Zprávy od vody

Nové Mlýny dobrodružství od začátku až do konce - Ondřej Švanda

Po roce se opět vydávám s mámou na rybářskou dovolenou pod Pálavské vrchy. V sobotu ráno vyrážíme z Nového Města na Moravě a za hodinu a půl už nás vítá vinařská obec Strachotín. Následující týden budeme užívat tak trochu každý po svém.

18.08.2009 3 minuty čtení

Nové Mlýny dobrodružství od začátku až do konce - Ondřej Švanda

Po roce se opět vydávám s mámou na rybářskou dovolenou pod Pálavské vrchy. V sobotu ráno vyrážíme z Nového Města na Moravě a za hodinu a půl už nás vítá vinařská obec Strachotín. Následující týden budeme užívat tak trochu každý po svém.

 

Nové Mlýny dobrodružství od začátku až do konce

Po roce se opět vydávám s mámou na rybářskou dovolenou pod Pálavské vrchy. V sobotu ráno vyrážíme z Nového Města na Moravě a za hodinu a půl už nás vítá vinařská obec Strachotín. Následující týden budeme užívat tak trochu každý po svém. Na nic se nečeká, beru z auta bivak, a jde se pomalu stavět na hráz.

Fouká silný severní vítr, který práci znepříjemňuje. Bohužel co se nestane, vítr bezhlavě nabral bivak, vytrhal všechny kolíky, a dělá s ním nevídané věci. I tak se nevzdávám a stavím ho znovu.  Během pár hodin vše postaveno, lovná místa nachystané a jen čekat na záběr. Během druhého dne, co nepřichází záběr, jdu opět na vodu, a pečlivěji hledám místo, když zkouším projet místo kde jsem chytal prvně, kroutím nad tím hlavou, co dělám neustále za chyby. Poposunuji se směrem ke břehu, kde nacházím za pásem kořenů čisté místo, které se mi jeví velmi dobré.

Na večer přichází i první kontaktní kapr o váze 8kilo. Dny přibývají, a já tahám ryby pouze do 6.5kg. Hlásí opět silný severní vítr, pro jistotu přemisťuji bivak pod hráz. K mé smůle se jednoho dne seče mez a tak musím vše oddělat, tak trochu nešťastně přemisťuji stojan na betonové schody, na kterých se mi stojan převrací. Bohužel čas se nedal vrátit, a co jiného mi zbylo, než opět zvednout hlavu vzhůru a bojovat dál. Konečně začali přicházet lepší záběry, na které jsem nedokázal odpovědět a jezdil jen vyprostit montáže. Ve středu večer přichází záběr od velké ryby, kterou bohužel nechávám zase v kořenech a než dojíždíme na místo položení, ryba už je vysvobozená.

Jsem už na pokraji vyčerpání, a po ztrátě páté ryby v řadě i docela odrazený. Další den panují tropické vedra, konečně zapadá slunce a trochu se i ochlazuje. Jdu spát, abych nabral nové síly. Když půl hodiny před půlnocí vstávám, netuším, co se teprve odehraje, do 15 minut přichází další solidní záběr.  Rybu se mi bez větších komplikaci daří metr po metru přitahovat ke břehu, několik posledních výpadu, a je v podběráku. Rybu pokládáme na mokrou podložku a už mi chodí gratulace od kluků, co mi rybu podebírali. Je to dlouhý šupi v délce 94cm a 16kg.

Několik fotek na památku a ryba spokojeně odplouvá. Do konce výpravy se mi daří zdolat ještě jeden 8.5kg vážící lysec, a zlomit veslo u člunu, když jedeme pomoci psovy, který se na hladině chová jako by byl zamotaný ve vlascích. Vše dopadlo dobře, a pes už plave ke břehu za svým páníčkem. Užívám si poslední západ slunce v přítomnosti mamky, dobrého jídla a vychlazeného pivka. Je sobota a tím i čas odjezdu, ten den už záběr nepřichází, ale i tak jsem velmi spokojený a těším se, co přinesou další výpravy.

Ondřej Švanda - 17.8.2009

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR