Rady zkušených rybářů

Lov v prekážkách

Lov v překážkách není tak špatný, ale rybáři málo vyhledávaný. Mnoho našich oblíbených revírů v sobě skrývá nějakou tu překážku. Revír je zčásti zarostlý jsou na něm potopené stromy, keře, vodní trávy a podobně.

29.03.2016 2 minuty čtení

Lov v prekážkách

Lov v překážkách není tak špatný, ale rybáři málo vyhledávaný. Mnoho našich oblíbených revírů v sobě skrývá nějakou tu překážku. Revír je zčásti zarostlý jsou na něm potopené stromy, keře, vodní trávy a podobně.

Mnozí rybáři se těmto místům vyhýbají, ale je důležité si uvědomit ze risk je zisk takové místa mnohdy skrývají velká překvapení. Každý živý tvor, co žije ve vodě má instinkt si hledat přirozené ukryty ve vodní trávě, pod spadeným stromem a podobně. Ryby tam hledají nejen úkryt před nebezpečím, ale mají tam i mnoho přirozené potravy. V takových místech se ryby zdržují.

Je více jak jasné, že rybář, který chce dosáhnout dobrého úlovku vyhledává taková místa a následně i prochytává různé překážky. V takových místech nenajdeme jen kapry, ale veškeré druhy ryb, každá ryba má svůj instinkt v nebezpečí se ukrýt a díky takovým místům ryby mají kde.

Nejrozsáhlejší vodní překážka je tráva, která nejen slouží jako úkryt pro ryby, ale i natolik důležitá potrava a zdroj kyslíku. Například Amur nikdy nepohrdne vodní trávou či mladým rákosem. Potopené překážky, vodní trávy i rákosí slouží rybám i jako vhodná pomůcka ke tření, které probíhá v jarních měsících. Ryby třou své jikry na rostliny, kde je samci následně oplodní, ale i jikry slouží pro mnohé ryby jako krátkodobá potrava.

Kapr je známý tím že svojí potravu si dokáže doslova vyhrabat že dna, takovou potravou bývají právě vodní trávy, mladé výhonky či škeble, které mají stejný instinkt a úkryt hledají v zarostlých místech.

Další přirozená překážka a zároveň velmi dobrý úkryt a potrava jsou lekníny, kapři je rádi oštipují a v takových místech se velmi zdržují. Lov v takových místech není zas tak náročný, jen je zapotřebí použít správné návazce a maskovací materiály

Maskování je nepostradatelnou potřebou při takové technice lovu, kapři taková místa velmi dobře znají, přece jen je to jejich přirozený úkryt. A každá neobvyklá věc by jim přišla nápadná.

Nejlepší řešení místo olova je kamenná zátěž, která po zaseknutí sama odpadne a nehrozí nám ze se tato zátěž někde zamotá. Co se týče nástrahy se mi nejvíce osvědčila plovoucí pop up s fluo barvou, velmi výrazná nástraha, která se vznáší i s háčkem nade dnem a je minimální šance že se nám nástraha někde zachytí.

Pro přilákání kaprů k naší nástraze není vhodné krmit velkým množstvím krmení, ale raději krmit pár kuličkami boilie nebo pelet. Lov v takových místech není natolik náročný a přináší krásné úlovky.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR