Rady zkušených rybářů

Rybářské tábory – pošlete děti tam, kde se nebudou nudit

Týden intenzivního rybaření, pohody a výletů do okolí ve společnosti kamarádů se stejnou zálibou. Že to je popis vaší ideální dovolené? V tomto případě nikoli. Tak vypadá rybářský tábor pro děti.

17.09.2014 4 minuty čtení

Rybářské tábory – pošlete děti tam, kde se nebudou nudit

Týden intenzivního rybaření, pohody a výletů do okolí ve společnosti kamarádů se stejnou zálibou. Že to je popis vaší ideální dovolené? V tomto případě nikoli. Tak vypadá rybářský tábor pro děti.

Budou navazovat montáže, nebo hrát fotbal? U ryb to začíná, ale nekončí

Jestli jsou děti s vámi u vody jako doma, tak na táboře věnovaném rybám budou taky. Naučí se (případně doplní) základy rybaření, jako je lov na přívlač, muškaření, natěžko a další. Dozví se teoretické i praktické poznatky nutné k lovu ryb. Na soukromých rybnících nepotřebují rybářský lístek. A celý čas netráví jen u vody, pod vedením zkušených pedagogů a rybářů hrají různé hry, chodí na výlety do přírody a za kulturou, podle vybavení tábořiště mohou hrát ping pong, stolní hry, fotbal, petanque, přehazovanou, plavat… Zkrátka mají nabitý program plný zážitků, které k létu a prázdninám patří. A protože jsou na rybářském táboře, můžou si na některých táborech užít i noční nebo brzké ranní chytání.

Vlastní rybářské vybavení není nutností

Programově jsou rybářské tábory určeny všem dětem (max. do věku 18 let, někde je hranice 15 let) se zájmem o rybolov. Mohou a nemusí znát základy rybaření, dokonce ani nemusí mít vlastní výbavu. Tu lze na některých táborech zdarma nebo za poplatek v řádech stokorun zapůjčit. Pak následuje klasické vybavení podle druhu ubytování – základem jsou většinou karimatka, spacák, gumáky, pláštěnka, baterka… Zkrátka to, co si na vícedenní rybaření berete taky (s ohledem na druh ubytování – stan s podsadou nebo karavan vyžaduje teplejší spacák než pokoj penzionu).

Jen ať zjistí, jaké to je ulovit 18kg kapra!

Jaké ryby děti na táboře uloví, to samozřejmě nikdo neví. Některé tábory se konají u řek, jiné u soukromých rybníků, kde se chová více druhů ryb a ve velikostech, které by potěšily i zkušeného rybáře. Například na sportovně rybářském táboře v Českém ráji v Holíně mají děti šanci ulovit ryby, jako jsou kapr, amur, candát, okoun, lín, pstruh, štika a jeseter. Na dětském táboře v Dymokurech u Poděbrad chytají děti v rybníce, který je domovem kaprů, amurů, línů, štik, pstruhů, sivenů, jeseterů a koi kaprů. Největší ryby tady váží až 18 kg. To je pak úlovek, s kterým se děti nejen svým rodičům chlubí dlouho…

Vlastní tábory pořádají i místní organizace svazu

Nezapomenutelné chvíle u vody a táboráků připravují pro své mladé a malé členy také místní organizace Českého nebo Moravského rybářského svazu. Příkladem budiž dětský rybářský tábor pod hlavičkou MO ČRS Vysočany a Územního svazu Prahy, který se každý rok koná na jiném místě (letos byl u Zruče nad Sázavou). Tábor pro děti letos vedli také příbramští rybáři (MO ČRS Příbram), konal se na Orlické přehradě. Je to pro vás daleko? Zeptejte se ve vaší MO, jestli nemáte nějaký tábor blíž k bydlišti.

Týden vás přijde na tři a půl tisíce

Nebudeme si nic nalhávat, dětské tábory nejsou levnou záležitostí. Ty rybářské se cenově nevymykají jiným zájmovým typům. Za týden na rybách, na výletech, s bojovkami a v partě kamarádů zaplatíte pro své dítě kolem 3,5 tisíce korun. Cena zahrnuje program, ubytování, pravidelné a pestré stravování, dohled vedoucích, někdy i rybářské potřeby. Ale ty rozzářené dětské oči, ty jsou přece k nezaplacení!

Podzimní verze

Pozor, pokud vaše dítě nebylo na letním rybářském táboře, má šanci vyrazit na podzimní! Pokud je nám známo, podzimní rybářský tábor se koná jen v obci Holín v Českém ráji, ale pokud víte o dalších, které byste doporučili, napište nám do komentářů pod článek.

 

 

Komentáře ke článku (0)

Zatím žádné názory

Další články ze sekce

Nakupujete mimo ČR? Přepnout měnu do EUR