telefon oblibene-popruh-okraj oblibene-srdce paticka-mailing paticka-prodejna-email paticka-prodejna-telefon paticka-vyhody-darek paticka-vyhody-dnes-objednate paticka-vyhody-doprava paticka-vyhody-garance paticka-vyhody-prodejna paticka-vyhody-splatky paticka-youtube paticka-zaskrtnuti-male paticky-instagram prepinani-meny-zrusit rozbalovaci-menu-vyrobci rozbalovaci-menu-zbozi-v-akci sipka-mala-tucna sipka-mala-vpravo sipka-velka-dolu sipka-velka-vpravo skladem-zaskrtnuti splatky-displej splatky-kalkulacka truck user zoom