Zábava a inspirace

Kam za rybami v ČR? Aneb nejoblíbenější kempy rybářů

S blížícím se létem přichází čas plánování vaší rybářské dovolené. Každý chceme pro sebe a své blízké jen to nejlepší, a proto bychom neměli zapomínat, jaké krásy naše země nabízí. Sepsali jsme pro vás malý přehled těch nejlepších rybářských kempů a autokempů, které stojí za to navštívit!

21.05.2018 5 minut čtení

Kam za rybami v ČR? Aneb nejoblíbenější kempy rybářů

S blížícím se létem přichází čas plánování vaší rybářské dovolené. Každý chceme pro sebe a své blízké jen to nejlepší, a proto bychom neměli zapomínat, jaké krásy naše země nabízí. Sepsali jsme pro vás malý přehled těch nejlepších rybářských kempů a autokempů, které stojí za to navštívit!

Portál Dokempu.cz pravidelně pořádá rozsáhlé ankety o nejlepší kemp. Propírá je horem dolem, zohledňuje celou řadu kritérií. Výsledkem je vypovídající seznam těch nej kempů v České i Slovenské republice. Několik kempů vhodných pro rybáře se také umístilo v TOP 10!

Camping Vranovská pláž (1. místo)

Kde: Jižní Morava - Znojemsko
Typy ubytování: Kemp, autokemp, chatky, bungalovy, penzion
Cena: Stan - 100 Kč/osoba/noc; auto - 100 Kč/den; chatka 3 780 Kč/týden (540 Kč/den)
Možnosti stravování: Restaurace, obchod s potravinami, stánky s občerstvením + kuchyňka - vše v areálu

Vranovská pláž si své prvenství pyšně obhajuje hned z několika důvodů. Vše tady máte po ruce, určitě nikde nezabloudíte, a kromě rybaření kemp nabízí celou řadu volnočasových aktivit. Navštívit můžete více účelové kurty, minigolf nebo si zahrát nějaký vodní sport (např. vodní fotbal nebo akvazorbing), či si zašplhat. I okolí kempu přímo nabádá k výletům. Minimálně na zámek Vranov si zajede většina návštěvníků.

Pokud patříte mezi vášnivé rybáře, měli byste brát v potaz, že přímo v kempu bývá hodně rušno. Pro tichou chvíli s prutem a rybami musíte popojít kousek dál, a svoje místečko určitě najdete.

Autocamp Sedmihorky (2. místo)

Kde: Český ráj
Typy ubytování: Stany, stany s podsadou, týpí, karavany, mobilní domy, chatky
Cena: Malý stan - 74 Kč /noc; auto - 79 Kč/noc; chatka 480 Kč/noc; osoba 58 Kč/noc
Možnosti stravování: Restaurace, stánky se smíšeným zbožím + kuchyňka - vše v areálu

Autocamp Sedmihorky se pyšní hned několika tituly - Kemp roku a Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi. Rybařit můžete na rybníku Bažantník, který je soukromým revírem. Ulovit zde můžete kapra, amura či lína. Loďky ale nechte doma, protože zde z nich lovit nemůžete. Co byste u sebe ale vždy měli mít je vyprošťovač háčků a podběrák.

I tady se dá velice dobře sportovně vyřádit! Zahrát si můžete například minigolf nebo ping-pong. Své ratolesti určitě vezměte s sebou! Zábavy se pro ně najde spoustu.

Autocamp OASA (7. místo)

Kde: Jihočeský kraj - Staňkov
Typy ubytování: Stany, karavany, chatky
Cena: Osoba 50 Kč/noc; stan 50 Kč/noc; auto 50 Kč/noc; chatka 750 Kč/den
Možnosti stravování: Snídaně, kiosek s hotovým občerstvením, možnost vlastního vaření

Autcamp OASA se stal roku 2015 nejlepším kempem v Jihočeském kraji. Nachází se v blízkosti vyhlášených třeboňských rybníků, které jsou ideální pro rybolov.

Příjemné prostředí a personál dodává kempu pohodovou atmosféru. I vaše děti se můžou vyřádit! Vy si naopak na chvíli odpočinete a je pošlete na zdejší zábavní atrakce. Velice populární jsou zde i cyklostezky. Takže s sebou vezměte i kolo, ať můžete poznávat krajinu.

Rybářské kempy a autokempy doporučené rybáři

Kam nadšenci do rybaření opravdu nejraději jezdí? Na to vám nejlépe odpoví právě sami rybáři. Prozkoušeným a oblíbeným místem se stal:

Vášův mlýn u Milevska

Kde: Jižní Čechy - Milevsko
Typy ubytování: Srubové dvojchatky, stany, karavany
Cena: Stan 40 Kč/den/osoba; karavan 120 Kč/den; chatka 400 Kč/den/2 osoby
Možnosti stravování: Stánek s občerstvením i posezením

Tento rybářský kemp se nachází na velice klidném a pohodovém místě. Lovit se dá u rybníku Váša, kde o ryby rozhodně není nouze! Váš úlovek může být například kapr, amur, lín, štika, candát, okoun nebo bílá ryba. V okolí se nachází spousta zajímavých míst. Udělejte si výlet a navštivte klášter Milevsko, hrad Zvíkov, zámek Orlík nebo Chýnovské jeskyně!

Autokemp Kapřík

Kde: Jižní Čechy - Chlum u Třeboně
Typy ubytování: Stany, karavany, chatky
Cena: Podle umístění
Možnosti stravování: Stánek s občerstvením

Na rybnících Hejtman a Staňkovský se rybáři rozhodně nenudí. V blízkosti se nachází rybářský autokemp Kapřík, kde se dají chytit opravdoví macci! Ubytování je zde rozděleno do dvou sektorů. Ten dražší se nachází přímo na břehu rybníku Hejtman. Za levnější peníz se můžete ubytovat asi o 100 metrů dál. Případně další kempy v České republice najdete na stránkách ceskeubytovani.cz

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR