Zábava a inspirace

„Část mého okolí mě má za tichého blázna“

Jarda převzal štafetu od Tomáše Běhounka a zodpověděl nám na pád dotazů o jeho rybářské vášni. Jardu Půtu jste mohli potkat na naší prodejně nebo možná znáte jeho hlas z telefonického rozhovoru. Popsal nám své rybářské začátky, prozradil, čím se u vody řídí, co na jeho koníček říká jeho okolí a mnoho dalšího.

29.04.2019 3 minuty čtení

„Část mého okolí mě má za tichého blázna“

Jarda převzal štafetu od Tomáše Běhounka a zodpověděl nám na pád dotazů o jeho rybářské vášni. Jardu Půtu jste mohli potkat na naší prodejně nebo možná znáte jeho hlas z telefonického rozhovoru. Popsal nám své rybářské začátky, prozradil, čím se u vody řídí, co na jeho koníček říká jeho okolí a mnoho dalšího.

1) Jak jsem se dostal/a k rybaření a jak dlouho se mu už věnuju?

Asi v 9 letech jsem s rodiči začal jezdit stanovat na Hracholuskou přehradu. V místním kempu mě připadalo, že snad každý je rybář a vše se točí jen kolem ryb. Chlapi se každý den hecovali, kdo uloví lepší kousek. Obdivoval jsem jejich nadšení a trávil všechen volný čas okolo vody pozorováním rybářů, jejich šikovnosti a způsoby lovu. Samozřejmě neskutečné zážitky jsem prožíval, když rybáři zdolávali ryby a já na břehu se nemohl dočkat, co za rybu se vlastně skrývá na háčku. To byly moje první krůčky k rybařině. Na svoji první povolenku jsem si počkal asi 20 let, když byl konec s mojí sportovní kariérou a nevěděl, co dělat ve městě s volným časem. Okolo rybaření se motám, dá se říct, již skoro 30 let. Ale je to asi 10 let, co trávím většinu volného času u vody.

2) Co mě na tom nejvíce baví?

Dalo by se říci, že adrenalin při zdolávání ryb, když netušíte, co vás čeká na druhém konci vlasce.

3) Co říká na můj koníček rodina a přátelé?

To bych rozdělil na 2 tábory. Ten první mi plně rozumí a chápe. A ten druhý mě má za tzv. „tichého blázna“. Každopádně vím, že oba dva tábory mi přejí krásné úlovky a drží palce při každé vycházce k vodě.

4) Kde nejraději rybařím a proč?

Nejraději rybařím na Hracholuské přehradě, kde máme chatu a rád tam trávím volný čas.

5) Moje oblíbená montáž?

Jelikož většinu času vláčím, tak bych řekl, že kmenovou šňůru či vlasec dovážu fluorocarbonem.

6) Jaký je můj dosavadní největší úspěch / na co jsem nejvíce pyšná/ý?

Myslím si, že moje úspěchy by spíš zhodnotilo moje okolí. Mě v hlavě zůstávají spíše neúspěchy, ze kterých se snažím poučit.

7) Láká mě rybaření v zahraničí? Pokud ano, kde?

Určitě láká, jelikož mojí srdeční záležitostí je Barcelona, takže bych její návštěvu nejlépe spojil s rybařením na Ebru. Hned na druhém místě je Švédsko a lov štik.

8) Mám nějaký tajný rybářský sen?

Rybářské sny jsem míval a teď jsem opravdu rád, že už se mi nezdají. Zavánělo to už fanatismem ? Ale teď vážně. Žádnou vysněnou rubu nemám. Jsem vděčný sv. Petrovi za každý úlovek od ouklejky po sumce.

9) Co dělám pro Chyť a pusť a co mě na ní nejvíce baví?

Tohle období se věnuju v Chyť a pusť přípravě internetových objednávek, komunikaci po telefonu se zákazníky a prodávání na nové prodejně. Nejvíce mě na mé práci baví komunikace s rybáři na prodejně.

10) Nějaká zajímavá příhoda během rybaření nebo z práce?

Příhod mám si myslím dost, vždy záleží nejvíce s kým na ryby chodíte ? Teď mě napadá jedna… (ale ta byla tak dlouhá, že vydala na samostatný článek pozn. red. :-)) Napínavý příběh Jardy o záhadě ztraceného prutu si můžete přečíst tomto článku od vody.

11) Mám nějaký tajný tip nebo vychytávku v souvislosti s rybařením?

Tip nebo vychytávku? Spíš si myslím, že je důležité ryby vůbec najít a pak reagovat podle jejich apetitu. Většinou se držím hesla „v jednoduchosti je krása“.

12) Štafetu předávám a příště nám o sobě více prozradí…

…můj zkušený spolupracovník, lovec kaprů David Čermák.

 

Davide, těšíme se i na tvůj rybářský příběh!

Petrův Zdar

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR