Recenze

Existuje cenově dostupný a kvalitní bivak pro dva rybáře?

Odpověď na tuto otázku má pro vás QT Bivvy 2 MAN od firmy Giants Fishing.  

07.05.2015 6 minut čtení

Existuje cenově dostupný a kvalitní bivak pro dva rybáře?

Odpověď na tuto otázku má pro vás QT Bivvy 2 MAN od firmy Giants Fishing.  

Nejprve vám popíši situaci, kterou určitě mnozí z vás dobře znáte. Zima pomalu, ale jistě odchází, a přichází jaro. To je období, kdy většina z vás začne vyndávat ze sklepů a garáží svoje vybavení, opráší jej a zkontroluje, jestli se s ním přes zimu nic závažného nestalo. Vytáhnete proutky, pak spacáky, lehátka a nakonec i bivak. Ten rozložíte, sestavíte a ouha, najednou zjistíte, že v něm máte díry.

Proč? Třeba proto, že v něm přes zimu bydlely myšky. A nastává problém. Musíte sehnat nový bivak. A tak začnete, stejně jako já, projíždět rybářské e-shopy, kalkulovat, přemýšlet a klást si spousty otázek. Co všechno by měl můj nový rybářský příbytek mít, abych v něm byl na rybách spokojený a dobře mi sloužil?

Jaké parametry by měl mít můj nový bivak  

Pokud jezdím na ryby rád ve dvou, určitě potřebuji bivak tak velký, aby se do něj vešlo veškeré moje i parťákovo vybavení. Také chci bivak kvalitní, protože dobrý bivak je v podstatě můj dům, má střecha nad hlavou, a nechci si za rok zase kupovat nový. Měl by být také cenově dostupný, protože jsem s investicí do nového bivaku vůbec nepočítal. A nakonec bych k němu chtěl i zimní přehoz, protože bivak bez zimního přehozu je něco jako dům bez izolace, který se ještě ke všemu neustále rosí. A tak se dávám do hledání.

QT Bivvy 2 od firmy Giants Fishing

Otevřu si internet a projíždím si všechny velké a známé rybářské eshopy, prohlížím a pročítám nabídky a parametry bivaků, až náhle zahlédnu jeden, který, alespoň na první pohled, splňuje mé požadavky. Tím bivakem je QT Bivvy 2 Man od firmy Giants Fishing, který má na stránkách svého e-shopu firma Chyť a pusť.

Bivak byl a stále je v akci a i se zimním přehozem se dá pořídit za úžasnou cenu 6 499,- Kč. To je asi nejnižší cena bivaku s přehozem, jakou jsem kdy kde našel. A i přesto, že jsem jej ve skutečnosti neviděl a přiložené fotografie nemají nijak valnou vypovídací hodnotu, nakonec jsem ho na doporučení kluků z firmy Chyť a Pusť zakoupil, a vyrazil s ním na svou první letošní expedici do Francie.

A protože jsem byl s bivakem naprosto spokojen, když s přehledem a spolehlivě odolal větru, dešti a zimě, která tou dobou ve Francii panovala, pořídil jsem k němu i pár fotografií a napsal pár řádek, abyste si i vy dokázali představit, co za bivak si koupíte, pokud se pro QT Bivvy 2 Man od od firmy Giants Fishing rozhodnete.

Můj pohled na QT Bivvy 2 Man

Kostra neboli kontrukce

Základním stavebním prvkem tohoto bivaku je trubková konstrukce z lehké slitiny, která je doplněna o středové rozpěrné tyče. Jde o lety ověřenou konstrukci, která odolá i opravdu nepříznivým povětrnostním podmínkám. Důkazem toho je i to, že naprosto stejný systém konstrukcí používá i většina prémiových firem.

Látka bivaku a přehozu

I látka, ze které je ušitý bivak a přehoz, a kterou výrobce označuje jako D210, je vyrobena ze stejného materiálu, s jakým jsem se setkal u bivaků zvučných firem. Jde o kombinaci umělých vláken se zátěrem proti vodě a vlhkosti. Výrobce u látky udává odolnost vodního sloupce 5.000 mm.   Z vrchu je látka hrubší, zespoda je hladká a všechny švy jsou podlepené. Díky tomu je bivak 100% nepromokavý.

Vstupní otvor (dveře)

Bivak má jen jeden vstupní a zároveň větrací otvor. Ten je jak u bivaku samotného, tak i u zimního přehozu opatřen zipy, doplněn moskytiérou a slídovým oknem. U zimního přehozu je navíc ještě látkový vstup. A všechny tyto prvky můžete díky systému suchých zipů různě kombinovat. Celý vstupní otvor pak můžete i vyrolovat nahoru a připevnit ke konstrukci pomocí plastových přezek (tzv. trojzubců).

Čelo bivaku

Celé přední čelo bivaku QT Bivvy 2 Man je na zip, takže jej můžete v letních vedrech celé odepnout. Což je také skvělá vlastnost, kterou ocení všichni, kdo mají rádi spaní s pohledem na zapadající slunce. Díky tomuto systému také bivak krásně větrá.

Držáky prutů

Na konstrukci bivaku jsou i dva držáky prutu. To je doplněk, který určitě, stejně jako já, ocení i mnozí z vás. Držáky jsou vyrobeny ze silné látky a jsou opatřeny suchými zipy.

Kolíky

Dnes si už ani nedokáži přestavit, že by kvalitní bivak měl jiné nežli zavrtávací a zatloukací kolíky. I bivak QT Bivvy 2 Man je samozřejmě má. I zde jde o naprosto stejné kolíky, které používají i ostatní výrobci. Kolíky výrobce dodává jak k bivaku, tak k přehozu samotnému.

Podlážka

Podlážka je vytvořena z pogumované látky. Díky tomu je podlážka snadno omyvatelná, pevná a přitom lehká. Výrobce na svém prospektu udává, že podlážka je k bivaku připevňována pomocí klasického zipu, ale já dostal bivak s podlážkou na zip suchý, což je nakonec mnohem lepší. Ono pokud se vám do bivaku náhodou někde na rybách dostane myš, alespoň má kudy z bivaku utéct a nemusí si cestu dovnitř či ven prokousávat a bivak tak poškodit.

Obal na bivak

Obal na bivak je ušit z kvalitní a pevné látky, je opatřen dvěma popruhy na nošení a uzavírá se mohutným zipem. Celý bivak do něj pohodlně a bez jakýchkoliv problémů složíte. Což je další bonus navíc. Mnohdy se totiž setkávám s obaly, do kterých musím bivaky vysloveně narvat.

Naopak obaly na přehoz, tyče a kolíky jsou vyrobeny z levných materiálů, což mi ale nakonec vůbec nevadí. Ty jsou totiž při přepravě uvnitř obalu na bivak, kam se všechno dohromady pohodlně vejde.

Rozměry a pohodlí

Do bivaku se celkem pohodlně vejdou dva rybáři i s veškerým svým vybavením. Pro jednoho rybáře jde pak o opravdu velký luxusní bivak. Rozměry postaveného bivaku jsou: maximální výška 150 cm, šířka 260 cm a délka 280 cm. Váha celého bivaku je 12 kilogramů a transportní rozměry 120x23x23cm.

A mé zhodnocení na závěr

Stručněji a jasněji to vyjádřit nedokáži. Bivak svými rozměry patří sice do třídy středních bivaků, ale pro dva rybáře a díky své ceně, užitné hodnotě a kvalitnímu zpracování nemá na našem trhu podle mého názoru vůbec žádnou konkurenci. Takže pokud se po přečtení těchto řádků rozhodnete pro jeho koupi, věřím, že s ním budete spokojeni, stejně jako já.

S pozdravem Petrův zdar, Slávek Freecarp.

Galerie

Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?
Existuje cenově dostupný  a kvalitní bivak pro dva rybáře?

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR