Zprávy od vody

Pořádně se vo*rat - Tloušťák

Tak je to tu. Dlouho očekávané závody. Druhé kvalifikační kolo Řiči cupu. Z kvalifikace postupuje prvních 5 týmů a 6. se losuje ze zbylých sedmi. Motivace je velká.

01.09.2010 5 minut čtení

Pořádně se vo*rat - Tloušťák

Tak je to tu. Dlouho očekávané závody. Druhé kvalifikační kolo Řiči cupu. Z kvalifikace postupuje prvních 5 týmů a 6. se losuje ze zbylých sedmi. Motivace je velká.

Pořádně se vo*rat 

Tak je to tu. Dlouho očekávané závody. Druhé kvalifikační kolo Řiči cupu. Z kvalifikace postupuje prvních 5 týmů a 6. se losuje ze zbylých sedmi. Motivace je velká. V prvním kole postoupilo spoustu kamarádů včetně Rafana. Takže chuť postoupit a utkat se s nimi ve finále tu opravdu byla. Jelikož se první kolo odehrávalo o 14dní dříve před tím naším, zjišťoval jsem před samotným závodem veškeré informace. Ze všech možných zdrojů se mi dostalo stejné odpovědi.

“Kdo se noc před závodem nevo*ere, nevyhraje”. Samozřejmě jsme si byli tohoto faktu vědomi a nechtěli jsme nechat nic v náhodě.  Přibalili jsme krom piva i nějakou tu sklenku tvrdšího alkoholu. Po cestě na závody jsme udělali jedno mezipřistání v Podlázkách ve firmě Mikbaits. Všechny poslední volné skulinky v naší Felindě jsme zasypali boilies Express půlnoční pomeranč v průměru 12mm a halibut peletami10mm. Přibalili jsme ještě multiamina ve sladkých příchutích na zalití tohoto krmení. Pro případ „kdyby náhodou“ jsme vzali ještě nějaký ten pytlík 18tek expressek a gangstera ve 20mm. A plně naloženým autem jsme vyrazili směr „závody“. 

U vody už jsou první dva závodníci. Členové C.T. Kovadlina Pišťa s Luďkem. Ten den jsou to ale i poslední účastníci předzávodového přípitku. Ostatní asi nevědí, co na této vodě platí a proto přijíždí až druhý den ráno přímo na závody. No, ... průběh večera nebudu raději popisovat. Snad jen napovím, že alkoholu jsme mohli vzít víc :D Brzy ráno přijíždí první závodnici.  Přiváží sebou i kapky deště. Čím více je závodníků, tím více leje. Podle předpovědi má toto počasí vydržet po celou dobu závodů. U vody jsme už všichni, tak může začít losování. Jdu losovat místo jako třetí. Sahám do osudí a s velkou bolestí hlavy vytahuji číslo 6.

Bingo“ říkám si. Místo téměř celé na mělčině v trdlišti a hlavně daleko od osatních. Tým, který tu seděl, minulé kolo vyhrál. Teď to hlavně nepokazit. Svatý Petr nám dopřál chvilku bez deště na rozbalení bivaku a připravení věcí. Na 2 pruty nastražujeme k velmi malým háčkům a slabým šňůrkám jednu kuličku 12mm expressky spolu s 10mm velkou red fish peletkou. Na jeden prut dáváme pouze 14mm plovoučku tutti-fruti a na poslední prut 20mm gangstera G3. Na tomto místě si můžeme dovolit tento závodní luxus a zkusit rovnou nějakou větší rybu. Další průběh závodů nemá cenu popisovat. Záběry nám chodili po celou dobu závodů pravidelně a to i na velkého gangstera. Což kromě jednoho teamu sedícího na čísle 2, ostatní nemohou říci.

Na druhou stranu se pro nás stal závod prakticky hned po startu trochu nudným. Po prvních záběrech jsme věděli, že postup máme téměř jistý a tak trochu nám chyběla motivace. Vedení se nám i tak podařilo udržet.  Za zmínku stojí snad jen moje chytání kaprů z hladiny před koncem závodů. Viděl jsem kapry, jak se vyhřívají v zátoce, kde je minimum vody a hodně bahna. Chtěl jsem je nějak přelstít. Proto jsem stáhl jeden nejméně produktivní prut a navázal jsem 10mm velkou umělou plovku od Enterprise tackle a nahodil s malým olůvkem mezi ně.

Pár minut si kuličku kapři jen prohlíželi, ale nakonec to nevydrželi a jeden z hejna jí přeci jen ochutnal. Rodeo, které nastalo v tak mělké vodě bylo impozantní. Kapr skákal do vzduchu jako jeseter. Snažil se dostat do nedalekých spadlých stromů. Ani jednomu se to však nepodařilo. Takto jsem ulovil i posledního 8kg těžkého kapra asi 10minut před koncem závodů. Díky němu jsme se přehoupli přes hranici 100kg nachytaných kaprů. Druzí za námi měli myslím něco přes 80kg a třetí jen přes 30kg. Za pár dní tu máme velké finále. 

My už ale naštěstí víme, co na ty kapry platí ... Pořádně se před závodama vo*rat. :) 

Pro www.chytapust.cz 
Ondřej "Tloušťák" Mejzr 

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR