0 Kč 0

V košíku nemáte prozatím žádné zboží.

Kryštof
Kučera
Mikbaits s Chyť a pusť

Správná taktika zakrmení

Naposledy nakoupili

michal l. před 11 minutami
Matrix Držák nástrahy Bait Alignas
Trachta M. před 21 minutami
Zeck Vábnička na sumce Clonk průměr 22mm L
Michal B. před 29 minutami
Giants Fishing Hlásič záběru Bite Alarm STR 1+1 ZDARMA
Lukáš S. před 31 minutami
Chyť a pusť Sedačka Thunder Brown
Vloženo 11.05.2016 - Autor: Filip Kadrnožka
Správná taktika zakrmení

Krmit hodně, krmit málo? To pro mnohé rybáře zůstává otázkou. Zakrmení je důležitý klíč k našemu úspěchu. V tomhle článku bych chtěl popsat pár rad jak postupovat při zakrmení.

Zapotřebí je znát rozdíl mezi masivním, mírném či dlouhodobém zakrmení. Každý způsob krmení má své výhody a nevýhody.

Masivní krmení je mnohdy nejpoužívanější volbou na velkých vodách, kde se nástrahy vyváží do dálky až 250m od břehu. S hloubkou od 7m na takových vodách je zapotřebí ryby přilákat na naše krmné místo. Na takových jezerech je potřeba mnoho krmení a čím atraktivnější tím lepší.

Velké ryby jsou velmi opatrné a svojí vodní krajinu velmi dobře znají. Pokud velký zkušený kapr uvidí na dně několik kilogramů boiliesu, tak se tomu místu raději vyhne. Ví co ho tam čeká a je o pro něj nezvyklé. Na velkých vodách se krmí hodně, jak jsem výše zmínil je potřeba ryby přilákat na naše lovné místo.

Jak na velké kapry?

Na velkého kapra musíme nenápadně, žádné masivní zakrmení, ale pozvolné udržení naše místo atraktivním s co nejmenším objemem krmiva. Raději zavést a kolem nástrahy hodit čtyři boosterované pelety nebo boilie. Mnoho krmení velkého kapra spíše odradí.

Dlouhodobé zakrmení je asi tou nejlepší volbou na rybnících či řekách. Lovné místo je stále zřídka prokrmené pár kuličkami boilie. Pokud ryby najdou naše místo a bude prokrmené, tak se na něj budou stále vracet, protože vědí, že na něm potravu najdou. I velcí kapři  kolem takového místa budou plout protože jim nepřijde tak nebezpečné a neobvyklé jak místo, kde leží mnoho krmení a není to pro ně natolik přirozené.

Krmit šrotem nebo partiklem?

Tohle je mnohdy velký omyl rybářů. Krmit šrotem je někdy risk, šrot přiláká bílou rybu (cejn, bělice atd...) a takovým místům se kapři vyhýbají. To samé platí i u partiklu čím méně tím lépe. Raději použít vice boilie či pelet než šrotu.

 

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR