Rady zkušených rybářů

Lov kaprů v malých hloubkách

23.07.2016 2 minuty čtení

Lov kaprů v malých hloubkách

V těchto letních měsících je lov kaprů v malých hloubkách nejvíce vyhledávaným způsobem lovu. Voda je prohřátá a ryby se vyhřívají u hladiny. Rybí čich je v teplé vodě maximálně rozvinut a máme tak větší šanci docílit úlovku. Ryby v těchto letních měsících k životu využívají takřka každou hloubku rybníka.

Ať už zvolíme způsob lovu na hladině takzvaně s bublinou, lov na položenou nebo s metodou zig rig, každý způsob by se měl stát výhodným. Krmit v těchto letních měsících je dobré pouze zřídka a menším průměrem boilies a nebo pelet.

Docílíme toho, že ryba se na našem krmném místě déle zdrží a pokud budeme lovné místo udržovat stále atraktivní, tak se ryby na naše místo budou vracet. Výhodným způsobem se také stává naší montáž umístit co nejblíže k přirozeným překážkám, jako jsou padlé stromy, zatopené keře a nebo vodní trávy.

Tak samozřejmě i rákosí co nejblíže u břehu, kde ryby hledají přirozenou potravu a rádi se na těchto místěch zdržují s pocitem bezpečí. V takových místech je třeba naší nástrahu co nejvíce zatraktivnit s pomocí PVA v sáčku či punčochy naplněné method mixem s boosterem nebo dipem. Pro větší zatraktivnění naší nástrahy můžeme použít obalovací pastu nebo sypký dip.

Naší šancí k ulovení ryby může pomoct i fluoro hybrid, který kolem naší nástrahy dělá nepřehlédnutelný voňavý oblak, který láká ryby k naší nástraze.

V těchto přirozených překážkách by se tento způsob měl stát velmi výhodným. V přirozených překážkách výše zmíněných je také vhodné použít metodu lovu na panáčka s fluoro pop up. Naší montáž  těchto přirozených překážkách je dobré co nejvíce maskovat. Dnešní rybářský trh nabízí nespočet pomůcek k maskování k naší montáži. Jak už maskovací olova grippa, tak i pletenou šňůru ve stylu vodních řas.

 

Galerie

Lov kaprů v malých hloubkách

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR