Jakub KučeraVždy rád poradím
Kategorie

První "jarní" vycházky

Naposledy nakoupili

Stanislav B. před více jak hodinou
Zfish Tripod Elite 3 Rods + 2x Bite Indicator Zdarma!
Vítězslav N. před více jak hodinou
Matrix Box Double sided feeder & tackle box
Jiří S. před více jak hodinou
Prologic Hlásiče BAT+ Bite Alarm 3+1
Jan B. před více jak hodinou
Fox Triko T-Shirt Black/Orange
Vloženo 17.03.2015 - Autor: Carp team Čečelice
První "jarní" vycházky

Již koncem února, kdy jsme začali na internetu vídat první fotky od rybářů, kteří už nevydrželi sedět v pohodlí domova a navštívili svůj oblíbený revír. Naše chuť vyrazit poprvé v roce 2015 k vodě se tak stále zvětšovala. Nakonec jsme samozřejmě ani my neodolali a i přes chladné počasí jsme strávili několik hodin u vody.


Začátek března, voda kolem 4°C a aktivita ryb minimální. Co vymyslet na první jarní vycházku?

Z jara se naše snahy nesou v duchu malých návnad, malých háčků a menšího množství krmení a velké trpělivosti. Při úplně první návštěvě u vody jsme si připravili spodový prut s krmící raketou a malé množství partiklu. Do vody jsme postupně naházeli asi 0,5kg přibližně do vzdálenosti 75m od břehu na našem oblíbeném jezeře a naše nástrahy jsme umístili do hloubky 3,5m. Jako návnada nám dobře posloužili pelety v dipu o velikosti 12mm nadlehčené kuličkou pop-up boilie o velikosti 10mm. Naše vycházka trvala zhruba 6 hodin a přinesla nám záběry od kaprů o velikosti 59cm a 51cm. Počasí nám napoprvé moc nepřálo, teploměr ukazoval 3°C a foukal celkem silný vítr. I tak jsme velice rádi za první "vlaštovky" v tomto roce.

Při naší druhé vycházce k vodě se počasí umoudřilo a teploměr ukazoval 11°C. To by byla škoda nevrazit k vodě, říkali jsme si. Po prvním úspěchu jsme se i přesto rozhodli pro menší změnu taktiky. Chtěli jsme vyzkoušet jak budou ryby reagovat na velmi malé množství krmení v podobě halibut pelet a hrsti kuliček boiliesu. Vše jsme dostali do vody pomocí rakety Spomb a spodového prutu. Jako návnadu jsme opět použili naší oblíbenou kombinaci pelety s popkou, ale na jeden prut jsme nastražili 16mm boilies na zkoušku. Během pár hodin se nám podařilo udělat tři záběry od kaprů o velikosti 50-60cm.

Nevíme sice, jestli za větší aktivitu ryb mohlo teplé počasí nebo změna krmení, ale i tak jsme velice rádi za každou rybu, která se nám podaří takhle brzy. Takže i vy neleňte a vypravte se k vodě. Kapři začínají být aktivní a velice hladoví a i za studeného počasí se dá první kapr chytit. Co na tom, že první kapři nemají 10kg? Každá ryba chycená na začátku března nebo dokonce na konci února je velmi cenná a určitě udělá radost každému z nás.

Carp team Čečelice

Galerie

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR

arrow banner-prepinani-kruh cart desktop-vyhledavani detail-kategorie-dalsi detail-video drobeckova-navigace-sipka hlavicka-kosik hlavicka-menu-sipka hlavicka-uzivatel kategorie-filtry-tahlo-vnitrek kategorie-filtry-vnitrek-posuvnik kategorie-filtry-zrusit kategorie-stitky-novinka-okraj kategorie-stitky-novinka-pozadi kategorie-stitky-sleva-okraj kategorie-stitky-sleva-pozadi kategorie-stitky-video-okraj kategorie-stitky-video-pozadi kategorie-zobrazit-dalsi kosik-hvezdicka kosik-kroky-sipka-velka kosik-minus kosik-plus kosik-zrusit mate-dotaz-mobil mate-dotaz-zeleny-vnitrek mobil-detail-dotaz mobil-detail-kalkulacka mobil-hlavicka-menu mobil-hlavicka-menu-sipka mobil-stitky-akce mobil-stitky-novinka mobil-stitky-sleva mobil-stitky-varianty objednavka-telefon oblibene-popruh-okraj oblibene-srdce paticka-mailing paticka-prodejna-email paticka-prodejna-telefon paticka-vyhody-darek paticka-vyhody-dnes-objednate paticka-vyhody-doprava paticka-vyhody-garance paticka-vyhody-prodejna paticka-vyhody-splatky paticka-youtube paticka-zaskrtnuti-male paticky-instagram prepinani-meny-zrusit rozbalovaci-menu-vyrobci rozbalovaci-menu-zbozi-v-akci sipka-mala-tucna sipka-mala-vpravo sipka-velka-dolu sipka-velka-vpravo skladem-zaskrtnuti splatky-displej splatky-kalkulacka truck user zoom