Zprávy od vody

První obr letošní sezony uloven!

Přinášíme vám horkou novinku letošní kaprařské sezóny. 

22.06.2014 3 minuty čtení

První obr letošní sezony uloven!

Přinášíme vám horkou novinku letošní kaprařské sezóny. 

 

První obr letošní sezony uloven

Přinášíme vám horkou novinku letošní kaprařské sezóny.  Angličan Scott Phillips ulovil na jezeře Graviers, které leží poblíž francouzského Dijonu, obřího lysce vážícího 44,906 kilogramů. Jen o necelý kilogram váhy tak tato obří ryba zaostává  za světovým rekordem lysce, který byl před dvěma lety uloven v Maďarsku na jezeře Aqua, jehož váha při ulovení byla 45,813 kilogramů.

 

A co o úlovku této nádherné ryby říká sám šťastný lovec?  Tady máte jeho první slova :

„Byl to pro mne naprosto nezapomenutelný zážitek. Ryba mi zabrala ve 22:30 hod na boilie Freshwater Shrimp  od firmy Trent Baits. Najednou se mi rozjela cívka mého navijáku a signalizátor záběru ječel jak smysl zbavený. Přisekl jsem a už od první chvíle jsem cítil, že to bude velká ryba. Neváhal jsem ani vteřinu, skočil jsem do přistavené lodi a vydal se za ním na jezero. Po asi 25 minutách souboje jsem tuhle příšeru z hlubin Graviers podebral a vrátil se i sní zpátky, abych jí mohl zvážit a vyfotit. Už v lodi mi bylo jasné, že váha ryby byla obrovská, ale když se při vážení ručička váhy zastavila na pro mne do té doby neskutečných 44,906 kilogramech, nemohl jsem ani popadnout dech. Byl jsem prostě šťastný a děkuji svatému Petrovi, že při mně během celého souboje stál a že mi dopřál tento nezapomenutelný a pro mne naprosto úžasný zážitek prožít.“ Tolik slova šťastného lovce.

Graviers:

A pokud i vy čtenáři internetového magazínu Chyť a Pusť máte chuť zajet si na tohle jezero obřích lysců, věřte, že od nás z Čech to tam není zase tak daleko.  Z Prahy je to cca 900 kilometrů a po dálnici to bez jakýchkoliv problémů zvládnete za necelých osm hodin. Jak už jsem se v první části tohoto článku zmiňoval, jezero se nachází kousek pod francouzským městem Dijon. Jedná se starou pískovnu s rozlohou 11 ha. V roce 2002 bylo jezero zrekultivováno a upraveno tak, aby se v něm dařilo hlavně kapří osádce. A jak je vidět  na úlovcích z poslední doby, kaprům se zde opravdu daří. 

Odkaz na stránky jezera: http://www.lukemoffatt.com/contact/contact_top.shtml

 

S pozdravem Petrův zdar, Slávek Freecarp.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR