Alessandro BiancardiNakupuji zde pravidelně
Kategorie

Rekordní úlovky kaprů 30 plus: rumunská legenda - "The Big Raduta Common"

Naposledy nakoupili

Jaroslav Š. před 12 minutami
Giants Fishing Hlásič Bite Alarm TRS (12V Baterie) AKCE 1+1!
Milada B. před 13 minutami
NGT Taška QuickFish Green Carryall
Miloslav K. před 15 minutami
Mivardi Pouzdro na kaprové pruty CamoCODE 215
Jaroslav P. před 27 minutami
Giants Fishing Přístřešek Oval Umbrella 60
Vloženo 02.12.2014 - Autor: Slávek FreeCarp
Rekordní úlovky kaprů 30 plus: rumunská legenda - "The Big Raduta Common"

Náš magazín Chyť a Pusť vám přináší zbrusu novou rubriku nazvanou „Rekordní úlovky kaprů 30 plus“,  která, jak všichni doufáme, se Vám, našim čtenářům, bude líbit. Uvidíte v ní fotografie opravdu velkých kaprů, kteří byli v Evropě uloveni. Dočtete se, kdo je chytil, na jakém revíru to bylo a možná i mnoho dalších zajímavých a užitečných informací, které by se vám mohly hodit, až v nové sezoně za kapry vyrazíte. Nejprve se ale podíváme trochu do historie, kdy kaprařina byla ještě v plenkách, a poté budeme pokračovat až do současnosti, kdy se tento způsob lovu velkých kaprů stal určitým stylem života mnohých z nás.


Anglická legenda kaprařské scény a redaktor časopisu Carpworld Tim Paisley se v květnu 2001 vydal na proslulé rumunské jezero Sarulesti (Raduta) a podařilo se mu zde ulovit na tu dobu obrovského kapra šupináče o váze 33,45 kilogramů. Tento opravdu obří kousek už byl během posledních čtyř let před tím, nežli ho ulovil Tim, chycen několikrát, ale nikdy ne na takové váze. A proto dostal jméno "The Big Raduta Common". Bohužel byl ale Tim Paisley také posledním, komu se ho podařilo ulovit, protože "The Big Raduta Common" byl v únoru následujícího roku nalezen v jedné zátoce mrtvý.

Jméno rybáře: Tim Paisley

Druh kapra: kapr šupináč pojmenovaný jako "The Big Raduta Common"

Hmotnost kapra: 33,450 kg

Datum úlovku: květen 2001

Země: Rumunsko

Jezero: Lake Sarulesti

Kapraři, kteří měli to štěstí, že i jim se "The Big Raduta Common"podařilo ulovit:

1997, Michael Quak (Německo): 31,8 kg

1998, Paul Jones (Anglie): 27,7 kg

Květen 1999, Sandy Hough (Anglie): 32,7 kg

Říjen 1999, Hemut Grabmayer (Rakousko): 31,8 kg

Jaro 2000, Hemut Zaderer (Rakousko): neznámá Hmotnost

Léto 2000, Ardy Veltkamp (Německo): 31,5 kg

Květen 2001, Tim Paisley (Anglie): 33,45 kg

Komentáře ke článku (0)

Přidat příspěvek

Zatím žádné názory


2018 Chyť a pusť· Technicky zajišťuje: Simplia s.r.o.· Design a UX: Petr Široký

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR

arrow banner-prepinani-kruh cart desktop-vyhledavani detail-kategorie-dalsi detail-video drobeckova-navigace-sipka hlavicka-kosik hlavicka-menu-sipka hlavicka-uzivatel kategorie-filtry-tahlo-vnitrek kategorie-filtry-vnitrek-posuvnik kategorie-filtry-zrusit kategorie-stitky-novinka-okraj kategorie-stitky-novinka-pozadi kategorie-stitky-sleva-okraj kategorie-stitky-sleva-pozadi kategorie-stitky-video-okraj kategorie-stitky-video-pozadi kategorie-zobrazit-dalsi kosik-hvezdicka kosik-kroky-sipka-velka kosik-minus kosik-plus kosik-zrusit mate-dotaz-mobil mate-dotaz-zeleny-vnitrek mobil-detail-dotaz mobil-detail-kalkulacka mobil-hlavicka-menu mobil-hlavicka-menu-sipka mobil-stitky-akce mobil-stitky-novinka mobil-stitky-sleva mobil-stitky-varianty objednavka-telefon oblibene-popruh-okraj oblibene-srdce paticka-mailing paticka-prodejna-email paticka-prodejna-telefon paticka-vyhody-darek paticka-vyhody-dnes-objednate paticka-vyhody-doprava paticka-vyhody-garance paticka-vyhody-prodejna paticka-vyhody-splatky paticka-youtube paticka-zaskrtnuti-male paticky-instagram prepinani-meny-zrusit rozbalovaci-menu-vyrobci rozbalovaci-menu-zbozi-v-akci sipka-mala-tucna sipka-mala-vpravo sipka-velka-dolu sipka-velka-vpravo skladem-zaskrtnuti splatky-displej splatky-kalkulacka truck user zoom