Prodejnu v Plzni máme sice zavřenou, ale eshop běží na plné obrátky. Dnes objednáte, zítra dodáme. Více zde.
0 Kč 0

V košíku nemáte prozatím žádné zboží.

Kryštof
Kučera
Mikbaits s Chyť a pusť

Recenze na bivak Cayenne Pro Bivvy od firmy K-Karp

Naposledy nakoupili

Jiří F. před 5 minutami
Delphin Šňůra Nexo 12

Delphin Šňůra Nexo 12

U dodavatele 697 Kč 774 Kč
Jan Z. před 10 minutami
Zfish Pouzdro na Pruty Rod Holdall 3 Rods 130cm
Jan H. před 12 minutami
Fox Přehoz EOS 1 Man Bivvy Skin

Fox Přehoz EOS 1 Man Bivvy Skin

U dodavatele 2 080 Kč
Jiri K. před 13 minutami
Fox Softshellová Bunda Collection Orange & Black Shell Hoodie
Vloženo 03.11.2014 - Autor: Slávek FreeCarp
Recenze na bivak Cayenne Pro Bivvy od firmy K-Karp

Když jsem před nedávnem ze zvědavosti opět zavítal na e-shop firmy Chyť a Pusť a projížděl, co nového firma zařadila do svého sortimentu, objevil jsem novinku, která mne zaujala. Tou novinkou byl bivak střední velikosti Cayenne Pro Bivvy od firmy K- Karp.


Protože jsem k tomuto výrobku na stránkách firmy nenašel kromě jedné jediné fotografie a stručného popisu žádné další informace, rozhodl jsem se požádat majitele firmy Chyť a Pusťaby mi bivak na víkend zapůjčili. Tak jsem se na tento cenově velmi zajímavý výrobek mohl podívat, jak se říká, zblízka. Jarda i Martin s mým návrhem souhlasili, a proto vám všem, kdo uvažujete o koupi tohoto výrobku, mohu nabídnout svůj pohled na něj.

Velikost

Vnitřní prostor tohoto bivaku mne opravdu mile překvapil. Přestože je bivak inzerován jako ONE MAN, musím říci, že je velice prostorný. Vejde se do něj nejen opravdu velké lehátko, ale s přehledem do něj naskládáte i veškeré vaše vybavení, židličku, a ještě stále v něm zbude dostatek prostoru. Co se týká výšky, i tam jsem byl velmi spokojen, protože i já, se svými skoro dvěma metry, jsem se v něm cítil naprosto pohodlně.

Konstrukce

Velkou zvláštností je garážová konstrukce bivaku. Je vyrobena jak z trubek, tak z
tyčí. Jde o celkem zajímavý prvek, který řeší nejen cenu, za kterou je vyroben, ale i jeho užitnou hodnotu. Spodní část konstrukce, která je při větrných poryvech nejvíce zatěžována, je vyrobena z trubek, a tím se stává pevnější a odolnější. Vrchní část, která je namáhána méně, je vyrobena ze sklolaminátových tyčí. Celý bivak je vyztužen dvěma rozpěrnými tyčemi, které zpevňují bivak jako celek a udrží jej i bez použití zavrtávacích kolíků.

Plášť

Plášť bivaku je vyroben z PVC a všechny jeho švy jsou polepené, takže nehrozí zatékání. Tento materiál podle mého názoru zvolil výrobce právě proto, aby co nejvíce snížil cenu bivaku. Jde ve své podstatě o stejný materiál, který je často používán na rybářských deštnících. Materiál sice není tak pevný a odolný jako látka, ale bez problému vás ochrání před povětrnostními podmínkami, které panují právě u nás. Ovšem na velká a větrná jezera, kde opravdu hodně fouká, bych si jej nevzal. Co se týká prodyšnosti materiálu, tak i tady je jeho funkce, pokud jej úplně uzavřete, velmi snížena. Ovšem s tímto problémem si výrobce šalamounsky poradil a bivak vybavil čtyřmi velkými větracími okénky, která jsou doplněna moskytiérou,
a tím problém s prodyšností vyřešil. Díky této úpravě vám bivak bude i ve velkých vedrech krásně větrat. Tři okénka jsou vpředu a jedno je v zadní částí bivaku. 

Kolíky a podlážka

Součástí bivaku jsou klasické zavrtávací kolíky a podlážka. Kolíky jsou ochráněny proti korozi a jsou osazeny závitem pro lepší uchycení do podloží. Podlaha bivaku je vyrobena z folie, která je vyztužena vlákny. Není tak pevná jako pogumovaná podložka, ale tu byste u bivaků za tuto cenu stejně nikde nenašli.  

Celkové zhodnocení

Podle mého názoru se jedná o velmi dobrý výrobek za dobrou cenu, který vás ochrání před větrem i deštěm a je určitě vhodný do našich povětrnostních podmínek. Co se týká období jeho využití, tak běžnou hladinu komfortu, kterou každý z nás na rybách potřebuje mít, vám bivak bude skýtat od půlky jara do půlky podzimu. V zimním období už bude pobyt v něm jen pro opravdu "vostrý hochy". Takže podle mě je bivak ideální pro ty rybáře, kteří tráví u vody víkendy, nebo pro ty z vás, pro které sezona začíná v dubnu a končí v půlce října. Ti s ním budou určitě spokojeni.

S pozdravem Petrův zdar, Slávek Freecarp.

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR