Jak začít

Tipy na dárky pro rybáře: průvodce výběrem pro nerybáře

Pokud máte v rodině nebo mezi přáteli rybáře a chtěli byste ho obdarovat něčím užitečným, ale sami rybaření ani za mák nerozumíte, v článku vám poradíme. Do 5 minut budete vědět, co a jak. Jestli se vám to nechce zkoumat, vsaďte na jistotu a kupte dárkový poukaz pro rybáře.

07.12.2021 4 minuty čtení

Tipy na dárky pro rybáře: průvodce výběrem pro nerybáře

Pokud máte v rodině nebo mezi přáteli rybáře a chtěli byste ho obdarovat něčím užitečným, ale sami rybaření ani za mák nerozumíte, v článku vám poradíme. Do 5 minut budete vědět, co a jak. Jestli se vám to nechce zkoumat, vsaďte na jistotu a kupte dárkový poukaz pro rybáře.

Není rybář jako rybář

Technika lovu hraje významnou roli v tom, co rybář potřebuje. Aby to bylo co nejjednodušší a nemuseli jste zbytečně pátrat, rozdělíme rybáře do dvou kategorií, na aktivní a „statické“. Vaším úkolem je tak zjistit, do které skupiny obdarovaný patří.

Okem laika: aktivní rybář si oblékne prsačky (gumové kalhoty až po prsa) nebo nasadí gumáky a brouzdá vodou či kolem ní a pravděpodobně muškaří nebo vláčí. Kdežto statický rybář si vše připraví, nahází do vody, co je potřeba, a trpělivě čeká, až ryba zabere.

Muškaři a vláčkaři jsou v pohybu

Pokud váš rybář muškaří nebo vláčí, během lovu se neustále pohybuje, a tudíž je pro něj rybářské křeslo nebo lehátko zbytečné. Všechnu výbavu musí mít na sobě. Skvělým dárkem pro muškaře je proto rybářská vesta se spoustou kapes a poutek. Vláčkaři zase ocení praktickou přívlačovou tašku.

rybářská brašna

„Statičtí“ rybáři mají rádi pohodu

Pokud se chystáte obdarovat rybáře, který během svého lovu vyčkává = je na jednom místě, máte vyhráno, paleta dárků je nejbohatší. Tento typ lovce je většinou požitkář, u vody si rád vychutná pohodlí. A to mu můžete svými dárky dopřát.

Rybářské křeslo

Základním stavebním kamenem v jeho výbavě je skládací rybářské křeslo, které bude lehké a pohodlné. Při výběru se soustřeďte na hmotnost (čím menší, tím lepší) a nosnost, ale i na praktické vychytávky, jako je paměťová pěna nebo otvor na nápoj v područce. Skvělou volbou je také bivak, lehátko nebo spací pytel, inspirujte se v sekci outdoorového vybavení.

Deeper – nahazovací sonar

Máte pocit, že váš rybář už všechno má? Dopřejte mu něco navíc a pořiďte mu technickou hračku, nahazovací sonar od značky Deeper, jako je například Deeper Pro plus. Tuto vychytávku si propojí s chytrým mobilem a uvidí, kolik je v daném místě vody, jak vypadá dno a snadno najde místa, kde se ryby zdržují.

deeper

Rybaří, ale nevíte jak? Zvolte univerzální dárek pro rybáře

Je vaším jediným vodítkem informace, že chytá ryby? Zvolte univerzální dárek pro rybáře, který potěší každého.

Polarizační brýle

Každý rybář sleduje hladinu, a proto jsou polarizační brýle velice praktickým dárkem. Snižují intenzitu odlesků, chrání oči před ostrým sluncem a umožňují svým nositelům vidět pod hladinu. Mimo to najdou využití také při řízení auta nebo během sportovních aktivit.

brýle fox

Rybářský nůž

Každý správný muž má u sebe nůž. Rybářský nůž slouží jako univerzální pomocník ke krájení a přeřezávání vlasce.

Dárkový poukaz pro rybáře

Sázkou na jistotu je dárkový poukaz, tím se trefíte do vkusu každému. Stačí vybrat hodnotu.

Víte víc?

Pokud máte o rybaření svého obdarovaného více informací a chtěli byste mu pořídit specializovaný kousek do výbavy, mrkněte na rozcestník dárků pro rybáře, kde si určitě vyberete.

 

TIP na závěr: Pokud nevíte co koupit, zkuste třeba slevy na oblečení, to může taktéž uspokojit vašeho blízkého, aby si vybral něco sám.

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR