Zábava a inspirace

Co sbalit s sebou na ryby

Správná výbava je základem úspěchu každé rybářské výpravy. Proto se vyplatí si na balení vyčlenit dostatek času a nenechat vše na poslední chvíli! Rybaření je přece zábava a zároveň odpočinek, tak proč se zbytečně stresovat přípravou. Abychom vám to trošku ulehčili, máme pro vás pár rad, kterými se můžete nechat inspirovat.

22.06.2018 5 minut čtení

Co sbalit s sebou na ryby

Správná výbava je základem úspěchu každé rybářské výpravy. Proto se vyplatí si na balení vyčlenit dostatek času a nenechat vše na poslední chvíli! Rybaření je přece zábava a zároveň odpočinek, tak proč se zbytečně stresovat přípravou. Abychom vám to trošku ulehčili, máme pro vás pár rad, kterými se můžete nechat inspirovat.

Myslete na všechno

Promyslet si musíte nejen výbavu, ale i úlovek, na který budete mít políčeno. Od toho se samozřejmě odvíjí vše ostatní, co se týče rybářských potřeb až po výběr terénu. Je naprosto zbytečné s sebou tahat vybavení na sumcařinu, když víte, že chcete jít na pstruhy. Když narazíte na nějaké zajímavé místo plné ryb, tak si ho zapamatujete a vyrazíte tam jindy. Jednoduše je dobré si uvědomit, že všechno, co si sbalíte, musíte nějak dopravit na místo určení. Nejpravděpodobněji i odnést, tak si toho nenakládejte na bedra víc než musíte.

Kdo je připraven, není překvapen

Berte v potaz, že když jdete na ryby, jedná se o klasický pobyt v přírodě. Musíte být připravení na vše, co vás může potkat. A že to občas mohou být opravdu překvapení! Krom prutů tedy určitě nezapomeňte:

  • NÁHRADNÍ OBLEČENÍ - nikdy nevíte, kdy začne pršet, nebo že dokonce skončíte ve vodě sami. V takovém případě budete rádi, když najdete v batůžku něco suchého na převlečení, než usušíte svůj původní oděv.
  • ZDROJ SVĚTLA - nějaká baterka, nebo alespoň svíčka se hodí vždycky. Může vás znenadání překvapit tma, můžete najít zajímavou jeskyni, kterou budete mít chuť prozkoumat. A když zapomenete na moderní technologie, vyrobte si alespoň louči. Ale na to potřebujete...
  • ZDROJ OHNĚ - sirky jsou k vodě docela nepraktické, zapalovač se zdá být lepší variantou.
  • NŮŽ - ,,Každý správný muž nosí sobě nůž‘‘ říká staré pořekadlo. Ale mějte ho u sebe raději všichni, bez ohledu na pohlaví. On je totiž nůž velice dobrým pomocníkem nejen pro trampy a skauty, ale i pro rybáře.
  • KPZ - krabička poslední záchrany. Co do ní patří, se dá zjistit na internetu, ačkoliv každý má svou trošku pozměněnou verzi, základ zůstává.
  • PLÁŠTĚNKU - úplně nejideálnější je sehnat pláštěnku ve tvaru ponča. Ta se dá totiž využít nejen jako pláštěnka, pod kterou schováte sebe a náklad na zádech, ale můžete si ji složit pod zadek, abyste neseděli na mokrém či studeném. V případě nutnosti se z ní dá udělat přístřešek.
  • EŠUS - do něj lze nejen schovat oběd a později ho i ohřát, ale dá se v něm nosit v podstatě všechno, co je nosit třeba. Od vody po březovou kůru na založení ohně. A když není ešus, vyplatí se alespoň...
  • PLECHÁČEK - ten má výhodu v tom, že bývá menší. Lze z něj samozřejmě pít, ale dá se v něm i ohřívat voda. A takový čaj z malinového listí je vyložená lahoda!

Co si sbalit na svačinku, nebo na oběd?

Záleží samozřejmě na tom, jak dlouhou výpravu chystáte. Jestliže si jdete zachytat na jedno odpoledne, nemusíte to s jídlem přehánět. Pokud vás čeká pořádný výlet, už se vyplatí zamyslet se nad jídelníčkem. Ten by měl být poskládaný tak, aby jídlo bylo co nejméně objemné, co nejlehčí, ale aby zasytilo. Nejlépe si sbalte to, co se dá ohřát v kotlíku, nebo ešusu, příprava ani konzumace vám nezabere moc času a budete spokojeni. V tomto vám velmi pomůže již hotové jídlo, které máte během pár chvil hotové.

Hodit se mohou také müsli tyčinky, proteinové nápoje nebo kaše, které si můžete jednoduše připravit s vodou.

V jednom průzkumu odpovídali rybáři na otázku: "Jak vypadá moje jídlo na rybách?" Výsledky byly následující:

Pečivo s přílohou

49 %

Grilovačka

22 %

Něco jiného

17 %

Nic

   7 %

Něco malého - oplatka, sušenky

   5 %

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR