Zábava a inspirace

Rybářské závody 2018

Začal nám nový rok a sním i plánování rybářských akcí. Pokud jste si dali jako novoroční předsevzetí, že chcete absolvovat ty nejzajímavější rybářské závody, nebo že se chcete zúčastnit co nejvyššího počtu, jste na správné adrese! Rádi vám představíme závody, které se letos uskuteční a na kterých byste rozhodně neměli chybět! A vybrali jsme pro vás opravdové lahůdky!

25.01.2018 5 minut čtení

Rybářské závody 2018

Začal nám nový rok a sním i plánování rybářských akcí. Pokud jste si dali jako novoroční předsevzetí, že chcete absolvovat ty nejzajímavější rybářské závody, nebo že se chcete zúčastnit co nejvyššího počtu, jste na správné adrese! Rádi vám představíme závody, které se letos uskuteční a na kterých byste rozhodně neměli chybět! A vybrali jsme pro vás opravdové lahůdky!

 

Feeder Master Cup

Datum: 7. a 8. 4. 2018
Místo: Katlov, Středočeský kraj
Typ: feeder
Závodníci: 2členné týmy
Startovné: 3 000 Kč
Max. počet účastníků: 28 týmů

Feeder Master Cup je zatím jediný naplánovaný feederový závod na rok 2018. Konat se bude na jezeře Katlov. Příjezd je možný už 6. 4. od 12:00 a ve 20:00 se budou losovat sektory. Soutěž je dvoukolová, každý den proběhne jedno kolo. Každý tým chytá maximálně na 2 pruty, každý z dvojice na jeden.

Ubytování je možné jak v nedalekém penzionu, tak na vyhrazeném místě pro stany. Místní penzion také nabízí možnost objednat si jídlo a nechat si ho donést. Večer si tam můžete sednout „na jedno“. Závod má i svou dobročinnou stránku. Proběhne totiž sbírka starého rybářského vybavení, která bude předána rybářským kroužkům, tedy našim mladým rybářským nadějím!

 

Jackson Trophy

Datum: 13.—16. 9. 2018
Místo: přehrada Hracholusky
Typ: přívlač z lodě
Závodníci: 2členné týmy
Startovné: 4 900 Kč
Max. počet účastníků: 60 posádek

Každý člun je určen pro 5člennou posádku. Lodě nesmí být u sebe na kratší vzdálenost, než je 50 metrů a v posádce se počítá se 2 rybáři a 3 nepovinnými členy - fotografem, trenérem a jeho asistentem. Ačkoliv fotograf být přítomen nemusí, kvalitní fotoaparát a mobilní telefon ano.

Soutěží se 2 dny - každý den jedno kolo. Je dobré si pořádně pročíst pravidla nejen kvůli bodování, ale i kvůli chování na hladině a různým limitům týkajících se vybavení a člunu. V blízkosti konání závodu je hned 5 kempů, ze kterých si můžete vybrat. Co se týče stravování, tak lze objednat snídaně a svačinový balíček, ovšem je potřeba to řešit s dostatečným předstihem.

 

Stairs2Hell

Datum: 11.—18. 8. 2018
Místo: Nové Mlýny
Typ: kaprařina
Závodníci: 3členné týmy
Startovné: 36 000 Kč
Max. počet účastníků: 96 týmů

Tenhle náročný, podle pořadatelů doslova „extrémní“, závod je jen pro opravdové borce. Přesto se mohou zúčastnit i rybáři od 14 let. Takový člen týmu nesmí ale na loď a alespoň jeden z trojice musí být plnoletý. Každý tým má povoleny 2 čluny (na lidský pohon, tedy veslování J) s tím, že alespoň jeden z týmu musí být vždy na břehu. Schváleny jsou 4 pruty.

Závod Stairs2Hell je závodem mezinárodním a organizuje jej společnost Europian Carpfishing Association společně s Moravským rybářským svazem, z.s.

 

IBCC

Datum: 22.—28. 4. 2018
Místo: Balaton
Typ: kaprařina
Závodníci: 2—3členné týmy
Startovné: 500 EUR záloha + 700 EUR doplatek
Max. počet účastníků: neuvedeno

International Balaton Carp Cup je jeden z nejprestižnějších kaprářských závodů na světě. Češi v nich zaznamenali velmi dobré výsledky. Vysoké úrovni odpovídá jak výše startovného, tak naopak i velmi cenné odměny.

Jedná se o soutěž silně internacionální ve všech směrech. Nejen, že se může přihlásit tým z jakékoli země, dokonce i družstva mohou být smíšená. Často se stává, že tvoří jeden tým Češi a Slováci. Pokud váháte a zajímají vás zkušenosti přímo z terénu, není problém vyhledat si třeba webové stránky českých zúčastněných týmů.

Pokud se rozhodnete přihlásit, připravte se na náročný týden. Hlášení účastníků probíhá už od 21. 4. od 8:00 ráno, ovšem místního času. Nezapomeňte na časový posun! A pozor, všichni účastníci musí být straší 18 let.

 

18. ročník poháru Svinovských tůní

Datum: 21. 4. 2018
Místo: Odra 2a/5
Typ: plavaná
Závodníci: do 18 let
Startovné: 50 Kč
Max. počet účastníků: neuvedeno

Tento závod je nejbližším dětským rybářským závodem roku 2018. Zúčastnit se mohou děti do 18 let. Rozděleny budou do 4 kategorií:

  1. začátečníci do 10 let
  2. žáci do 14 let
  3. žákyně do 14 let
  4. dorost do 18 let

 

Za symbolické startovné se pořídí občerstvení pro všechny mladé rybáře. Přihlášky je potřeba vyřídit do 15. 4. a na místě se legitimovat. Každý závodník je v průběhu soutěže odkázán sám na sebe, nesmí mu pomáhat ani rodiče či jiný rodinní příslušníci, ani trenér. Své ratolesti můžete pomoci koupí kvalitního rybářského vybavení.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR