Zábava a inspirace

Rybářské zájezdy do zahraničí

Cože? Vy už máte veškeré české rybníky a řeky vylovené? Chtěli byste někam jinam, že? Rybaření v zahraničí je veliké lákadlo pro velkou skupinu rybářů. Cestovní kanceláře to dobře vědí, a proto nezahálejí a nabízejí přímo rybářské pobyty. Ale cestovka nemusí být jediné řešení. Pojďme se společně podívat, jak a kam vycestovat za vysněnými úlovky.

15.05.2018 5 minut čtení

Rybářské zájezdy do zahraničí

Cože? Vy už máte veškeré české rybníky a řeky vylovené? Chtěli byste někam jinam, že? Rybaření v zahraničí je veliké lákadlo pro velkou skupinu rybářů. Cestovní kanceláře to dobře vědí, a proto nezahálejí a nabízejí přímo rybářské pobyty. Ale cestovka nemusí být jediné řešení. Pojďme se společně podívat, jak a kam vycestovat za vysněnými úlovky.

Norský ráj

Norský ráj je ideální variantou, jestliže vás lákají rybářské zájezdy do Norska, ale norsky neumíte a uvítali byste ubytování u Čechů. Je to totiž rybářský kemp, který vlastní naši krajané. Veškeré nabízené služby má navíc pořádně vymakané!

Apartmány zde jsou vždy po dvou, čtyřech nebo šesti lůžkách. Ceny nejsou moc nízké, ovšem uvědomte si, že ke každému apartmánu dostanete ještě loď. Veškerý personál samozřejmě hovoří česky. Díky tomu si můžete v klidu nechat poradit, ať jste začátečník, nebo ostřílený bard. Vždycky je co se naučit. Pokud s sebou nechcete vláčet rybářské potřeby, nebo něco zapomenete doma, můžete si vybavení vypůjčit přímo na místě. O výbavě do Norska si můžete přečíst v našem speciálu o norské výbavě,

Cesta do Sivinky, kde se Norský ráj nachází, trvá z České republiky přibližně 14—16 hodin.

A co se dá zde lovit? Možnosti jsou skutečně široké – tresky, mníci a další (přečtěte si o dalších druzích ryb, které můžete ulovit v Norsku). Můžete chytat na otevřeném moři, ale i ze břehu nebo ve fjordech. V nedalekých jezerech si zase stojí za to počíhat na sladkovodní ryby.

Worldfishing.cz

Když se nechcete vázat na předem vykreslené nabídky a máte pocit, že jste náročný zákazník a vyžadujete individuální přístup, je pro vás agentura Worldfishing to pravé rybářské!

Tato cestovní kancelář se specializuje na vytvoření vaší dovolené, či zážitkového pobytu přesně na míru. Ať už chcete jet sami, nebo s rodinou, vždycky vám pomohou vybrat místo z celého světa i kompletní náplň času stráveného v zahraničí přesně pro vás. Dokonce vám v případě zájmu přiřadí i zkušeného poradce a průvodce.

Zajišťují všechno od dopravy až o ubytování jako takové. Dokonce mají v nabídce i cestovní pojištění. Stačí si vybrat jednu z mnoha destinací a vyrazit. V nabídce jsou evropské státy jako Norsko, Švédsko, Chorvatsko, Irsko, Polsko, ale i řada amerických destinací, z nichž můžeme jmenovat třeba USA, Kanadu a Amazonii, ale můžete navštívit třeba také asijské Mongolsko či Thajsko, nebo dokonce jednu ze tří afrických destinací.

Cestovní kancelář PEPA

Na podobném principu funguje i cestovní kancelář PEPA, která také zprostředkovává zájezdy a pobyty na míru. Jak sami informují, veškeré nabízené lokality jsou jejich lidmi, takže vědí, do čeho vás posílají a dokážou vám tím pádem kvalifikovaně poradit. Navíc pravidelně jezdí revíry kontrolovat, jestli je v nich dostatek ryb.

Díky svým zkušenostem nejen s rybařením, ale i s konkrétními revíry vás mohou zaměstnanci kvalifikovaně informovat o vybavení, jaké nesmíte zapomenout doma, ale i např. jaké oblečení zvolit atp.

Pro dobrodruhy mají v nabídce i neprobádané krajiny Aljašky, Kamčatky atd. V případě, že byste se chtěli vydat na podobnou expedici, musíte počítat s úplně jinou cenovou kategorií. Pokud se vám ale tato cestovka zalíbí a budete s ní vyrážet do světa častěji, dostane se vám, jakožto stálému zákazníkovi, nadstandardní péče nad rámec katalogových nabídek.

Domluvu preferuje kancelář ústní, ovšem lze vše sjednat i po telefonu. Hlavní sídlo má firma v Praze, ale pobočky naleznete po celé České republice i na Slovensku.

Pokud se vydáte do zahraničí, nezapomeňte si sjednat také cestovní pojištění. Na trhu jich najdete spoustu, proto vám při výběru mohou pomoct také recenze a srovnání nejlepšího cestovního pojištění.

Pokud se budete chystat tedy do zahraničí, zde je zapotřebí sjednat cestovní pojištění (https://www.arecenze.cz/cestovni-pojisteni/). Na trhu jich je několik, zde jsem pro vás našli článek, na kterém najdete recenze cestovních pojištění. Zkuste se na něho podívat a třeba vám to pomůže při výběru.

Sumci ve Španělsku

Možná máte už dávno vyhraněný názor a víte, že chcete vyrazit na sumce. Tak co třeba do Španělska? Na poloostrově Playas de Chacón, nedaleko města  Caspe, se nachází na břehu přehrady Mequienza jeden docela útulný kemp. V blízkosti je řeka Rio Ebro, kde se nacházejí naprosto výjimečné kousky sumců, kaprů a candátů. Pokud chcete ulovit pořádného macka, tady je úspěch téměř dopředu zaručen. Zájezdy za těmito trofejními úlovky pořádá společnost Sumci.com.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR